MariaJolanta 
kobieta, Gdańsk, status: Czytelniczka, dodała: 8 cytatów, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Bardzo krótkie i nieco dłuższe opowieści
  Bardzo krótkie i nieco dłuższe opowieści
  Autor:
  Niezwykły zbiór wspomnień, przemyśleń i rozważań, których tematyka dotyka przede wszystkim życia, mądrości, filozofii, ale i zwykłych, czasem prozaicznych czynności, które okazują się wcale nie być -...
  czytelników: 35 | opinie: 2 | ocena: 7,25 (12 głosów)
 • Cesaria Evora
  Cesaria Evora
  Autor:
  Nie robiła nic, by zjednać sobie publiczność, prasę i krytyków, a i tak uwodziła wszystkich. Jej wejściu na scenę towarzyszył szczególny dreszcz emocji, a otoczony nimbem tajemniczości i egzotyki imag...
  czytelników: 113 | opinie: 10 | ocena: 6,37 (27 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-21 08:40:15
W pewnym towarzystwie rozmawiano o nawróceniu na wiarę katolicką jakiegoś szczepu afrykańskiego żyjącego w głębi buszu.
-Jakie to piękne!- zawołała w euforii starsza dama. -Byleby już tylko więcej nie jedli mięsa ludzkiego!
-Przynajmniej w piątki - dodała szybko jej przyjaciółka, głęboko wzdychając.
 
2018-06-21 08:34:03
Wielka poetka Hildegarda, która codziennie pisała jeden wiersz na chwałę Boga, przeczytała artykuł o pracach nad wykryciem hormonu śmierci. 'Jeżeli uda nam się odtworzyć u ludzi starszych system immunologiczny dziesięciolatka (wtedy bowiem człowiek jest najzdrowszy), to życie ludzkie będzie można przedłużyć do dwustu, trzystu, a może nawet do czterystu lat'. Poetka spojrzała w niebo i spytała: -Co ja robić będę na ziemi przez tyle wieków, Panie Boże? Pan Bóg pogłaskał poetkę po włosach i rzekł: -Będziesz pisała o mnie wierszyki, dziecinko. -Chryste! - jęknął chór aniołów.
 
2018-06-21 08:23:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Wydawać by się mogło, że lektura z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Przyjemnych- owszem, ale nie łatwych i nie lekkich, bo - jak wskazuje nazwa wydawniczej serii - przedstawia historie ludzkie. A te są tak różnorodne, jak różnorodni są ich bohaterowie. Czyli: my, ludzie. Książka warta przeczytania. Najbardziej podobało mi się to, że główna bohaterka szczegółowo analizowała zaistniałą... Wydawać by się mogło, że lektura z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Przyjemnych- owszem, ale nie łatwych i nie lekkich, bo - jak wskazuje nazwa wydawniczej serii - przedstawia historie ludzkie. A te są tak różnorodne, jak różnorodni są ich bohaterowie. Czyli: my, ludzie. Książka warta przeczytania. Najbardziej podobało mi się to, że główna bohaterka szczegółowo analizowała zaistniałą sytuację z różnych punktów widzenia, brała pod uwagę wszystkie możliwe aspekty, a nie koncentrowała się jedynie na sobie i swoich potrzebach.

pokaż więcej

 
2018-05-23 19:42:05
Dodała cytat z książki: Judasz całował wspaniale
Według Starego Testamentu Adam pozostawał wierny Ewie, ale czy miał wybór? Gdyby nie historia z jabłkiem, pewnie zacząłby podrywać węża.
 
2018-05-22 09:05:11
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
Moja biblioteczka
13 8 37
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (11)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd