Tarot. Mały przewodnik

Okładka książki Tarot. Mały przewodnik Barbara Moore
Okładka książki Tarot. Mały przewodnik
Barbara Moore Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Mały przewodnik ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Mały przewodnik
Llewellyn's Little Book of Tarot
Wydawnictwo Kobiece
2023-04-12
2023-04-12
2019-05-08
Bartłomiej Kotarski

Czym tak naprawdę są karty tarota i jak z ich pomocą zdobyć odpowiedź na nurtujące pytania?Panuje wiele przekonań oraz mitów na ten temat.Każdy zobaczy i poczuje nieco inaczej oraz wyrobi sobie własną opinię na podstawie własnych przeżyć.Pamiętać za to warto, że karty lub inne narzędzie dywinacyjne zyskują przydatnośc dopiero w odpowiednio przeszkolonych do tego rękach.
Na przestrzeni wieków ludzie wynaleźli niezwykle wiele systemów wróżbiarskich aby zdobyć wiedzę niedostępną i nurtującą od pokoleń.Tajniki kartomancji wciąż jednak są jedną z popularniejszych jeżeli nie naj.Możemy się o tym przekonać przeglądając chociażby dostępne ilości talii tarota.
Twórczynią tego małego przewodnika jest Barbara Moore.Jak podaje krótka adnotacja na końcu książki, tarot stanowi dużą część jej życia od ponad dwudziestu lat.Po tych informacjach osobiście miałem już oczekiwania co do tej pozycji.
Po krótkim wstępie autorki znajdziemy informację, że sama książka też może służyć jako narzędzie dywinacyjne poprzez intuicyjne przekładanie kartek tzw bibliomancja.Całkiem ciekawy zabieg i przyznam szczerze, że w książkach nie widzę go często.Następnie mały słowniczek dotyczący pojęć kart.Także przydatny dla całkowicie początkujących.Historia tarota opisana pokrótce, zabrakło mi trochę więcej informacji naprowadzających.Niecałe dwie kartki na temat symboli i struktury to za mało by zdobyć chociażby uogólnienie na temat dobrego odczytu.Nie dodano znaczenia kolorów, a są one także ważne.Następnie wita nas już 78 opisanych kart i ilustracji z wybranych talii z całego świata.Każdy może znaleźć coś dla siebie, odkryć nową z którą będzie rezonował.Nie spodobał mi się jednak czarno biały druk, przez niego nie widać dobrze co znajduje się na ilustracjach.Mam także zastrzeżenia co do opisanych znaczeń kart.Na końcu lektury znajduje się kilka popularnych rozkładów, ćwiczenia i ciekawostki np puder do kart."Tarot-mały przewodnik" jest pozycją zdecydowanie dla początkujących, którzy nie zdecydowali się jeszcze na kupno własnej talii.Książka posiada wskazówki i punkty zaczepne do dalszego zgłębiania wiedzy.

Na...

"Tarot. Mały przewodnik" to niewielka książeczka znanej tarocistki, w której wyjaśnione zostały pokrótce podstawowe informacje o tarocie i zasady stawiania kart.

To absolutne minimum, które trzeba wiedzieć, by wziąć się za pracę z kartami, więc osobom ciut bardziej zaawansowanym nie przyda się aż tak, lecz ta książka jest kierowana właśnie do laików.

Poza ogólnymi informacjami o budowie talii, prostych rozkładach jest w tym poradniku coś, co może mocno pomóc przy pierwszych rozkładach - większa część książki to opis każdej z kart talii typu Ridera-Waite'a-Smith. Wszystkie karty otrzymały krótki opis i podstawową symbolikę(co bywa problematyczne, zwłaszcza na początku),a do tego autorka wybrała do każdej z nich wizerunek karty z przeróżnych talii.

Niektóre z tych grafik to prawdziwe arcydzieła, warto je obejrzeć i poznać różne style talii tarota, co może częściowo pomóc w wyborze tej, która najbardziej nam będzie odpowiadać.

Nie taki tarot straszny jak go malują 😉 ja bardzo polecam, praca z kartami jest naprawdę niesamowita 😃 jeśli szukacie czegoś na absolutny początek, to może to być coś dla Was 😃

Poza ogólnymi...

Książka jest napisana przez niesamowita kobietę która dosłownie aż emanuje energią co się czuje wertując strony tej książki.
Poznajemy tutaj całą historię jak to wszystko powstało i jak szło z biegiem czasu.

Książka zawiera przepiękne ilustracje kart i mega świetny opis, zarówno dla początkujących czy zaawansowanych będzie to wspaniały poradnik na co dzień.
Poznajemy strukturę oraz symbolikę każdej karty, oraz jaka karta jest dla nas 🤩
Świetny i przejrzysty opis Wielkich i Małych Arkan.
Jak wyglądają odczyty , jak możemy ćwiczyć z kartami na co dzień.
Pamiętajcie to nie są zwykle karty, skrywają w sobie wiele tajemnic i jeszcze więcej odpowiedzi. Dużo osób mówi że to nie działa..nie działa bo nie umiecie zadać im poprawnie pytania. To jest współpraca na lata nie jednorazowe wzięcie kart do ręki. Musicie darzyć je zaufaniem i szacunkiem i w drugą stronę będzie tak samo ✨❤️
Wpuście do życia trochę magi ✨
Dobrej nocy dla Was ✨

Poznajemy...

"Tarot. Mały przewodnik".
Pozycja jest wydana jak zawsze z dbałością o każdy detal.
Piękne złocone tłoczenia, poręczny format (mieści się spokojnie nawet w mniejszej torebce czy kieszeni),dopracowana każda strona...

Napisana jest przez Barbarę Moore, która tarotem zajmuje się od wielu już lat.
Autorka krótko przedstawia historię korzystania z kart, objaśnia podstawowe pojęcia, symbolikę oraz strukturę.
Następnie po kolei prezentuje karty Wielkich i Małych Arkanów, tłumacząc z jakimi słowami najlepiej je wiązać i jak interpretować.

Co ciekawe, każda karta jest zilustrowana, autorka wykorzystała do tego kilka talii, więc wizualnie możemy się przekonać, która wydaje się nam najbardziej odpowiednia.

Z tej książki dowiemy się, jakie są podstawowe układy kart, jak prowadzić dziennik, a także można skorzystać z wielu praktycznych wskazówek czy ćwiczeń.
Autorka zachęca też, aby wykorzystać przewodnik do bibliomancji, a więc na upartego nie trzeba mieć nawet pod ręką talii kart.

Książka jest idealna dla osób początkujących albo i takich, które dopiero chcą się nauczyć pracy z tarotem.
Przejrzysty układ, wiele praktycznych porad i kompaktowe wydanie niewątpliwie pomogą szybko przyswoić wiedzę.
A dla bardziej dociekliwych autorka stworzyła listę polecanych lektur, które mogą być świetnym uzupełnieniem informacji.

Ta książka to dosłownie wiedza w pigułce!
Polecam.

"Tarot. Mały przewodnik".
Pozycja jest wydana jak zawsze z dbałością o każdy detal.

Napisana jest przez Barbarę Moore, która tarotem zajmuje się od wielu już lat.
Autorka krótko przedstawia historię korzystania z kart, objaśnia podstawowe...

Co powiecie na małe wróżenie z kart❓️🃏Wierzycie w takie rzeczy, czy raczej podchodzicie do nich sceptycznie❓️🤔 Ja przyznam się szczerze, że nigdy u wróżki nie byłam ani nikt nigdy nie stawiał mi tarota, ale od zawsze interesowały mnie takie sprawy. 🧐 Gdy zobaczyłam cudnie wydaną, małą książeczkę "Tarot. Mały przewodnik" autorstwa Barbary Moore uznałam, że czas zapoznać się bliżej z tajnikami wróżenia z kart. 😃 Co z tego wyniknęło❓️

Zacznijmy od tego, że autorka jest prawdziwą ekspertką od tarota. 👌 Sama stworzyła kilka talii, napisała też wiele poradników na ten temat. W swoim "Małym przewodniku" przedstawia interpretację wszystkich kart tarota, 🃏 a także wyjaśnia ich najważniejsze elementy. 👍 Ciekawym jest fakt, że robi to nie na jednej, ale na kilkudziesięciu przeróżnych taliach❗️🤩

Barbara Moore krok po kroku prowadzi nas przez świat tarota, jasno i przejrzyście tłumaczy, jak odczytywać karty, 😊 zaznajamia nas z ich tajnikami 😯 oraz przekonuje o niezwykłej mocy, która w nich drzemie. 💪 W tej małej książeczce 📚 otrzymujemy mnóstwo wiedzy w postaci słowniczka, historii tarota, przydatnych wskazówek oraz podpowiedzi, opisów rozkładów kart i, co najważniejsze, wielu ćwiczeń, które pozwalają na poznanie wróżenia w praktyce. 🤩 Całość tworzy bardzo przydatne kompendium łatwoprzyswajalnej wiedzy.

No i to wydanie❗️😍 Nie sposób nie wspomnieć o jego wspaniałości❗️✨️ Książeczka jest mała, ma fajny, kompaktowy rozmiar, piękną okładkę, a w środku cudne ilustracje. 🥰 Pod względem wizualnym jest naprawdę świetnie dopracowana. 👍 Nic, tylko chwytać i zgłębiać tajniki wróżenia z kart! Polecam❗️😊

Tarot zawsze mnie ciekawił ,
Jak ,po co i na co się stawia .

🪔🪔🪔🪔🪔

Ciekawi was ile talia ma kart ?
Wielka Arkana liczy 22 kart, Mała Arkana liczy 56 kart w sumie 78 .

🪔🪔🪔🪔🪔

Tarot jest łącznikiem naszymi duchami. Dla nie których może być to pomocą do codziennego życia a dla innych może być śmieszne.

🪔🪔🪔🪔🪔

Ale napewno milo było poznać historie, zasady.

@wydawnictwo.kobiece #tarot #barbaramoore #wydawnictwokobiece

Tarot zawsze mnie ciekawił ,
Jak ,po co i na co się stawia .

🪔🪔🪔🪔🪔

Ciekawi was ile talia ma kart ?
Wielka Arkana liczy 22 kart, Mała Arkana liczy 56 kart w sumie 78 .

🪔🪔🪔🪔🪔

Ale napewno milo było poznać historie, zasady....

🔮Tarot. Mały przewodnik🔮

Wydawnictwo Kobiecie kolejny raz wychodzi naprzeciw wszystkim wiedźmom i tarociarom (tarociarzom też 😜) i przedstawia nam Mały przewodnik po tarocie! ❤️‍🔥

Po tym jak jakiś czas temu zachwycałam się „Young Oracle Tarot” myślałam, że już nic więcej tego nie przebije, ale jak widać byłam w błędzie! „Tarot. Mały przewodnik” to aktualnie mój ulubienic!

Po pierwsze – jest naprawdę przepięknie wydany i zaplanowany! Jego największa zaleta – to naprawdę MAŁY przewodnik! Co jest super, bo dzięki temu można go wszędzie ze sobą wziąć, bo jest po prostu poręczny i nie zabiera dużo miejsca :D Pełno tam wiedzy przedstawionej w klarowny i prosty sposób – na samym początku mamy parę słów o historii tarota i słowniczek, który wyjaśnia pojęcia takie jak: małe i duże Arkana, Pentakle, Karty Dworskie itp. Bardzo mi się podoba, że jest to od razu na początku, bo w każdej chwili można do tego łatwo wrócić i przypomnieć sobie najważniejsze kwestie 😃

Po drugie – mamy cały rozdział poświęcony strukturze i symbolice kart gdzie mamy wspaniale wyjaśnione różnice między taliami tarota a kartami wyroczni i dokładne objaśnienie, z jakich kart składa się tarot. Wszystko jest opisane naprawdę prostym językiem 🔥

Następnie mamy rozdziały poświecone kartom i ich znaczeniu i tutaj zostało to zrobione wspaniale, bo każda karta opisana jest na dwóch stronach – po prawej mamy wygląd karty, a po lewej jej znaczenie, symbolikę i szybką odpowiedź jak można ją interpretować! Jestem absolutnie zachwycona tymi rozdziałami, bo dzięki takiemu układowi można spokojnie skupić się na konkretnej, omawianej karcie i nie latać wzrokiem po wszystkich innych 🙈 Jest to też bardzo czytelne!

Dodatkowo, coś, czego nie zauważyłam na samym początku, a co wprowadziło mnie w zachwyt, gdy się już zorientowałam – poglądowe karty nie pochodzą z jednej talii! Co to znaczy? A to, że możemy zobaczyć różne karty w różnych szatach graficznych i przy okazji możemy popatrzeć jak wyglądają różne talie :D mamy tu np. karty z talii „tarot wróżek”, „tarot słodkiego zmierzchu”, ‘księga cieni tom 2”, „mistyczny tarot marzyciela” czy nawet „mistyczny tarot zaświatów”! To tylko niektóre z pokazanych, ale ciężko byłoby wymieniać je wszystkie 😄 Po prostu zachwyt!

Wspaniały jest też rozdział dotyczący odczytów, bo mamy tam dosłownie instrukcje krok po kroku jak się do tego zabrać, są omówione różne typy odczytów - szybki odczyt, odczyt z wykorzystaniem trzech kart, podkowa czy krzyż celtycki, a oprócz tego cała masa wskazówek i ćwiczeń! Cały ostatni rozdział został tym ćwiczeniom poświęcony, co jest absolutnie przewspaniałe dla osób, które chciałyby zagłębić się w sztukę wróżenia i spróbować swoich sił z kartami! Ja sama uważam się po tej książce za ekspertkę od kart 😂

Uwielbiam tę książkę i po prostu pieję nad nią z zachwytu ❤️‍🔥 Nie wiem czy pamiętacie jak przy pokazywaniu tej książki mówiłam, że raczej nie będę rozkładać kart – no cóż, ta książka coraz bardziej przekonuje mnie do tego, aby jednak spróbować! A jeśli i wy macie ochotę to polecam tę książkę! Jest po prostu idealna 🫶🏻

🔮Tarot. Mały przewodnik🔮

Uroczo wydana niewielka książeczka, która mieści w sobie obszerną choć podaną w prosty i zwięzły sposób wiedzę. Mam za sobą już trochę podobnej literatury i musze przyznać, że dopiero to wydanie sprawia, że czuję nieodparta pokusę sięgnięcia po własną talie. I to nie po to by wróżyć - bo mam do tego dość sceptyczne podejście ( choć w pewien naturalny sposób ciekawi mnie to) ale by medytować, skupiać się i pogłębiać wiedzę o samej sobie.

W książeczce znajdziemy krótką historię tarota ogólnie, by przejść do wiedzy o strukturach, symbolice i odczytach. Dostaniemy też na konie parę ćwiczeń.

To co podoba mi się w książce to to, że autorka pisze o tym jak karty używać do interpretacji własnych odczuć, myśli, wątpliwości. Zachęca do medytowania nad nimi i próby zrozumienia poprzez symbole emocji, które w nas siedzą. Drugą rzeczą, która bardzo przypadła mi do gustu to to, że do opisu każdej karty dodana jest ilustracja ale są to obrazy z różnych tali - dzięki temu można poznać ich niesamowita różnorodność.

Książeczka zarówno pod względem estetycznym, praktycznym jak i merytorycznym przyciąga i jeśli ktoś interesuje się tą tematyką jest warta posiadania na półce.

Barbara Moore
⚜️TAROT - MAŁY PRZEWODNIK ⚜️

Coraz częściej spotykam się z książkami o magii tarota, coraz bardziej mnie to interesuje, więc gdy Wydawnictwo Kobiece zaproponowało mi do recenzji Mały przewodnik z wielką chęcią się jej podjęłam.
✨️ Na samym początku książeczki znajdziemy słowniczek dla takich laików jak ja, poznamy historie tarota i jego symboliki. Następnie dostajemy dokładny opis każdej karty z talii, do każdej dołączone jest zdjęcie oraz opis, a później małe ćwiczenie praktyczne od autorki, które możemy wykonać posilając się wskazówkami od autorki bądź sami. Dzięki temu możemy zgłębić tajniki tej magii jeszcze bardziej.
✨️ Książka w fajny sposób przygotowuje nas do części praktycznej, odpowiada na nurtujące pytania, co kiedy i jak zrobić, o czym myśleć przed rozpoczęciem, a na czym skupić się w trakcie stawiania kart. Barbara Moore chce nas sprowokować i naprowadzić na odpowiednie myślenie w trakcie seansu, przez co widzimy że chce nas czegoś nauczyć w praktyce nie tylko w teorii.
✨️Na koniec parę słów o wydaniu. Jest to mała książeczka, z przepiękną okładka I wklejką w środku. Do tego każda strona posiada jak już wspomniałam świetne obrazy kart z talii, dodam tylko, że nie mamy pokazanej jednego rodzaju a kilka przez co widzimy czym się różnią i jak je rozpoznać.

Barbara Moore
⚜️TAROT - MAŁY PRZEWODNIK ⚜️

„Tarot. Mały przewodnik” to książka autorstwa Barbary Moore wydana przez Wydawnictwo Kobiece [współpraca reklamowa z @wydawnictwo.kobiece]

Dzięki książce mamy możliwość poznać niezwykłą moc talii tarota. Co znajdziemy w środku tak dokładniej? Na początku pojawia się w książce słowniczek, który przyda się osobom zupełnie początkującym. Później przechodzimy do krótkiej historii tarota, struktury i symboliki. W dalszej części książki pojawia się po kolei znaczenie 78 kart tarota – szczegółowe interpretacje każdej karty wraz z wyjaśnieniem ich najważniejszych elementów, opisy rozkładów i techniki wróżenia.

Moim zdaniem, największym plusem książki jest to, że autorka (swoją drogą - od ponad dwudziestu lat związana z tarotem!) nie skupiła się na jednej talii, a pokazała nam, jak różne mogą być talie. W książce zamieszczone są obrazki 78 kart tarota i nie pochodzą one z jednej talii – autorka przybliża nam aż 51 różnych talii, co dla mnie było niesamowite. Studiowałam każdą kartę, zachwycając się tym, jak bardzo różnią się one od siebie. Każdy artysta zupełnie inaczej przedstawiał swoją wizję. (Dla ciekawych – skąd wzięłam informację o ilości talii? Na końcu jest spis wszystkich w aneksie „talie wykorzystane w niniejszej książce”, dzięki czemu mamy je wypisane w jednym miejscu. Bardzo fajny pomysł). Wszystko to sprawia, że mamy szeroką wizję, możemy porównywać i zachwycać się każdą z osobna.

Nie myślcie, że jest to poradnik, który zanudzi nas na śmierć. Przede wszystkim, ilustracje sprawiają, że jest to perełka wśród książek, a poza tym, książka ma również wstawki praktyczne. Autorka przedstawia nam imponującą kolekcję zadań, które przygotowała dla czytelnika – są ćwiczenia, mnóstwo wskazówek i podpowiedzi, które pozwolą nam na poruszanie się po rozkładach we własnym tempie. Dzięki przewodnikowi zagłębimy tajniki wróżenia poza kartami, np. bibliomancję, medytację.

Część teoretyczna przygotowuje nas do części praktycznej, a część praktyczna jest w prosty sposób tłumaczona teorią – co mamy zrobić, dlaczego, w jakim celu? Co przemyśleć, nad czym się zastanowić przed rozpoczęciem? Na czym się skupiać w trakcie? Autorka w ciekawy sposób stara się pokierować naszym sposobem myślenia, abyśmy wyciągnęli z lektury jak najwięcej, co przyczyni się do zniwelowania poczucia niepewności przy praktykowaniu.
Widać, że autorka chce nam dać jak najwięcej od siebie, pokazać wszystko, co może i wytłumaczyć jak najlepiej umie. Celem Barbary Moore, jak to określa, jest sprowokowanie nas do odkrywania, poznawania kart, zachęcenie nas do pozwolenia sobie na reakcję – w tym przypadku reakcję duszy i umysłu na to, co widzimy w kartach. Autorka chce, abyśmy stworzyli osobistą więź z talią.

Jest to książka maluteńka, a jakże wspaniała. Piękna wizualnie, przydatna, a do tego dopracowana i sprawiająca, że chce się zagłębiać w tematykę jak najbardziej. Jej format też oceniam na plus, ponieważ można ją schować nawet do malutkiej torebki i posiłkować się nią w chwilach niepewności.

Bardzo podobały mi się również „błyskawiczne odpowiedzi” zawarte w książce.

Dodatkowo od autorki otrzymujemy listę polecanych lektur, dzięki którym możemy kontynuować swoją przygodę z tarotem.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

• Ezoteryka
  • Wybrane
  • Magia
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Rok 2023.

Dodaj cytat z książki Tarot. Mały przewodnik