Dość katolipy! O Jezusie celebrycie

2018-04-16
2016-01-01
Kaczkowski katolicyzm Jezus kazanie

Okładka książki Przesuń granice Leszek Cichy, Marek Kamiński
Przesuń granice Leszek Cichy, Marek...
Okładka książki Czarny humor czyli o kościele na wesoło Bogusław Kowalski, Piotr Pawlukiewicz
Czarny humor c... Bogusław Kowalski,&...
Okładka książki Wybrałem życie Michał Czernecki, Monika Sobień-Górska
Wybrałem życie Michał Czernecki, M...
Okładka książki Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
Sposób na (cho... Małgorzata Chmielew...

Szkoda, że tak niewielu jest takich księży jak ksiądz Kaczkowski. Kościół byłby wówczas inny.

Twórczość ks. Jana trochę znam. Nie we wszystkim się z nim zgadzam, ale lubię czasem wyjść ze swojej katolickiej bańki i go poczytać. Uwielbiam poczucie humoru ks. Jana, tym bardziej kiedy mam szansę posłuchać jego konferencji/wywiadów, bo sposób w jaki wypowiada cięte riposty też jest świetny. Muszę jednak przyznać, że ta książka to trochę lanie wody. Niektóre sprawy już znam z innych jego książek, reszta to jakieś dygresje, które wg mnie nie do końca były na temat. Liczyłam na coś lepszego mówiąc pokrótce i nie polecałabym tej książki komuś kto w ogóle nie zna twórczości ks. Jana.

Ksiażka dobra i ważna ale jakoś wolę inne publikacje ks. Kaczkowskiego tj. jest te które sam napisał bo to jest zbiór wypowiedzi

Mała książeczka na jedno popołudnie, a ile w niej zawartych jest życiowych mądrości. Przeczytałam z podziwem dla księdza Kaczkowskiego za jego rozum, otwartość i odwagę, za jego człowieczeństwo, za nie uleganie fałszywym autorytetom, za miłość do bliźniego. To niesprawiedliwe, że tacy mądrzy ludzie tak wcześnie odchodzą, że nie dane im było nieść do ludzi prawdziwej prawdy, a nie tej spreparowanej przez kościół na potrzeby ślepo poddanych wiernych. Spotkawszy takiego człowieka, takiego księdza, chyba nawet ja uwierzyłabym w boga:) Podziw za jego postawę życiową niezależnie od wykonywanego zawodu. Książka zawiera bardzo mądre, a jednocześnie optymistyczna i nawet żartobliwe treści.

No uwielbiam poczucie humoru, podejście do świata, ludzi i choroby ś.p. księdza Kaczkowskiego. O churchingu, duchowlacne i dobrym jedzeniu, ale też o umieraniu, bioetyce i o tym dlaczego nie ma szału. Wszystko to znajdziemy na kartach tej wspaniałej książki.

Autor jest ciekawą postacią, był ateista, został księdzem. Nie boi się krytyki innych księży. Pozycja nie jest obszerna. Zawiera wiele oczywistych praw, ale też ciekawe przemyślenia. Mimo że autor stał na krawędzi życia (niestety już nie żyje) książka jest pełna optymizmu.

Śmiałam się prawie cały czas bo w książeczce są fajne obrazki ,ta książka jest po prostu zabawna 😅polecam

„Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje”.

Osoba ks Jana Kaczkowskiego jest bardzo, ale to bardzo inspirująca! Ja uwielbiam go słuchać i dlatego z wielką przyjemnością odsłuchałam "Dość katolipy!". Przede wszystkim odpowiada mi sposób przekazu jakim posługuje się ks Jan Kaczkowski: o sprawach ważnych mówi w bardzo przystępny, prosty sposób. A we wszystko to wplata poczucie humoru. Odsłania to co nie podoba mu się w kościele katolickim, a w szczególności wyśmiewa ten kościelny patos, który jest naprawdę niepotrzebny, a czasem wręcz zniechęcający.

Świetna książka. Napisana na wesoło ,,spowiadanie na dzięcioła'' i wiele innych. Warto przeczytać. Poznamy księdza Kaczkowskiego z innej wesołej strony. Książka z fajnymi humorystycznie dobranymi obrazkami. Ostatnia strona wzruszająca. Nie czekaj - przeczytaj !

Po książki ks. Jana sięgam zazwyczaj w Wielkim Poście. Ta pozycja przemawia do mnie mniej niż np. Życie na pełnej petardzie. Skupia się raczej na wadach polskiego kościoła, a nie sprawach indywidualnej wiary. Ale też warto poświęcić jej jeden wieczór. Szczególnie teraz gdy książki przeżywają nowe życie za sprawą filmu o ks. Janie.
Mój ulubiony cytat ks. Jana :

Mój ulubiony cytat ks. Jana :