Ślicznotka. Nocne życie Indii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
literatura faktu
LubimyCzytać

Nocne życie Indii w bestsellerowej opowieści Soni Faleiro! To nie bollywoodzki sen - to relacja, która obnaża blaski i cienie życia prostytutek i tancerek erotycznych jednej z największych metropolii świata. Namiętność i przemoc na tle ognistych barw, wśród odurzających zapachów, w obliczu olbrzymich kontrastów, niesprawiedliwości i walki o przetrwanie za wszelką cenę - oto realia nocnego...

Nocne życie Indii w bestsellerowej opowieści Soni Faleiro!
Namiętność i przemoc na tle ognistych barw, wśród odurzających zapachów, w obliczu olbrzymich kontrastów, niesprawiedliwości i walki o przetrwanie za wszelką cenę - oto realia nocnego życia Bombaju.
Faleiro, potomkini portugalskich kolonizatorów z prowincji Goa, na podstawie ponad 5-letniej obserwacji nocnego życia Bombaju, odsłania kolejną, nieznaną stronę Indii. Przenika do "półświatka" i rejestruje tamtejszy night-life, którego wnikliwym zapisem jest bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana Ślicznotka.
To opowieść nie tylko o bombajskim "półświatku", ale też o wielokulturowości, wieloetniczności i skrajnie zhierarchizowanym kastowym społeczeństwie indyjskim.
Nagrody:
Książka nagrodzona tytułem Podróżnicza książka roku 2011 według THE SUNDAY TIMES oraz tytułem Książka roku 2011 według THE ECONOMIST.
Pewnego dnia zadzwonił do mnie alfons, prawdziwe bydlę. "Wpadnij zobaczyć moją nową maal, laskę - powiedział. Odpowiedziałem, że w porządku i kupiłem flaszkę whisky. W jego kawalerce w Mira Road było brudno jak w chlewie. A w środku leżała rozwalona na łóżku może dwunasto- lub trzynastoletnia dziewczyna. Chuda jak szczapa, jakby ktoś ją głodził. Ani grama gośt, ciała. Wyjąłem portfel, wyciągnąłem 200 rupii i rzuciłem na łóżko. Potem wyszedłem. Co taka mała ma robić? Najpierw prostytucja, a potem w wieku szesnastu lat zostanie tancerką w barze. Potem pojedzie do Dubaju tańczyć dla gangsterów i szejków. I żeby się z nimi pieprzyć. Złapie HIV. Tak to jest. A na koniec jej krótkiej kariery, co z niej zostaje? Nawet jeśli ją zechcesz pokochać, nie pozwoli ci na to. Gdybyś ofiarował jej wszystko - samochód, ubrania, kablówkę - i tak nie zostanie z tobą. Nie umie, bo nie jest już człowiekiem. Tylko duchem, cieniem.
(Fragment książki)

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!