Alternatywy 4 Przewodnik po serialu i rzeczywistości Janusz Płoński

Wydawnictwo: Edipresse Książki
literatura faktu
LubimyCzytać

Janusz Płoński - dziennikarz, scenarzysta, w latach 1970-1980 pracował w tygodniku "itd", współpracował z tygodnikami "Polityka", "Motor", publikował w miesięczniku "Dialog". Wraz z Maciejem Rybińskim autor książek Góralskie tango, Balladyna Superstar - git czytanka z momentami, Brakujące ogniwo, Wielka Islandzka. Współautor (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) scenariusza serialu Alternatywy 4. W 1980 wyjechał do Niemiec, gdzie jako autor, reżyser i producent współpracował z telewizjami ZDF, Bayersicher Rundfunk i Hessischer Rundfunk. Autor książek Elvis - dlaczego ja, Panie? i Janusz Płoński - kandydat na prezydenta.

Nasi obywatele wywalczyli sobie wiele rozmaitych praw i z niektórych chętnie korzystają. Na przykład z prawa do głosu, do milczenia, prawa do leżenia, siedzenia i spania do południa. Prawo do prawdy na tej długiej liście zajmuje miejsce szczególne i jest bliskie sercu każdego Polaka. Stąd pomysł napisania tej książki. Należy ludziom, zwłaszcza młodym, wyjaśnić, jak to było naprawdę. Czy serial jest kolejną propagandową bujdą, mającą na celu podlizanie się władzy? A może satyrą piętnującą złych dozorców? Czy posiada tzw. drugie dno, czy jest płaską i banalną historyjką o nieciekawych ludziach?
Nikt się tego nie dowie, jeśli nie przeczyta tej książki.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion