Odczarować medytację

Odczarować medytację
Sensus
2017-12-14
2017-12-14

Dla sceptyków tej "czarnej magii" dobra.

Dla sceptyków tej "czarnej magii" dobra.

Książka dość delikatnie dotyka tematu. Każdy z wątków dałoby się rozwinąć na osobną książkę (i to trzy tomową). Polecam dla tych którzy nie mają jeszcze wiedzy o medytacji.

Nie zachęciła mnie do medytacji. Niby było trochę treści ale tak naprawdę nic konkretnego z niej nie wyniosłem. Chciałem ją jak najszybciej skończyć.

Hm... za dużo opisów o korzyściach płynących z medytacji. Ale ogólnie dla zainteresowanych tematyką może być ciekawa.

To jest lektura dla wszystkich, którzy nie praktykują medytacji, ale twierdzą, z całym przekonaniem, że jest to czyste zło i grzech.
To jest lektura dla tych, którzy nie mają swojego zdania, bo ich zdanie kreują codziennie gadające głowy w szklanym okienku i publicystyczna prasa.
To jest lektura dla tych, którzy żyją życiem innych, a nie potrafią dostrzec, jak własne życie im ucieka.
Ale przede wszystkim to jest lektura dla tych, którzy chcą się odnaleźć w dzisiejszym życiu pełnym zgiełku, nadmiaru informacji, pędu do kariery i bycia doskonałym.
Zatrzymajcie się i sięgnijcie po tą lekturę, bo naprawdę warto.

Wokół medytacji nagromadziło się wiele nieporozumień. Wiele osób uważa, że medytacja to coś, co jest poza kontrolą, co jest niebezpieczne, a nawet spowodować problemy psychiczne. Książki dostępne na polskim rynku zwykle opisują medytację z jednej perspektywy – buddyjskiej lub jogicznej. Kojarzy się z czymś mistycznym i tajemniczym. W ten sposób wiele osób zniechęca się do medytacji...

W książce „Odczarować medytację” Dorota Mrówka rozwiewa te obawy i niejasności. Autorka uwalnia medytację z religijnego kontekstu, opisuje na czym polega medytacja świecka, w jaki sposób medytacja wpływa na nasze życie, jak rozpocząć praktykę medytacji, by się do niej nie zrazić i jakie książki o medytacji warto przeczytać...
Medytacja towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. W zależności od kultury, czasów i miejsca miała rozmaite oblicza i formy. Cel zawsze był ten sam – odnalezienie w życiu głębi i pełni, a także czegoś boskiego w ziemskim wymiarze.

Istota medytacji to pełna świadomość, przytomna obecność i uważność rozumiana jako umiejętność skupienia uwagi na tym, co się dzieje w tej chwili. Osoby regularnie medytujące łatwo poznać – mają specyficzny dystans do świata i siebie, pełen humoru i życzliwości. Łatwiej wybaczają, mniej się denerwują i widzą świat nieco inaczej, z innej, szerszej perspektywy. Warto chyba być taką osobą?

Jednak czytanie o medytacji jest jak czytanie o pływaniu, tylko poprzez wejście do wody człowiek może nauczyć się pływać...

WIELKA CIEKAWOŚĆ, BO MEDYTACJA TO JEDNO Z NAJLEPSZYCH I NAJBEZPIECZNIEJSZYCH NARZEDZI DO PRACY NAD SOBĄ.

• Audiobooki
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Odczarować medytację