W pułapce losu

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Cykl: Rodzina de Beers (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Into the Woods
9788381231923
Małgorzata Fabianowska
Ag2S

Cofamy się w czasie, aby poznać historię Grace, rodzonej matki Willow De Beers. Światem Grace Houston były bazy marynarki wojennej, gdzie kolejno służył jej ukochany ojciec, oficer lotnictwa. Dziewczyna, zmuszona do ciągłej zmiany szkół i rozstań z przyjaciółmi, ma dosyć tułaczego życia i marzy o zamieszkaniu w jednym miejscu. Nie wie, że marzenie się spełni, lecz cena będzie okrutna… Kiedy...

Kiedy ojciec ginie w katastrofie śmigłowca, świat Grace i jej mamy Jackie Lee wali się w gruzy. Przenoszą się do bogatego, snobistycznego Palm Beach, by tam zacząć nowe życie. Skromna córka oficera trafia do prywatnej szkoły, gdzie stroje i samochody liczą się bardziej niż nauka. Na dodatek jej matka szybko ulega czarowi tego blichtru. Wkrótce Jackie Lee poślubia dżentelmena – milionera, Winstona Montgomery’ego, który wprowadza ją do bogatej socjety. Teraz jej marzeniem staje się wydanie córki za mąż równie korzystnie. Grace, siłą wpychana w świat balów i fortun, ma ochotę zamknąć oczy i schować się w kąt.

Stopniowo świat Grace nabiera barw, ale zły los znów atakuje z mroku. Niedługo potem w życiu Jackie Lee pojawia się młody i przystojny Kirby Scott, zwabiony fortuną pięknej wdowy… i młodzieńczym urokiem jeszcze piękniejszej córki. Czy los uderzy po raz trzeci?

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania "Kwiatów na poddaszu". Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. "W pułapce losu" to czwarta część cyklu o rodzinie De Beers, którego kolejne tomy ukażą się nakładem Prószyński i S-ka

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

FannyBrawne | 2018-07-06

,,W pułapce losu” jest czwartą częścią z serii o rodzinie de Beers napisanej przez ghostwriter Virginii Cleo Andrews. Tym razem główną bohaterką jest Grace, matka Willow i Lindena. Poznajemy ją jako nastolatkę, córkę oficera lotnictwa. Mimo ciągłych zmian miejsca zamieszkania, dziewczyna jest szczęśliwa żyjąc z kochającymi rodzicami. Wszystko zmienia tragiczna śmierć ojca. Grace i jej matka Jackie Lee przenoszą się do snobistycznego Palm Beach, gdzie Jackie Lee musi sama utrzymać rodzinę. Postanawia za wszelką cenę dołączyć do grona elity tego miejsca. Nie wie jednak, że nie przyniesie to jej i Grace spodziewanego bezpieczeństwa i radości, a ból i upokorzenie.

Dla tych, którzy przeczytali poprzednie książki o rodzinie de Beers, fabuła ,,W pułapce losu” nie będzie żadnym zaskoczeniem. Osobiście historia Grace bardzo skojarzyła mi się z inną książką Andrews - ,,W matni marzeń”. Fabuła i losy bohaterek są naprawdę podobne, a ,,W matni marzeń” jest moją ulubioną książką wydaną pod...

virgo123 | 2018-04-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Mimo, że treści tego tomu można było się domyślić, czytając poprzednie części, to i tak wciągnęła mnie ta książka, dwa dni i przeczytana. Większa część książki jest raczej spokojna, zaczyna się coś dziać dopiero znacznie później, oczywiście nie są to zbyt przyjemne rzeczy, a końcówka najbardziej do przyjemnych nie należy. Ale żeby dotrzeć do końca, to trzeba przeczytać cała książkę ;)

"Wiele jeszcze mostów przyjdzie nam w życiu przekroczyć"

Grace Montgomery zdecydowanie coś o tym wie. Jako córka wojskowego przemieszcza się z miejsca na miejsce, a nawet i po jego śmierci w jej życiu wciąż przychodzi zmierzyć się z kolejnymi mostami. A z mostu na most jest coraz to gorzej.
Powróciłam do serii rodziny De Beers z niekłamaną przyjemnością. Nie jest to jednak ten sam fenomen Dollangangerów czy Casteelów, a jednak i ta rodzina mnie zauroczyła i wciągnęła do swojego świata.
Virginia Cleo Andrews miała swój schemat pisania, którego wiernie się trzymała. W każdej jej powieści napotykamy piękną, młodą i niewinną dziewczynę, która natychmiast zostaje otoczona bogactwem, mężczyznami oraz tragizmem. A mimo tego jej powieści naprawdę skradły się do mojego serca i każda na swój własny sposób jest dla mnie niezwykle cenna.
"W pułapce losu" w końcu możemy odtworzyć życie Grace Montgomery, matki Willow, którą poznajemy w pierwszym tomie tej serii. Grace jest bardzo...

Iwona Nocoń | 2018-09-24
Przeczytana: 22 września 2018

,,W pułapce losu" to czwarta część serii o rodzinie De Beers. Bohaterką tej powieści jest Grace - matka Willow z pierwszego tomu. Mimo iż jest to 4 z kolei tom to jednocześnie jest to dopełnienie i początek wszystkiego.
Ojciec głównej bohaterki jest oficerem lotnictwa. Kiedy ginie w katastrofie śmigłowca świat Grace i jej mamy zmienia się o 360 stopni. By zapomnieć o przeszłości przenoszą się do Palm Beach. Jackie wychodzi za mąż za bogatego faceta, co gwarantuje im wysoki status społeczny. Nic niestety nie trwa wiecznie. Śmierć ojczyma, nowy partner matki spowodują, że życie głównej bohaterki już nigdy nie będzie wyglądało tak samo.
Książka o której piszę, to moja ulubiona cześć cyklu. Jest to zasługa głównej bohaterki, a dokładniej jej historii, w której przewija się dużo smutku, ale jest on adekwatny do danych sytuacji. Dla tych co na bieżąco siedzą mój profil. Warto było przebrnąć przez 2 i 3 tom, by dotrzeć to takiej perełki.

Zuela | 2018-05-04

Poznajemy historie matki Willow.Doprowadzona do stanu załamania poprzez smierć ojca,matkę,która właściwie dbałą tylko o siebie i oddana do szpitala dla chorych umusłowo...jakie będą dalsze losy?

Bibliotecznie | 2018-03-16

Zastanawialiście się kiedyś, jak zareagowalibyście, gdyby Wasze życie nagle stanęło na głowie? Gdyby tak znany do tej pory świat zmienił się w zupełnie inny, a ludzie, którzy Was otaczali zamienili się miejscami z zupełnie innymi osobami? Jak tu żyć, kiedy wszystko jest nie tak, jak być powinno? Kiedy w sercu mieszka mrok i smutek, a los wciąż ściąga na głowę kolejne trudności? Kiedy orientujemy się, że tkwimy w pułapce losu? W takiej właśnie chwili poznajemy Grace, główną bohaterkę powieści i biologiczną matkę Willow. Chociaż właściwie nie poznajemy, lecz znów spotykamy, ponieważ powieść ta to czwarty, a zarazem ostatni, tom serii o losach rodziny De Beers. Autorka postanowiła zakończyć tę historię powrotem do przeszłości, by przedstawić nam Grace i jej życie, aby wszystkie elementy misternej układanki mogły znaleźć się na swoim miejscu.

Życie Grace zmienia się całkowicie w chwili, kiedy jej ukochany ojciec, a mąż Jackie Lee, ginie w katastrofie śmigłowca. Uporządkowany do tej...

oxpatrysiaxo | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Zdecydowania najsłabsza część tej serii.
Kompletnie nie potrafiłam się wciągnąć, nie odczuwałam niczego, co odczuwałam w innych seriach tej autorki, ani gniewu, ani radości, ani wzruszenia. NIC.
Przeczytałam, bo przeczytałam.
Liczę na to, że ostatnia część zrekompensuje mi zawód tej części.
Uważam, że czytając tę serię, można śmiało pominąć czwartą część i niczego tak naprawdę się nie straci.
Z wielkim żalem, ale nie polecam.

Daria | 2018-09-23
Przeczytana: 01 września 2018