Luis Barnavelt, list, pierścień i czarodziejka

Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Luis Barnavelt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Letter, the witch, and the ring
Luis Barnavelt
Pistacia

Nadchodzą wakacje. Luis wyjeżdża na obóz. Dla Rity zapowiada się wyjątkowo nudne lato. Ale oto pani Zimmermann zaprasza ją na starą farmę, odziedziczoną po krewnym, który zostawił jej w spadku również magiczny pierścień. Kiedy jednak przybywają do opuszczonego domu, pierścień znika. Wpada w ręce kogoś, kto chce wykorzystać jego przerażającą tajemnicę...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2001

Angelika | 2015-07-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Cóż, książka przeciętna, czytałam lepsze. Ogólnie historia nudna, taka trochę "podciągana". Raczej nie polecam.

Rozalia | 2014-05-27

Oh, pamiętam !
Czytałam ją w czwartej klasie.
Jest baaardzo, ale to bardzo porywająca i wciągająca.
Naprawdę, polecam :)
Czytałam ją z dreszczykiem emocji!

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

blackberry | 2012-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2012

Kolejna książka z serii. Również niezła, bardziej jednak podobała mi się "Luis Barnavelt i duch w lustrze" z tymi samymi bohaterami i "Johnny Dixon, mumia i testament milionera" z innymi.
Ta książka jest chyba o wcześniejszych losach bohaterów (niż w "duchu"). Mogłam to sprawdzić wcześniej i czytać w kolejności.
Tak czy siak, nie mogłam się oderwać więc polecam.

Kasia Grzywna | 2012-05-30

?? Yyy....