Księga zaklęć i czarów

Okładka książki Księga zaklęć i czarów Devin Hunter
Okładka książki Księga zaklęć i czarów
Devin Hunter Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Modern Witch: Spells, Recipes&Workings
Wydawnictwo Kobiece
2021-07-14
2021-07-14
Ischim Odorowicz-Śliwa
ezoteryka współczesna czarownica okultyzm

hyy jakby to określić dla mnie ta książka jest płytka. Powiedzmy tak: liźnięte wiele tematów związanych z magią, ale z niej nic zbytnio nie wynika. Ona jest dobra dla kogoś kto z ciekawości chce poczytać o magii i tam dowie się o jej rodzajach. Dla osób rozwijających się i chcących wiedzieć więcej bardzo mało konkretów. Okładka i wydanie są piękne. Ja osobiście zakreśliłam w niej 5 zdań które są wartościowe i coś wnoszące. Tyle

Jak dla mnie trochę za bardzo wikkańska, ale bardzo dobrze napisana i odwołuje się też do naszej samoświadomości

To taki trochę poradnik , w każdym z rozdziałów szybkie prześlizganie się po tematach na które powstały całkiem grubawe już książki. Na początek zgłębiania zainteresowań może być . Jeśli ktoś chce się dowiedzieć co z czym i po co idealna. Jeśli szukasz instrukcji od A do Z lepiej zainwestować w bardziej szczegółowa literaturę. W środku piękne fotografie. Ogólnie bardzo ładne wydana. Pięknie wygląda na półce.

"KSIĘGA ZAKLĘĆ I CZARÓW" DEVIN HUNTER

Przejmij kontrolę nad swoim losem i wyczaruj sobie życie pełne magii.
Poznaj zaklęcia, rytuały i czary współczesnej czarownicy.

Bardzo byłam ciekawa tej lektury i jestem nią oczarowana :)

Autor jest profesjonalny medium i okultystą, i to "czuć" czytając Jego teksty.
Nie jest to jednak książka nawiedzonego szamana, który namawia do czarów i rzucania zaklęć.
Jest to zbiór zaklęć i czarów, które mogą pomóc żyć lepiej, żyć pełniej, żyć szczęśliwie.
Sztuka magii nie jest prosta, lecz gdy już się ją pozna, to można czerpać z niej wiele dobra.

Forma poradnika daje możliwość przyjrzenia się ważnym zagadnieniom po kolei, w naturalnym tempie.
Jest bardzo konkretnie, rzetelnie i z sensem.
Całość podzielona została na siedem rozdziałów :
Pierwszy to "Pierwsze kroki",
drugi "To, z czego zrobiona jest magia",
trzeci "Magia miłosna",
czwarty "Magia uzdrawiająca",
piąty "Magia ochronna",
szósty "Magia na dobrobyt",
siódmy "Wróżenie",
jest też wprowadzenie podsumowanie i bibliografia.

Zarówno piękne wydanie książki, jak i jej treść przyciągają.
Całość wzbogacona została o cudowne zdjęcia, rysunki autora. Jest to niewątpliwie dodatkowy plus tego wydania i całości przekazu.
Jest tu dużo wskazówek, porad, inspiracji, z których można skorzystać. Jak być zdrowym, spokojnym, szczęśliwym, bogatym.
Jasno widać jak ważna jest nasza uważność i dostrzeganie tego co jest wokół nas, ale i tego co dzieje się w nas samych.
Słuchanie swego ciała, wsłuchanie się w nie daje nam proste, naturalne i jakże ważne wskazówki.
Samoświadomość, nasza duchowość i nasze emocje są niezwykle ważne. Niesamowitym jest, że można tak wiele rzeczy doświadczyć, przeżyć, zauważyć, poczuć.
Otrzymamy konkretne wskazówki jak pracować z kamieniami, metalami, olejkami i magicznym królestwem roślin. Będzie też o o tym jak pracować z tarotem, liczbami i kolorami.

Zachęcam do przeczytania tej niezwykle magicznej lektury, która pozwoli ułożyć swoje życie na nowo.
Uzyskać spokój ducha i ciała, bo przecież nasze ciało jest cudownie połączone z naszym wnętrzem.

Cytaty :
"Dzięki czarom miłosnym, uzdrawiającym , ochronnym, na dobrobyt i wróżbiarskim wszystkie to rzeczy stają się bardziej prawdopodobne. Nie trzeba czekać na rozwój wypadków , można stworzyć własne przeznaczenie".

"W magii pracujemy z minerałami, głownie w celu uzupełnienia energii naszego ciała eterycznego, na tej samej zasadzie, na jakiej korzystamy z witamin w celu suplementacji ciała fizycznego. Minerały mają różnorakie moce, mogą nas chronić, wzmacniać naszą aurę, żeby wspomóc proces uzdrawiania czy poprawić nastrój w całym domu".

"Rośliny są pożywieniem i lekarstwem, ale oprócz potencjalnych właściwości leczniczych mają też właściwości magiczne".

"Kolory symbolizują energię i potrafią wywołać reakcję emocjonalną".

Zapraszam WAS do siebie www.ostatniastrona.com.pl

"KSIĘGA ZAKLĘĆ I CZARÓW" DEVIN HUNTER

Przejmij kontrolę nad swoim losem i wyczaruj sobie życie pełne magii.
Poznaj zaklęcia, rytuały i czary współczesnej czarownicy.

Bardzo byłam ciekawa tej lektury i jestem nią oczarowana :)

Autor jest profesjonalny medium i okultystą, i to "czuć" czytając Jego teksty.
Nie jest to jednak książka nawiedzonego szamana, który namawia do...

Uwielbiam książki o magii, a ta jest wyjątkowa pod każdym względem. Widać magię jaką autor włożył w stworzenie swojej książki. Zdjęcia, które są w niej wyglądają niesamowicie, zarówno zdjęcia i rysunki są autorstwa Devina Huntera. Muszę naprawdę przyznać, że są wyjątkowe. Okładka też przyciąga wzrok, i jest bardzo starannie wykonana.
Bardzo podoba mi się podejście autora do tematu magii. Nie ma tu jakiś skomplikowanych zaklęć, często też podaje co możemy wykorzystać w zamian czegoś czego nam brakuje, mówi, że możemy improwizować tworząc swoje zaklęcia. Jak każdy mag każe szanować magię i jej źle nie traktować aby się nie obróciła przeciwko nam. Książka jest podzielona na rozdziały, każdy szczegółowo opisuje wszystkie potrzebne nam rodzaje magii: miłosna, uzdrawiająca, ochronna, magia na dobrobyt i wróżenie.
Niech się nie wydaje, że efekty zaklęcia są od razu widoczne, autor każe nam się uzbroić w cierpliwość i poczekać. Nie zawsze wszystko dostaniemy natychmiast, a niekiedy podczas wymawiania zaklęcia można poczuć już pierwsze drobinki magii.
Czytałam książkę naprawdę z ogromną ciekawością i bawiłam się przy tym dobrze. Styl autora jest prosty, odniosłam wrażenie, że stoi obok i opowiada to wszystko tak jakbyśmy znali się od lat. Myślę, że to idealna książka dla tych, którzy kochają magię i chcą ją wprowadzić do swojego życia. Mnie osobiście bardzo urzekła i jest najlepsza ze wszystkich przeczytanych przeze mnie do tej pory. Muszę także naprawdę pogratulować Wydawnictwu Kobiecemu za to, że tak pięknie wydało książkę, wykonali kawał dobrej roboty i szata graficzna książki naprawdę przyciąga wzrok i nadaje wyjątkowości.
Polecam Wam ją z całego serca!!!

Bardzo podoba mi się podejście autora do...

Zacznę od tego, że przede wszystkim zaskoczyła mnie ta książka, bo nie ukrywam, nie spodziewałam się aż tak poważnego i dosłownego podejścia do tematu. W książce Księga zaklęć i czarów Devin Hunter przedstawia nam zasady obowiązujące w magicznym świecie – jakie wyróżniamy rodzaje zaklęć, jakie kamienie mają magiczną moc, które kolory i liczby są “mocniejsze” od pozostałych. Jak mu to wszystko wyszło?

Książka jest swego rodzaju poradnikiem i przewodnikiem po świecie magii. Autor przybliża nam podstawy bycia czarownicą, poznajemy wiele zaleceń do przeprowadzania zaklęć i posiadania niezbędnych przedmiotów. Po lekturze będziemy wiedzieć, które zaklęcia pomogą nam w miłości, które w bogactwie, a które nas uzdrowią. Dowiemy się też, które kamienie mają magiczną moc oraz jak czytać karty tarota. Nie zabraknie również informacji na temat laleczek, które mogą mieć specjalną moc i potrafią chronić konkretną osobę. Krok po kroku dowiemy się, jak zrobić kadziła i stworzyć magiczny ołtarzyk.

Księga jest pełna wskazówek i ciekawych opisów, które dla jednych mogą być niezłym źródłem inspiracji, a dla drugich – świetną kopalnią wiedzy i poszerzeniem horyzontów. Nawet jeżeli książka miała być skierowana do osób chcących posiąść podstawowe umiejętności magii (albo rozszerzyć już obecne) to zdecydowanie może przypaść do gustu również tym, którzy chcą po prostu dowiedzieć się czegoś na jej temat. Nie każdy musi być od razu czarownicą praktykującą – nawet, jeżeli, tak jak ja, nadal czeka na swój list z Hogwartu… 🙂

Autor w bardzo przystępny sposób podchodzi do tematu – dzieli się swoimi doświadczeniami, ale nie naciska i nie narzuca swojego zdania powtarzając, że każdy sam musi odnaleźć swoją drogę w tym magicznym świecie.

Sama pozostaję ‘tylko’ w magicznym świecie Harry’ego Potter’a, ale książkę Księga czarów i zaklęć autorstwa Devina Hunter polecam wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się, jak współcześnie postrzegana jest magia i na czym polega bycie czarownicą. Nawet jeżeli nie macie w planach tworzenia sakiewek ani palenia kadzidełek – możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy 🙂

W „Księdze Zaklęć i czarów” Devin Hunter zebrał swoją wiedzę, konkretne czary, zaklęcia, receptury, uroki i rytuały, które są głównie jego autorstwa i które wypróbował w trakcie swojej wieloletniej praktyki. Przekazuje mnóstwo sposobów pracy z magią w postaci zaklęć ukierunkowanych na miłość, uzdrawianie, ochronę, dobrobyt i wróżbiarstwo. Przybliża pojęcia sztuki magicznej, pięć zasad, dzięki którym wzmocnimy skuteczność rzucanych czarów, zamieszcza wiele porad na początek magicznej drogi i pomaga stworzyć magiczne zaklęcia. Pokazuje, że sztuka magiczna jest przede wszystkim określonym stylem życia.

Cały materiał został bardzo dobrze przemyślany, opracowany i zaprezentowany w siedmiu rozdziałach przystępnie, bez rozwlekania poszczególnych tematów i konkretnie. To, czego mi zabrakło w tej publikacji, to listy wszystkich rytuałów w osobnym spisie, gdyż wówczas łatwiej można by było znaleźć ten, który nas interesuje.

Piękne wydanie z wieloma praktycznymi wskazówkami. Polecam!

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/08/880-ksiega-zaklec-i-czarow.html

Książka jest spójna, konkretna i poważna. Ja byłam zaskoczona, ale to może wynikać tylko z tego, że - jak wspominałam - byłam nieco przekonana, że tytuł książki jest nieco mniej dosłowny. Łatwo się ją czyta, nawet magicznemu laikowi. A może szczególnie - bo chyba do takich osób była kierowana. Przy czym odbiorcy książki powinni być do tego, co jest w niej przekazywane przekonani - założenie książki jest trochę takie, że wiesz, czego od niej chcesz. Jest całkiem ciekawa i nienarzucająca się - nawet sceptyk może ją z zainteresowaniem przeczytać. RECENZJA: https://mira-bell.blogspot.com/2021/08/praktyczna-nauka-magii-ksiega-zaklec-i.html

Wierzycie w magie? Byliście kiedyś u wróżki? A może zbieracie zioła, minerały, palicie kadzidła?
Bez względu na to jaki jest czyjś związek z magią ta książka może okazać się przydatną lekturą. Dla mnie, jako początkującej w tych tematach okazała się świetnym przewodnikiem. W środku znalazłam wiele ciekawych opisów, przepisów i wskazówek. Książka jest bardzo współczesna, nie mówi, że trzeba wszystko zrobić, zdobyć, znaleźć samemu – mamy przecież Internet, sklepy ezoteryczne i wiele innych ułatwień, co dla mnie jest sporym plusem. Dobrze wiedzieć, że nie wszystko muszę robić sama, że to może być prostsze, niż zakładałam.
Rozdziały są poświęcone konkretnym rodzajom magii np. magii miłości czy ochronnej i do każdej z nich mamy garść przydatnych instrukcji m.in. jakich kamieni, roślin używać, na jakie symbole zwracać uwagę oraz jak samemu przygotować olejki i kadzidła.
Co podoba mi się w tej książce to… racjonalność i logika. Autor tłumaczy ile zależy od nas, nad czym pracować i czego unikać, jak radzić sobie we współczesnym. Myślę, że to ważne w tego typu pozycjach – proste przypomnienia, że jakiś składnik może nas uczulać, że węgielków i kadzidełek powinniśmy używać w wentylowanych pomieszczeniach, czy że powinniśmy pogłębiać naszą wiedzę w każdym interesującym nas temacie zanim się za coś zabierzemy. Dodatkowo autor wskazuje jakich zamienników możemy używać i że nie zawsze potrzebny nam będzie jakiś kosmicznie drogi korzeń z drugiego końca świata, a wystarczy np. mieszanka prostych ziół. Fajnie było się przekonać, że biżuteria, kamienie i rośliny, którymi się otaczam mają na mnie i moje działania dobry wpływ i że ich wybór wcale nie był tak przypadkowy jak mi się zdawało.
Jako okładkowa sroczka nie mogę nie pozachwycać się wydaniem tej książki. Twarda oprawa w moich ulubionych kolorach, w środku pełno zdjęć (również rysunków, symboli i instrukcji jak coś zrobić) i ładne, fioletowe wyodrębnienia i znaczniki. Bardzo klimatyczna.
Wiele rzeczy jednak nie zostało wyjaśnionych i opisanych, ale… Nie da się wszystkiego zmieścić w jednej książce. Spokojnie, bo autor nie zostawia nas z niczym! W bibliografii znajduję się lista polecanych przez niego pozycji dotyczących zagadnień poruszonych w Księdze zaklęć i czarów.
Bardzo podobał mi się rozdział poświęcony wróżeniu. Opisy wahadełek, wróżenia z fusów i kart. Do tego rośliny i minerały przydatne do pracy z nimi.
Uważam, że to bardzo dobry przewodnik zwłaszcza dla osób początkujących i potrzebujących czegoś w stylu ‘listy pierwszych kroków’, ale także dla wszystkich zainteresowanych tematem i praktykujących od lat – bo wiedzy nigdy za wiele :)

Sabat uważam za otwarty!
Dzięki uprzejmości @wydawnictwo.kobiece
mogłam rozpocząć naukę magii w te wakacje.
Jesteś laikiem i dopiero zastanawiasz się czym jest magia i na czym ona polega?
Jeżeli tak to idealna książka dla Ciebie!
Księga zaklęć i czarów Hunter'a jest świetnym kompendium wiedzy dla początkujących adeptów sztuki magicznej. W księdze znajdziemy wprowadzenie i wyjaśnienie czym jest magia, następnie jakie powinny być nasze pierwsze kroki stawiane w magicznym kręgu, to z czego zrobiona jest magia i najważniejsze czyli czary. Początek przygotowuje nas do pierwszych drobnych czarów, tłumaczy nam między innymi z czego czerpać moc bądź jak ją kotwiczyć, co jest lepsze dla naszej magi, czym się posługiwać - czy lepiej wybrać kamienie a może skupić się na swoim ołtarzu? Jeśli ołtarz to gdzie go umieścić. Nastepnie krok po kroku dowiadujemy sie jak rzucić czar miłosny, uzdrawiający czy ochronny. A i na dobrobyt też coś się znajdzie. To kompendium wiedzy podpowie jakie są do tego potrzebne przedmioty i jak się dokładnie przygotować, co bedzie nam potrzebne. Ahh i coś co osobiście uwielbiam czyli wróżenie. Davin ukazuje nam nie tylko wróżenie z kart ale i z roślin, z kadzidła czy symboli.
Od poczatku do końca oferuje swoją wiedzę na bardzo szeroko rozumiane tematy czerpania magii z różnych źródeł od natury po przedmioty życia codziennego.
Jeżeli chcesz poznać czym karmi się magia to jest to idealny przewodnik dla Ciebie.
No i oczywiście jeżeli lubisz barwne przedstawienie treści w formie graficznej, do tego z masą opisów w swietnym stylu, to ta książka właśnie to oferuje. Kolory, które same zapraszają do rzucania czarów.
Moim zdaniem jest to świetnie skonstruowana książka dla początkujących takich jak ja. Dzieki niej nauczyłam się wyciszenia swojego ciała oraz duszy w nawet zwykłych czynnościach jak na przykład oczyszczający prysznic po ciężkim dniu aby umysł był lekki. Bardzo podoba mi się styl w jakim jest napisana cała książka - przystępny i lekki dla każdego niezależnie czy jest w temacie czy dopiero w niego wchodzi.

Ig: ksiazki_moja_perspektywa

Sabat uważam za otwarty!
Dzięki uprzejmości @wydawnictwo.kobiece
mogłam rozpocząć naukę magii w te wakacje.
Jesteś laikiem i dopiero zastanawiasz się czym jest magia i na czym ona polega?
Jeżeli tak to idealna książka dla Ciebie!

• Magia
  • Ezoteryka