Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent.

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent. Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent.
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Misia i jej mali pacjenci (tom 3) opowieści dla młodszych dzieci
48 str. 48 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Misia i jej mali pacjenci (tom 3)
Zielona Sowa
2017-09-27
2017-09-27
48 min.
weterynarz pacjenci pomoc zwierzęta

Okładka książki Zwariowane wakacje taty Oli Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Zwariowane wak... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Basia i Boże Narodzenie Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i Boże N... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...

Fantastyczna, ciepła seria o Misi pomagającej zwierzętom.

Fantastyczna, ciepła seria o Misi pomagającej zwierzętom.

Kolejna przeczytana książka tej autorki. Nadal uważam, że świetnie się czyta samemu i z dziećmi. Tym razem spotykamy owieczkę, łabędzia oraz kotka. Czas akcji bardziej zima i deszczyk. Misia znów rusza na ratunek z przyjacielem pieskiem Popikiem

Misia wprowadza nas w świat pełen opiekuńczości, miłości i dobroci. Piękne rysunki dopełniają cały klimat tej książki, który jest bajeczny i piękny. Polecam każdej małej dziewczynce.

bardzo ładne rysunki pani Agnieszki Filipowskiej.

bardzo ładne rysunki pani Agnieszki Filipowskiej.

ta ksizka jest naprawde rewelacyjna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ta ksizka jest naprawde...

Kolejna część o doktor Misi, którą postanowiłam Wam pokazać :) Kolejne trzy historie ze zwierzątkami w tle i siedmioletnią, empatyczną dziewczynką posiadająca dar rozmawiania z nimi.
🐱
W tej części, Misia pierwszy raz pomoże zwierzątku bez udziału Popika. Dzieje się tak dlatego, że razem z rodzicami wyjeżdża w góry, podczas gdy jej pupil zostaje na miejscu. Podczas odwiedzin u zaprzyjaźnionego bacy, okazuje się, że pomocy potrzebuje zagubiona, malutka owieczka🐑 - Śnieżynka. Śnieżynka, która utknęła w gęstym krzaku malin i zraniła nóżkę.
🐱
Kolejnym pacjentem małej weterynarz będzie przeziębiony kotek🐈, którego pan czeka na deszczu przed gabinetem dziadka Misi. Dziadek jednak wyjechał na tygodniowy urlop o czy miała informować pozostawiona na drzwiach kliniki kartka - niestety zerwana przez silny wiatr. Misia zabiera więc pacjenta wraz z opiekunem do Lipowej Kliniki, gdzie z wprawą bada i zaleca leczenie.
🐱
Ostatnim pacjentem w tym tomie jest łabędź 🦢, który z powodu osłabienia znajduje się w niebezpieczeństwie. W tym rozdziale poruszony jest dodatkowo bardzo istotny problem - dokarmiania ptaków. Znajdziemy tu odpowiedź dlaczego nie powinniśmy dokarmiać ich chlebem (przeczytajcie koniecznie)
🐱
Całość oczywiście niezmiennie ocieka serdecznością i ciepłem. Sympatyczna główna bohaterka uczy i inspiruje nie tylko do ratowania zwierząt, ale przede wszystkim uczy wyczulenia na krzywdę innych i dbania o przyrodę.

🐱

Seria książeczek o Misi absolutnie mnie zauroczyła. Przede wszystkim językiem. Naprawdę miło czyta się na głos te opowieści. Poza tym, wiedzą o zwierzętach, która jest przemycana w sprytny sposób. Ot, na przykład jak dokarmiać łabędzie zimą i ile czasu dorosły ptak może przetrwać bez pokarmu. A czego mi zabrakło? Gwary góralskiej w opowiadaniu o owieczce. Lecz to naprawdę drobiazg w porównaniu z przyjemnością jakiej dostarcza lektura. Polecam.

Miła dziewczynka bawi się w doktora i pomaga zwierzętom. Jeśli dziecko weźmie opowiadania za fikcję literacką, będzie ok, gorzej, jak będzie samo chciało leczyć kotki, owieczki i łabędzie.

Dla dzieciaczków lubiących zwierzątka to strzał w dziesiątkę. Przygody opisane w książce wciągają małych słuchaczy. Idealna książka na wieczór.

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent.