Przygody polarników

Seria: Tak było naprawdę
Wydawnictwo: Imbir
Biegun, bieguny, Arktyka, Antarktyda

Biegun północny i południowy, ze wszystkich stron otoczone przez zamarznięte morza i rozległe, pełne szczelin lodowe pola, należą do najbardziej tajemniczych miejsc na świecie. Badacze i podróżnicy, którzy próbowali zmierzyć się z tymi przeraźliwie pustymi przestrzeniami nieraz płacili za to wysoką cenę.

źródło opisu: Imbir, 2006

źródło okładki: Własne

Matacz | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym "chłodnym" tematem jakim są wyprawy arktyczne i antarktyczne, tak więc nie wiedziałem czego się spodziewać... i może właśnie dlatego książka mnie nie rozczarowała, bo nie da się rozczarować kogoś kto nie ma oczekiwań. Jedynie oprawa graficzna mogła by być lepsza, ponieważ praktycznie prawie jej brak. Treść to nic odkrywczego, ot w wielkim skrócie przedstawiona historia zdobywania biegunów, ale nie jest to jakieś naukowe opracowanie więc niczego więcej nie potrzeba. Podsumowując fajna książeczka, bo ciężko w tym przypadku użyć słowa książka, w sam raz na rozpoczęcie literacko-polarnej przygody.

vexlubo | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

pozytywna

Trochę jakby zbiór artykułów.

Podziwiam jeszcze bardziej Marka Kamińskiego

macius_gse | 2015-03-26
Przeczytana: 25 marca 2015

Ta pozycja jest zaledwie wstępem do świata przygód polarników. Autor wymienia wszystkie postacie znane z dążenia do zdobycia biegunów na przestrzeni lat. Dla osób, które znają już historię Shackletona, Amundsena, Scotta i pozostałych ta książka nie wniesie nic nowego, ponieważ ma zaledwie 140 stron. Czyta się ją bardzo fajnie ale polecam raczej dla osób, które nie miały jeszcze przyjemności poznania niesamowitych przygód rozgrywających się na północy czy też południu.

megi40 | 2014-03-04
Przeczytana: 2009 rok

Tą książkę czyta się z zaciekawieniem.Jest taka interesująca,jak Ci polarnicy się zmagali z różnymi przeciwnościami pogodowymi i nie tylko.Polecam.

myggfa | 2016-11-09
Ksiendzur | 2016-11-06