Obóz koszmarów. Duch z sąsiedztwa

Tłumaczenie: Marcin Stopa
Cykl: Gęsia skórka (tom 9-10)
Wydawnictwo: Świat Książki
Welcome to Camp Nightmare. The Ghost Next Door.
dreszczyk
Katerina

Dwa opowiadania z dreszczykiem dla młodzieży: 1. "Obóz koszmarów": "Kierowca bez słowa wystawił wszystkie nasze bagaże. Wskoczył do autobusu (...)i ruszył z rykiem silnika. - O...odjechał. Zostawił nas na tym pustkowiu i odjechał sobie. Patrzyliśmy za nim zaskoczeni. A po chwili usłyszeliśmy mrożące krew w żyłach wycie." 2. "Duch z sąsiedztwa": "Danny stał nad nią z wyciągniętą ręką. -List....

Dwa opowiadania z dreszczykiem dla młodzieży:
1. "Obóz koszmarów":
- O...odjechał. Zostawił nas na tym pustkowiu i odjechał sobie.

2. "Duch z sąsiedztwa":
"Danny stał nad nią z wyciągniętą ręką.
-List. Daj mi go Hannah - poprosił cicho.
-Ale dlaczego? To mój list. Czemu nie mogę go wysłać do przyjaciółki? - spytała słabym głosem.
-Ponieważ poznałaś prawdę. A ja nie mogę pozwolić, żebyś się nią z kimkolwiek podzieliła."

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dwa opowiadania z dreszczykiem emocji dla młodzieży. Książka mojego dzieciństwa. Z ciekawością ją wypożyczyłem i przeczytałem. Wystawiam dwie oceny.
Obóz koszmar 2,5/5 - Wakacyjny obóz dla chłopców i dziewcząt. W środku lasu, niedaleko jezioro, brak telefonów, pielęgniarki czy kogoś znajomego. Wydawałoby się frajda, lecz czy na pewno? Frajda, a może przetrwanie? Tym bardziej, że zaczynają się dziać niewyjaśnione rzeczy - zniknięcia kolejnych obozowiczów, niereagowanie wychowawców i niehumanitarny rozkaz szefa obozu. Główny bohater sprzeciwił się temu tylko czy czasem nie wszyscy na to czekali?
Zakończenie, a zarazem rozwikłanie zagadki tajemniczych wydarzeń jest dość infantylne, aczkolwiek części z młodzieży może się spodobać

Duch z sąsiedztwa 4,5/5 - Przemierzamy poszczególne dni wakacji u boku kilkunastoletniej dziewczynki o imieniu Hannah. Czujemy, że jest samotna, opuszczona przez koleżanki, które nie piszą z obozów wakacyjnych. Nudzi jej się, gdyż jedyna rozrywką są zabawy...

Magdalena | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Obóz koszmarów. Wakacyjny obóz? Tylko uważaj, czy na pewno to zwykły obóz, a nie sprawdzian Twych umiejętności przez ściśle tajną agencje z innej planety :D.
Duch z sąsiedztwa. Twoim sąsiadem przypadkiem nie jest duch? A, nie. To ja nim jestem. He, he.
Obie historie świetne. Obie oglądałam kiedyś, ale książka dużo, dużo lepsza. Pozwala się lepiej skoncentrować i wkręcić w klimat.
Polecam gorąco!

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: 2009 rok

Moja ulubiona książka z serii "Gęsia skórka" :) Dla relaksu polecam :)

KaMiLa | 2014-08-26

Może kiedyś, kilka lat temu, ta książka bardzo by mi się spodobała i może nawet wystraszyła. Teraz jednak nie robi żadnego wrażenia, na pewno nie straszy.

LOVE-KAR | 2015-02-03

Bardzo lubię historie z "Gęsiej skórki". Czytałam oczywiście, kiedy miałam jakieś 12-13 lat. I czytałam wielokrotnie. Wywoływały u mnie dreszcze. Polecam młodszym czytelnikom, nie będą zwiedzeni.

książek: 1952
Joanna Dębowiak | 2013-09-02

Byłą to moja pierwsza książka "z dreszczykiem" jaką przeczytałam w wieku 12 lat i rozpoczęła moją pasję do horrorów i kryminałów. Bardzo lekko i szybko się czyta książki z serii "Gęsia skórka". Polecam gorąco.

Babi | 2016-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 czerwca 2016

te dwa opowiadania świetnie trzymają poziom, szkoda, że Świat Książki zaprzestał wydawania tego cyklu, bo jest jeszcze tyle fantastycznych opowiadań z dreszczykiem dla młodzieży ;)

aż nie chce mi się rozstawać z tymi książkami... powspominałam sobie i obudziłam w sobie dziecko, naprawdę fantastyczna sprawa!

"Kłamiesz! i siekiera przesunęła się w dół" - tak straszyliśmy się na wzajem z rodzeństwem po przeczytaniu tej książki. Może nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale na prawdę można się bać... zwłaszcza jeśli jest się jeszcze dzieckiem.

Jedna z moich ulubionych książek z czasów szkoły podstawowej. Z wielką przyjemnością do niej wróciłam. Przypomniało mi się beztroskie dzieciństwo i moje dwa ulubione seriale: "Gęsia skórka" i "Czy boisz się ciemności". Chociaż czytam tego typu literaturę z czystego sentymentu, to nadal mnie ona wciąga i odpręża. Cóż, chyba w każdym z nas pozostaje odrobina dziecka.

Natalia | 2012-04-28

Kiedy byłam młodsza uwielbiałam ten serial! :-) Strasznie się go bałam :) Dopiero kiedy byłam starsza, sięgnęłam po książki ponieważ Gęsią Skórkę ściągnęli z anteny a ja zatęskniłam za tymi historiami :)