Luis Barnavelt, list, pierścień i czarodziejka

Okładka książki Luis Barnavelt, list, pierścień i czarodziejka
John Bellairs Wydawnictwo: Amber Cykl: Lewis Barnavelt na tropie tajemnic (tom 3) Seria: Luis Barnavelt literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lewis Barnavelt na tropie tajemnic (tom 3)
Luis Barnavelt
Letter, the witch, and the ring
Amber
2001-01-01
2001-01-01
Anna Czajkowska
Luis Barnavelt

Okładka książki Luis Barnavelt i upiór w operze John Bellairs, William Bradley Strickland
Ocena 6,0
Luis Barnavelt... John Bellairs, Will...
więcej Więcej

Trzecia odsłona to List, czarownica i pierścień, w której Lewis i Jonathan oddają scen Rose i pani Zimmermann. Stara wiedźma otrzymuje list od dawno niewidzianego kuzyna, który przed śmiercią zapisuje jej swoją farmę oraz informuje o tym, że znalazł magiczny pierścień. Kobieta wprawdzie nie wierzy w słowa nieco szalonego krewnego, ale wyrusza w podróż, by obejrzeć...

Cóż, książka przeciętna, czytałam lepsze. Ogólnie historia nudna, taka trochę "podciągana". Raczej nie polecam.

Oh, pamiętam !
Czytałam ją w czwartej klasie.
Jest baaardzo, ale to bardzo porywająca i wciągająca.
Naprawdę, polecam :)
Czytałam ją z dreszczykiem emocji!

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi...

?? Yyy....

Kolejna książka z serii. Również niezła, bardziej jednak podobała mi się "Luis Barnavelt i duch w lustrze" z tymi samymi bohaterami i "Johnny Dixon, mumia i testament milionera" z innymi.
Ta książka jest chyba o wcześniejszych losach bohaterów (niż w "duchu"). Mogłam to sprawdzić wcześniej i czytać w kolejności.
Tak czy siak, nie mogłam się oderwać więc polecam.

• Fantastyka
  • Dzieciństwo