Patronat LC
Anna Dąbrowska Wydawnictwo: Lira Cykl: Nauczyciel tańca (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Lira
Nauczyciel tańca (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2018-03-14

A mnie się tylko jeden wniosek nasuwa po lekturze tej książki (na marginesie: słabej po wieloma względami- nie wymienię ich):
"Kochajcie dzieci swoje - wy jesteście im ostoją
Kochajcie dzieci swoje - niech się was nie boją
Kochajcie dzieci swoje - bo nad nimi macie władzę
Kochajcie dzieci swoje - ja z sympatii radzę
Kochajcie dzieci swoje - jesteście dla nich...

Na półkach: , , , ,

Książka ciekawa, nie przekoloryzowana, Polecam.

Mam bardzo mieszane uczucia. Sama w sobie treść spoko, dzieje się dużo, taniec aż kipi. Ale jakoś nie umiałam utożsamiać się z bohaterami - jacyś tacy płytcy. Dominik zdawał się być pełen sprzeczności, Kaja jakby nigdy się nie uśmiechała. Tylko Sarę polubiłam, ale może dlatego była niemową.
Dialogi bardzo płytkie, ale muszę przyznać, na koniec spłakałam się jak dziecko.

dużo o tańcu, pasji, ale o miłości też, trochę kłótni, trochę rozstań i powrotów, fajna

Byłam bardzo miło zaskoczona tą książką!!!! Okładka mówiła mi że to będzie zwykla relacja nauczyciel-uczennica! A tu bomba emocjonalnych uczuć!!!!! Bohaterzy że swoimi demonami to coś co lubię i jeszcze dodatkowy szok bo mogłam wyraźnie sobie wyobrazić całą sytuację bo akcja dzieje się w Polsce. Polecam

Gdybym musiała opisać tę książkę jednym wyrazem byłoby to słowo "emocjonalna".
Kaja w pożarze straciła rodziców, opiekuje się dwunastoletnią Sarą, która od czasu tej tragedii przestaje mówić. Podczas zajęć z krumpa poznaje Dominika, chłopaka z dzielnicy rapu, który jest nauczycielem dziewczynki.
Życie również nie oszczędzało mężczyzny. Dom dziecka, rodziny zastępcze,...

Bardzo ciekawa książka. Pokazuje sobie, jak radzić sobie z różnymi zmianami., które miały miejsce w przeszłości.

2025

Jakie to było naiwne i naciągane :D Takie polskie "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (gośc nie toleruje, gdy ktoś dotyka jego penisa) zmiksowane z chorymi sytuacjami a la Lingas-Łoniewska i opisane jak w wypracowaniu marzącej o utracie dziewictwa gimnazjalistki.

"Gdy miłość puka do twoich drzwi, wszystko ulega nagłemu przewartościowaniu. Zaczynasz widzieć, słyszeć i czuć a przedtem odnosisz wrażenie, że dotąd byłeś, ale nie można tego nazwać prawdziwym życiem."

Historia jaką opisała w tej książce autorka może wydać się banalna. Ot, zwykły chłopak, właściwie dorosły mężczyzna, któremu życie dało bardzo mocno w kość. Przeszedł...

Nie, nie i jeszcze raz nie. Słuchanie tej książki było niemalże torturą i nieraz miałam ochotę wyłączyć telefon i usunąć pliki. Autorka używa tak patetycznego języka, że pasowałby on do XIX wiecznej powieści dla dziewczątek. Naprawdę mam uwierzyć, że mężczyzna z dzielnicy rapu, po ciężkich przejściach, który na co dzień używa wulgarnego języka, ma tak "koronkowe"...

Dyskusje

• 2018