Twoja mapa marzeń.Przewodnik dobrego i mądrego życia

Okładka książki Twoja mapa marzeń.Przewodnik dobrego i mądrego życia Karina Sęp
Okładka książki Twoja mapa marzeń.Przewodnik dobrego i mądrego życia
Karina Sęp Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2017-12-07
2017-12-07

Fajne spojrzenie na nasze marzenia, które powinniśmy zmieniać w plany z zgodnie z maksymą „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Krok po kroku jasno i przejrzyście wyjaśnione jak stworzyć własną mapę marzeń zgodną z NASZYMI wizjami, tak, aby zawarte na niej treści i obrazy oddziaływały na naszą podświadomość i współpracowały z nią prowadząc nas konsekwentnie do realizacji naszych planów. Polecam.

Mapa marzeń – już sam tytuł świetnie brzmi, bo kto nie ma marzeń, każdy je ma… A nic tak nie motywuje do działania, jak właśnie chęć ich spełnienia.
Fakt, że książek-poradników tego typu jest mnóstwo na rynku i wcale nie jest łatwo znaleźć najlepszy, choć może nie tyle najlepszy, co najbardziej odpowiedni dla nas. Całość napisano zrozumiałym językiem oraz zilustrowano grafikami itp.

Twoja mapa marzeń – spełnia się moim zdaniem w roli podręcznika pomagającego w samorealizacji i rozwoju osobistym. Kolejny plus, że napisała go Polka, która tym lepiej zna nasze realia niż ktoś z innego kraju.

Warto sięgnąć po tę książkę zwłaszcza wiosna, gdy siły i chęci do zmian są dużo większe niż w innych porach roku.

„ … może nie potrzebujecie być ani prezesem, ani wiceprezesem, bo i po co. Może spełnieniem waszych marzeń będzie akceptacja dla waszych pomysłów, proponowanych zmian w firmie, w której pracujecie już kilka lat i w której nadszedł czas na zmiany …”

Mapa powinna pomagać w odnalezieniu własnej drogi życiowej. To marzenia, plany i pomysły na lepsze jutro. Wiele słownikowych definicji przemawia do osób, które szukają swojej prawdziwej drogi. To nie polityka, ogromna kasa, czy nawet wyścig szczurów.

Autorką książki jest Karina Sęp, mentorka, coach i konsultantka. W obecnej chwili planuje życie, marzenia i cele. Mama trójki nastolatków i kobieta z pasją. Na swoim koncie ma kilka publikacji m. in „Mapa marzeń – mapa celów”, oraz „Ogarnij swój świat”.

To „coś małego” do przeżycia, realizacji i osiągnięcia. Wbrew wszystkim oczekujemy życia na pewnym poziomie. Co ciekawe zmienia się koncepcja, co w danej chwili jest dla Nas naprawdę ważne. Ale przecież zależy to tylko od wybranych priorytetów.

Według mnie to rola miłości, pieniędzy i poczucie własnej wartości jest najważniejsze. Nie wszyscy muszą się zgadzać z Twoim zdaniem. To Ty masz żyć w zgodzie ze sobą. Autorka podkreśla, że to mapa jest realizacją hasła „marzysz i masz”.

Karina Sęp doskonale podkreśla samoświadomość siebie. Cel to według niej „marzenie z datą realizacji”. Socjologowie i psychologowie umieją wpłynąć na myśli i życiowe marzenia. Nie ważne czy mieszkasz w dużym mieście, a może małym miasteczku. Ciekawym etapem jest tworzenie mapy. Znajdują się tu nie tylko kolory, ale i ćwiczenia związane z dość modnym „powitaniem słońca”.

Dzień powinien być dobrze zaplanowany. To pobudka, poranna toaleta, śniadanie, praca, spotkania z ludźmi, czas po pracy, ale też spędzenie wieczoru i nocy w odpowiedni sposób. Jestem przekonana, że zainteresuje Was też tabela wartości, gdzie odnajdziecie nie tylko pracowitość, naukę, ale i pogodę ducha.

Subtelnie opisane są kolory. Czerwony to uznanie, ciepło i gorące uczucia. Pole fioletowe to pieniądze i pomyślność, różowe, to miłość i związki. Zielone – rodzina i zdrowie, białe zaś to dzieci i pasje. Moje ulubione niebieskie pole zawiera w sobie naukę i rozwój, a szare podróże te bliskie i dalekie.

Jako subiektywny czytelnik jestem zadowolona, że znalazłam czas dla tej publikacji. Książka napisana jest w ciekawy sposób i przemyślana w każdym najdrobniejszym szczególe. To także odwołanie do autorytetów. Karina Sęp przywołuje tu postać Iwony Majewskiej – Opiełki, psychologa i autorkę wielu interesujących poradników.

Gorąco polecam kawałek ciekawej lektury dla poszukujących swojego zdania

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 345
(nowość wydawnicza)

• Kupione . Nie Przeczytane
  • Z polecenia do kupienia

Dodaj cytat z książki Twoja mapa marzeń.Przewodnik dobrego i mądrego życia