Rajskie ptaki cz II

Okładka książki Rajskie ptaki cz II Marta Zaborowska
Okładka książki Rajskie ptaki cz II
Marta Zaborowska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Julia Krawiec (tom 2) Seria: Mistrzynie Polskich Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Julia Krawiec (tom 2)
Mistrzynie Polskich Kryminałów
Edipresse
2016-01-01
2016-01-01

Całkiem niezła, ale chyba muszę się jeszcze przekonać do tej serii...

Całkiem niezła, ale chyba muszę się jeszcze przekonać do tej serii...

Autorkę na koniec już za bardzo poniosło.

Autorkę na koniec już za bardzo poniosło.

Zdecydowanie slabsza niz 1 czesc, zakonczenie zupelnie na sile, watki w ksiazce nieprawdopodobne i niepotrzebne. <do tego glowna bohaterka mocno irytujaca

Marta Zaborowska
"Uśpienie"
"Rajskie ptaki"
"Gwiazdozbiór"
"Czarne ziarno"
"Bez powrotu"
"Debiutantka"
Całkiem niezła seria. Początkowo byłam sceptyczna, dwa pierwsze tomy oceniam jako najsłabsze. Za to piąty i szósty jako najlepsze. To oznacza, że seria cały czas podnosi poziom.
Dla mnie dużym plusem poszczególnych powieści były bardzo rozbudowane wątki osobiste - do tego świetna kreacja bohaterów, ze szczegółami ich emocji, motywów ;)
Polecam ;)

Marta Zaborowska
"Uśpienie"
"Rajskie ptaki"
"Gwiazdozbiór"
"Czarne ziarno"
"Bez powrotu"
"Debiutantka"

Przeczytałam "Uśpienie", będące pierwszą częścią cyklu przygód Julii Krawiec i nie oceniłam powieści, licząc, że część druga będzie lepsza. Niestety, nic z tego. Obie części mocno pokręcone, z dużą liczbą postaci, nie wnoszących nic ważnego do powieści, a zamulających tło. Może taki był zamysł autorki, ale mnie nie przekonał, a wynudził. Część druga, czyli "Rajskie ptaki" to słaba historia pewnej dysfunkcyjnej rodziny, końcowe rozwikłanie zagadki dla mnie wyjątkowo absurdalne. W związku z powyższym odpuszczam sobie dalsze części z rozchwianą emocjonalnie Julią, nie będąc zainteresowana jej dalszym życiem.

Fajna fabuła ciekawi bohaterowie ale ciężki styl pisarski

Fajna fabuła ciekawi bohaterowie ale ciężki styl pisarski

Książkę dobrze się czyta. Losy bohaterki, pracoholiczki są ciekawe. Jednak zakończenia słabe.

Bardzo dobry kryminał , przeczytałam kolejny tom i Autorka trzyma poziom .

Bardzo dobry kryminał , przeczytałam kolejny tom i Autorka trzyma poziom .

nie dałam rady przeczytać

nie dałam rady przeczytać

Kolejna bardzo dobra o Julii, pracoholiczce, kochającej swoją córkę. Kryminał pierwsza klasa.

• Kryminał
  • 2015