Życie jest fajne

9788381320351
psychologia, kobieta
poradniki
mariola

Dzięki tej książce zrozumiesz, że lepsze od szczęścia jest świadome życie. A czasami można mieć i jedno, i drugie. W książce Życie jest fajne lubiana i ceniona psycholożka udowadnia, że życie współczesnej kobiety jest niezwykle długie i pomieści wszystko. Miłość, romans, pracę i dziecko. Ale także chorobę, pustkę, błędy czy traumatyczne przeżycia – które oczywiście nie są przyjemnymi...

W książce Życie jest fajne lubiana i ceniona psycholożka udowadnia, że życie współczesnej kobiety jest niezwykle długie i pomieści wszystko. Miłość, romans, pracę i dziecko. Ale także chorobę, pustkę, błędy czy traumatyczne przeżycia – które oczywiście nie są przyjemnymi doświadczeniami, ale wiele mogą nas nauczyć, zarówno o nas samych, jak i o otaczającym nas świecie.

Ciepła, zabawna książka, która zawiera odpowiedzi na wiele nurtujących kobiety pytań. To także praktyczny poradnik, podsuwający rozwiązania wielu codziennych problemów.

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta, Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Chcę być kochana tak jak chcę, Seksownik (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana ze magazynem „Zwierciadło”.

Małgorzata Szcześniak – polonistka, pedagog, dziennikarka. Była redaktorką prowadzącą w miesięcznikach o tematyce kobiecej. Autorka poradnika psychologicznego Sukces w rozmiarze XXL.

źródło opisu: www.zwierciadlo.pl

źródło okładki: www.zwierciadlo.pl

biblioteczka_justyny | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Książka "Życie jest fajne" to nie taki typowy poradnik, to nawet nie do końca wywiad, a raczej koleżeńska rozmowa dwóch kobiet, które część życia mają za sobą i coś o tym życiu już wiedzą.
Nie znajdziecie tu wytycznych co zrobić i jak powinno się żyć. Oj nie, nie. Ale za to, wśród tych tysięcy słów, na pewno znajdziecie coś, co Wam pomoże spojrzeć na Wasze życie inaczej. Bo tak to już jest, dystansu i radości do życia uczymy się z wiekiem. Widzę to po sobie, a z każdą książką tego typu czuję, że żyję bardziej świadomie i szczęśliwie, mimo że to moje życie nie jest idealne. Bądźmy szczerzy, żadne nie jest i nie będzie. Ważne, by być świadomym, że życie jest na tyle długie, że pomieści mnóstwo przyjemnych wydarzeń, wzruszeń i ról życiowych, jak matka, żona czy kochanka, ale również wydarzeń, które są przykre, a nieraz i dołujące. Jednak istotnym jest, by dać sobie czas i przyzwolenie na przeżycie wszystkiego.
Bardzo szybko i przyjemnie się czytało tę książkę. Podejście p.Kasi do...

Netula_CK | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Za każdym razem, kiedy sięgam po książkę, której autorem lub współautorem jest psycholog, mam na początku pewne obawy związane ze sposobem narracji. Czy będę się czuła, jakbym leżała na kozetce i wpatrując się w sufit z rękami zaplecionymi na brzuchu, będę przyczyn własnych frustracji i potknięć życiowych szukać w dzieciństwie i relacjach z rodzicami? Bardzo tego nie lubię, a niestety kilka razy musiałam już z tego powodu odłożyć książkę, która poruszała przecież tematy istotne.

W tym przypadku wystarczyło kilka pierwszych stron, by wiedzieć, że to zupełnie inny kaliber. Katarzyna Miller ma w sobie coś z gawędziarza, który snuje swoją opowieść i pokazuje, że życie rzeczywiście jest fajne, chociaż dzieją się w nim czasami niefajne rzeczy. Ale jest też na tyle długie, że pomieści je wszystkie – te dobre i te złe, a raczej niepożądane. Trzeba tylko pozwolić mu być fajnym, a sobie dać przyzwolenie na przeżycie tego wszystkiego, co jest naszym udziałem.

Książka ma postać wywiadu, ale...

Nell | 2018-07-25

To typowa pozycja Katarzyny Miller. Przebieżka po różnych tematach, istotnych przede wszystkim dla kobiet (typu: związki, relacje, rodzina, praca, dzieci, itp.). Stali czytelnicy rozpoznają, że wiele wątków powtarza się z poprzednich publikacji.

Wiadomo, że jak Miller, to będzie mądrze, ciekawie i pouczająco, jednak trochę się rozczarowałam, bo po tytule oceniając spodziewałam się bardziej optymistycznych, podnoszących na duchu treści. A tu jest tak różnie. No jak w życiu – niekoniecznie fajnie. ;-) Ale czyta się bardzo szybko; druk jest duży, trochę jak w książkach dla dzieci.

katarina | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018