Drzewo przetrwania

Wydawnictwo: Znak, RTCK
Kaczkowski, katolicyzm, Jezus, kazanie
religia
Bezimienna

Jak to jest, że Kościół ma w swoich szeregach największych erudytów naszych czasów, dysponuje najlepszymi lokalizacjami w centrach największych miast, szczyci się prawie dwoma tysiącami lat historii i tradycji, a mimo to jest pociągający dla coraz mniejszej części społeczeństwa? Dlaczego tylu młodych ludzi odwraca się od Kościoła, nie widząc w nim ewangelicznej prawdy? Ksiądz Jan Kaczkowski w...

Ksiądz Jan Kaczkowski w bardzo osobistych słowach przekonuje, że najważniejsze, co musimy zrobić, to zacząć prawdziwie żyć tym, w co wierzymy. Nie odwalać na tym polu fuszerki, idąc po linii najmniejszego oporu, ale stać się prawdziwie autentyczni, profesjonalni i skuteczni. Nawiązuje do najczęstszych stereotypów i nie boi się mówić nawet gorzkiej prawdy.

- Nie ma we mnie, czy nie ma w nas, zgody na to, żeby katolicyzm kojarzył się z lipą.
ks. Jan Kaczkowski

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,110519,Dosc-katolipy

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,110519,Dosc-katolipy

skubasowa | 2018-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2018

Ksiądz Jan jak zwykle w sedno.
Książka to zbiór niezależnych od siebie kazań ks. Kaczkowskiego. Od bycia "onkocelebrytą", do in vitro.
Lekko, z humorem, a mimo tego w niezwykle mądry sposób.
Wydawnictwo ubarwiło książkę wieloma (naprawdę wieloma...) obrazkami i cytatami, przez co całość ma 230 stron, przy zawartości tekstu może na stron 100... :)

kuzo | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Książka jest zapisem ostatniej konferencji ks. Jana Kaczkowskiego, wygłoszonej w Nowym Sączu 22.10.2015 roku (zmarl 28.03.2016).
Pięknie zilustrowana graficznie, szkoda, że przy podawaniu źródeł ilustracji nie podano nr strony.
Ks. Jan jak zwykle w samo sedno – o Jezusie - celebrycie, o współczesnych Zacheuszach, do których byle jacy duszpasterze nie docierają. Poprzez swoją chorobę był ks. Jan nie do ruszenia przez hierarchię kościelną, nie można mu było zamknąć ust jak innym księżom, krytykującym skostnialość i bylejakość w Kościele. Przynajmniej do tego ten glejak się przydał...
Wypowiedzi o Owsiaku, in vitro, naszych braciach i siostrach homoseksualnych i wiele innych tematów, a wszystko w duchu miłości człowieka, naszego blizniego.
Księdza Jana polecam wszystkim, którzy go jeszcze nie znają, przede wszystkim niewierzącym, aby zobaczyli Kościół, jakim powinien być i takich duszpasterzy dla siebie szukali.
Warto też posluchać jego nagrań na youtube - miał lekkie kłopoty z...

"Gdyby tak wyglądały kazania,

do kościoła chodziliby nawet niewierzący."

Księdza Jana Kaczkowskiego, nie trzeba chyba przypominać. To jeden z bardziej popularnych współczesnych duchownych. On sam, co prawda odłożył już łyżkę i odszedł do Boga, jednak jego słowa i przesłanie z nich płynące są ciągle żywe i aktualne. Co jakiś czas, na rynku wydawniczym pojawiają się kolejne publikacje z przekazami księdza Jana. Mam trochę wrażenie, że te jego nauki zaczynają żyć własnym życiem. I o to chodzi!

Tym razem do rąk czytelników trafia niezwykły tomik z wyborem wypowiedzi księdza Kaczkowskiego pod redakcją Adama Gutkowskiego. Przeczytamy w nim o Jezusie celebrycie, o popularności i jej etyce, o przyzwoitości, o onkocelebryctwie księdza Jana, o braku zgody na to by katolicyzm kojarzył się z lipą i o poszukiwaniu w kościele tego księdza wygłaszającego Słowo Boże, który najbardziej do nas trafia. Przeczytamy o profesjonalizmie w Kościele jako o obowiązku a nie opcji dodatkowej,...

Greg Blackbird | 2018-06-14

Super posłuchać księdza Kaczkowskiego. Szkoda że już odszedł [*]

Dominika Rygiel | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, 52 / 2016
Przeczytana: 11 września 2016

Wierzę w przypadek, zbieg okoliczności, przeznaczenie lub coś, co osoby wierzący określiłyby mianem bożej opatrzności. Oto przykład: zamówiłam książkę. Miała pachnieć farbą drukarską, przewracane strony miały szeleścić pod palcami. Jakie było więc moje zdziwienie, kiedy otwierając paczkę, zamiast książki ujrzałam płytę z audiobookiem. Przez przypadek zamówiłam taki, a nie inny nośnik słowa pisanego. No cóż. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, na szczęście. Z racji, iż od dobrego tygodnia (serio?! TYGODNIA?! ) męczę dwie książki: jedną tradycyjną, jedną w wersji elektronicznej, auudiobook okazał się więc dobrym urozmaiceniem i... klinem. Bo wiadomo, jeśli coś nie wchodzi, to tylko, jakżeby inaczej - klin klinem. Tym razem jednak odrobinę w innej formie.

I to był strzał w dziesiątkę. Zebrane i wydane przez Wydawnictwo RTCK wypowiedzi księdza Jana Kaczkowskiego pochłonęły mnie całkowicie, nie wyłączając jednocześnie z innych obowiązków, jakie nade mną ciążyły. I choć w...

czytam_podrozuje | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Ksiądz Kaczkowski zawsze jest dobry, gdy w życiu zaczyna być pod górkę. Bardzo polecam.

weromikal | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

To najluźniejsza książka Kaczkowskiego oprawiona w idealną dla jego sposobu bycia, memiczną formę, która kupuje już z ciekawych reklam. Teksty są krótkie, zabawne i w punkt. Zapis z ostatniej konferencji to suplement Kaczkowskiego dla wszystkich- młodych i starych, wierzących i ateistów, a także swoiste pożegnanie. Książka idealna w ramach wciskania jej wszystkim jako "Daj mi COŚ do poczytania w autobusie", bo też szybko się ją połyka.
ALE... Jakoś nie lubię marnotrawstwa, a ta książka jest rooozlazła i przepompowana graficznie. Teksty są pisane dużą czcionką, a plansze obrazkowe zajmują połowę książki- czasem grafika to stockowy obrazem na dwie strony, będący po prostu powtórzeniem ważnego fragmentu z rozdziału składającego się i tak z kilku zdań! Brakuje też zakończenia, które pozwoliłoby wybrzmieć ostatnim myślom, jakiegoś podsumowania, które spoiłoby wszystko w mocną całość. Jest przyjemnie, ale mam niedosyt. Wystarczyłoby tylko skondensować treść, a nie pompować formę....

Zbigniew_Malinowski | 2017-11-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Hm... audiobook? Raczej zapis tego co ksiądz Kaczkowski mówił na jednym ze swoich spotkań, kiedy już był poważnie chory.

Widziałem to w wydaniu książkowym, więc powiedzmy, że to jednak audiobook.

Warto posłuchać co i jak mówi człowiek, który nie ma przed sobą zbyt dużo życia, ale i tak ma jeszcze bardzo jasny umysł i ma też poczucie humoru.
Nie jestem specjalistą od spraw kościoła katolickiego, ale gdyby spotkał takiego księdza to chodziłbym do kościoła choćby po to, żeby go posłuchać.

Kamila Kujawa | 2018-06-20
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Mam taką kategorię książęk, które nazywam "ustawiaczami świata", ta należy do tej kategorii. Jak mi źle, cośtam gniecie i niewygodnie na świecie to sięgam bo taką książkę i od razu wszystko staje się lepsze i prostsze. Dla wszystkich, dla mnie na zawsze.

Kasiek m | 2018-08-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam