Podróże z dreszczykiem

Wydawnictwo: Publicat
9788324519217
Matacz

Lubimy dotykać rzeczy nieznanych, niepojętych, a niekiedy strasznych, przeżywać przygody podczas wakacyjnych wojaży. Podróże z dreszczykiem to książka, która zabierze nas do 60 niezwykłych miejsc na świecie, słynących z mrocznych tajemnic oraz dziwnych zjawisk. Poznamy: postaci cieszące się złą sławą, zjawy i duchy nawiedzające stare zamczyska, magiczne miejsca stworzone przez naturę, góry,...

Poznamy: postaci cieszące się złą sławą, zjawy i duchy nawiedzające stare zamczyska, magiczne miejsca stworzone przez naturę, góry, zamki, piramidy i świątynie kryjące ponure historie, zagadki pradawnych budowli, podziemne światy.

Tym, którzy zechcą wybrać się w niezapomnianą podróż, książka dostarczy praktycznych informacji o:
*sposobach dotarcia do celu,
*godzinach zwiedzania obiektów,
*cenach wstępu,
*środkach ostrożności w czasie wypraw w niebezpieczne rejony.

Opisom towarzyszą fotografie tworzące barwny obraz wyjątkowych zakątków świata.

PRZEŻYJ NIEPOWTARZALNĄ PRZYGODĘ Z DRESZCZYKIEM!

źródło opisu: http://www.najlepszyprezent.pl/

źródło okładki: http://www.najlepszyprezent.pl/

Isadora | 2012-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Uwielbiamy się bać. Fascynuje nas to, co nieznane i niesamowite, intryguje niewyjaśnione i tajemnicze.
Wychodząc naprzeciw naturalnej ludzkiej skłonności ku rzeczom mrocznym, groźnym i niepojętym, Piotr Małyszko proponuje nam coś, co z pewnością rozbudzi apetyty u każdego czytelnika spragnionego nadzwyczajnych doznań i mocnych wrażeń.

"Podróże z dreszczykiem" to oryginalny przewodnik turystyczny, którego motywem przewodnim są miejsca słynące z zagadkowych wydarzeń, mrocznych tajemnic, ponurych legend, niesamowitych zjawisk oraz owianych złą sławą postaci. Autor zabiera czytelnika na fantastyczną wyprawę śladem miejsc emanujących magiczną mocą niewyjaśnionego pochodzenia będących dziełem natury (Uluru - święta skała Aborygenów; Wisząca Skała, w obrębie której czas staje w miejscu; Ślęża - miejsce kultu pogańskich plemion; Łysa Góra, gdzie na sabat zlatywały się czarownice; świątynia Apollina w Delfach) oraz tych naznaczonych tragedią, będących świadkami przerażających wydarzeń...

liaguszka | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Bardzo fajna książka. W ciekawy sposób zachęca do zwiedzenia fajnych miejsc w kraju i za granicą.

Tanya | 2011-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2011

Ciekawa i wciągająca książka/poradnik. Dla ludzi, którzy od odpoczynku na plaży luksusowego hotelu, wolą nieco bardziej egzotyczne miejsca relaksu. Dla ludzi, którzy lubią zamki, dziwne miejsca i dziwne historie.
Mamy więc przyjemność pomarzyć o wycieczce i zanurzyć się w świat duchów, golemów, wampirów i innych potworów. Wybrać się w miejsca okryte tajemnicą i tragedią, zobaczyć niezwykłe budowle, góry, a nawet przy odrobinie szczęścia poznać pozaziemskie cywilizacje.
Wszystko to okraszone pięknymi zdjęciami i posypane ciekawostkami. Jeśli ktoś chce naprawdę złapać ducha, poczuć magię lub odkryć obcych, żaden problem. Autor radzi jak dojechać, gdzie się zatrzymać, na co powinniśmy się nastawić i ile wyniesie nas wstęp do poszczególnych obiektów.
I nie pozostaje nam nic innego jak złapać za plecak, spakować się i wyruszyć w drogę. A może przy okazji znajdziemy jakiegoś ducha, który podzieli się z nami sekretami?

Lady_B | 2012-03-20
Przeczytana: 19 marca 2012

Naprawdę fajna książka. Ładnie wydana, z ilustracjami obrazującymi specyfikę wszystkich wymienionych dziwnych miejsc. Każdemu z nich autor poświęcił po 4 strony, więc jest to ogólna wersja poglądowa. Niemniej jednak pozwala czytelnikowi zaznajomić się z rożnymi ciekawymi miejscami i wydarzeniami, a szerszych informacji o nich po prostu szukać już w konkretnej literaturze na dany temat. Polecam przeczytanie. Mimo, że o wielu rejonach i ich historiach już wcześniej wiedziałam, to dowiedziałam się z tej publikacji sporo nowych ciekawych rzeczy. Na dodatek autor dostarczył typowo turystycznych informacji, jak sposób dotarcia do danego regionu, godziny otwarcia i ceny biletów za zwiedzanie itp.

jarr74 | 2014-09-01
Przeczytana: 2014 rok

Tak już chyba jesteśmy skonstruowani że niemal od zawsze fascynuje nas i pociąga to co tajemnicze, nieodgadnione, mroczne, osnute mgłą zapomnienia, odnoszące się do legendarnych postaci i wydarzeń, pradawnych budowli i skrytych w pomroce dziejów obrzędów czy kultów. W sukurs tym pragnieniom i czytelniczemu zapotrzebowaniu idzie wydawnictwo Publicat wydając niesłychanie ciekawą pozycje Piotra Małyszko zatytułowaną „Podróże z dreszczykiem”, będącą interesującym i niespotykanym na naszym rynku ( przynajmniej ja nie spotkałem) przewodnikiem po takich właśnie, rozsianych po całym globie, emanujących grozą miejscach. Autor zabiera nas w niezwykle klimatyczną wyprawę śladem dawnych cywilizacji, niezwykłych tworów natury, niewyjaśnionych zjawisk i wciąż budzących niepokój miejscach dawno minionej przeszłości.
Są wśród nich oczywiście takie które znamy i o których słyszeliśmy wszyscy ( Piranidy w Gizie, Stonehenge, Wyspa Wielkanocna, Potwór z Loch Ness, Pompeje, Trójkąt...

Marti | 2014-02-13

Książkę dostałam na urodziny- bardzo trafiony prezent :D obszerne i ciekawe opisy miejsc wraz z praktycznymi informacjami.

Matacz | 2011-09-20
Przeczytana: 2011 rok

Książkę wypożyczyłem z biblioteki tak oo, bo akurat tego dnia nie znalazłem niczego ciekawszego i muszę przyznać miło się zaskoczyłem! Bardzo podobało mi się to, że oprócz opisów Stonehenge i innych dalekich miejscach znalazło się miejsce na parę rozdziałów o Polskich miast, zamkach i pałacach. Frankenstein z Ząbkowic? Kto by pomyślał. Tytułowy dreszczyk pojawiał się czasem podczas czytania :)
Podsumowując ciekawe zestawienie mrocznych miejsc i historii. Godne polecenia!

Katrin | 2013-08-13

Dużo ciekawych historii i legend odnośnie różnych miejsc na całym świecie.

nyeboyszya | 2017-07-18
fif_maker | 2017-01-31