Luis Barnavelt i duch w lustrze

Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Luis Barnavelt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Ghost in the Mirror
luis barnavelt, duch, lustro
Cecily

Luis wyjeżdża z wujkiem Jonatanem do Europy, a Rita wyrusza na wakacyjną wyprawę z panią Zimmermann. Czarodziejka ma dla niej nie lada niespodziankę – podróż w przeszłość, dzięki której zamierza odzyskać swą magiczną moc. Ale nie przewiduje jednego: że z tej wycieczki nie można wrócić. I że wraz z Ritą zostaną uwięzione w czasie... być może na zawsze!

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2001

MrsPsychic | 2016-08-01

Ta książka John'a Bellarisa opowiada historię o cofnięciu się w daleką przeszłość Pani Zimmererman i Rity.Wróżka chcąc przywrócić swoją moc wykonuje polecenia swojej przybranej babci, która ukazała jej się w zaczarowany lustrze. Razem z Ritą przemieszczają się w czasy dzieciństwa staruszki. Aby odzyskać moc ,,Śliweczka" musi pomóc rodzinie Weiss'ów i zapobiec śmierci Dziadka. Jest On niesłusznie oskarżany o uprawianie czarnej magii. Czy Rita i Pani Zimerman podołają temu zadaniu? Czy lustro posiada tylko dobrą magię? Czy znienawidzony sąsiad okaże się magiem? Czy wróżka odzyska.moc? I najważniejsze...CZY UDA IM SIĘ WRÓCIĆ BEZPIECZNIE DO DOMU?
Dowiecie się tego po przeczytaniu tej książki...
Moim zdaniem jest to książka zapewniający dreszczyk emocji , dzięki któremu możemy poczuć się częścią tej jakże magicznej opowieści...POLECAM

Amy392 | 2011-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2011

Kiedy Luis i wujek Barnavelt wyjeżdżają w wakacyjną podróż po Europie, pani Zimmerman zabiera swoją młodą przyjaciółkę Ritę w podróż do przeszłości. Tylko tak bowiem stara czarownica może odzyskać swą magiczną moc. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem i wkrótce Rita musi zmierzyć się z potężnym czarnoksiężnikiem. Czy dziewczynka będzie w stanie wygrać tę walkę? Czy pani Zimmerman odzyska pełnię swej magii i czy obie wrócą do swoich czasów? Świetna książka książka dla fanów Harry'ego Pottera i nie tylko. Polecam wszystkim bez względu na wiek.

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

blackberry | 2012-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2012

Książka przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży - tak przynajmniej klasyfikowana jest w księgarniach. Uważam jednak, że każdy może po nią sięgnąć.
Dobrze się bawiłam czytając ją. Czary, niewyjaśnione zjawiska, duchy. Lubię takie rzeczy. Książka pochłonęła mnie bez reszty, nie zauważyłam upływu czasu.
Polecam!

frania007 | 2016-09-04