Brunatne i czerwone sępy

Wydawnictwo: Nortom
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ignac

Wspomnienia Eugeniusza Szulczewskiego Brunatne i czerwone sępy ukazują losy Polaków z Wielkopolski podczas II wojny światowej oraz pod okupacją sowiecką po jej zakończeniu. Szczególnie cenna jest relacja autora z pobytu na robotach przymusowych w Austrii w latach 1943-1945, gdyż jest bardzo mało publikacji na ten temat. Dokumentalne zdjęcia uzupełniają te cenne wspomnienia.

źródło opisu: Nortom, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ignac | 2018-03-01

Wspomnienia gdzie autor koncentruje się przede wszystkim na okresie pracy przymusowej w III Rzeszy (choć opisuje też sytuacje pod obiema - sowiecką i niemiecką, okupacjami. Autor żył na Kresach). Bardzo dobre i bardzo szczere.