Miasteczko Crimson Lake

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Cykl: Crimson Lake (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Crimson Lake
giovanna

Godzina 12.46 – Trzynastoletnia Claire Bingley stoi na przystanku autobusowym. 12.47 – Detektyw Ted Conkaffey zatrzymuje obok niej samochód. 12.52 – Dziewczynka znika… Sześć minut – tyle trzeba, żeby zrujnować policyjnemu detektywowi Tedowi Conkaffeyowi życie. Detektyw Ted Conkaffey oskarżony – ale nie skazany – za uprowadzenie trzynastoletniej dziewczynki, po zwolnieniu z więzienia ucieka...

Godzina 12.46 – Trzynastoletnia Claire Bingley stoi na przystanku autobusowym.

12.47 – Detektyw Ted Conkaffey zatrzymuje obok niej samochód.

12.52 – Dziewczynka znika…

Sześć minut – tyle trzeba, żeby zrujnować policyjnemu detektywowi Tedowi Conkaffeyowi życie. Detektyw Ted Conkaffey oskarżony – ale nie skazany – za uprowadzenie trzynastoletniej dziewczynki, po zwolnieniu z więzienia ucieka na północ Australii, na parne, opanowane przez krokodyle mokradła Crimson Lake. Prywatna detektyw Amanda Pharell też wie, co to znaczy być wrogiem publicznym numer jeden. Odsiedziała wyrok za zabójstwo. Teraz ma zlecenie odnalezienia zaginionego pisarza-celebryty, którego życie skrywa więcej tajemnic niż jej własne. Amanda wynajmuje do pomocy Teda: człowieka jeszcze bardziej znienawidzonego w miasteczku niż ona. Dwoje prześladowanych wyrzutków musi rozwikłać nie tylko mroczne zagadki zniknięcia pisarza, ale i ich własnych zbrodni. Ale mieszkańcy Crimson Lake osaczają ich. Narasta wrogość i żądza linczu. A Ted i Amanda przekonają się, że bezpieczniejsi byli w więzieniu niż w Crimson Lake…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Wkp | 2018-05-25

Ile potrzeba, by zniszczyć ludzkie życie?
Czego potrzeba, by zrobić dobry thriller? Z jednej strony przepis wydaje się prosty: wystarczy zbrodnia, jakiś złamany przez życie bohater, zagadka rozwijana konsekwentnie przez całą fabułę i wreszcie wielkie rozstrzygnięcie, kiedy ten dobry i ten zły stają oko w oko. Z drugiej jednak, kiedy patrzę na współczesne powieści tego gatunku, widzę, że powielanie owego schematu kończy się najczęściej jakościową porażką, nawet jeśli książka zyskuje popularność. „Miasteczko Crimson Lake” miało więc wszelkie podstawy się nie udać. Autorka oparła swoją fabułę na do cna zgranym schemacie, bohatera też skonstruowała według takiego wzorca, a w całej reszcie nie pokusiła się o żadne novum. A jednak spod jej ręki wyszła powieść, która okazała się naprawdę ciekawa, klimatyczna i wciągająca. Wszystko dzięki odrobinie literackiego talentu i lekkiemu pióru, które zmieniły sztampę we wzorcowy dreszczowiec dla miłośników gatunku.

Całość mojej recenzji:...

WielkiBuk | 2018-03-28
Przeczytana: marzec 2018

Proza Candice Fox tak spodobała się czytelnikom, tak spodobała się krytykom, że za swoje powieści otrzymała nie tylko liczne nagrody, ale nawet sam James Patterson – tytan kryminałów i thrillerów – wybrał ją na współautorkę swoich książek. W „Miasteczku Crimson Lake” widać, jak z wyczuciem autorka buduje gorączkę trawiącą australijskie bagna, jak umiejętnie łączy zbrodnie i wyrzuty sumienia, jak dręczy swoich bohaterów i sprowadza ich na manowce. Pierwszy tom kryminalnej serii z Tomem i Amandą to mocny początek, to brutalne wprowadzenie do historii, która ma wiele niewiadomych, a która udowadnia, że kryminały z Antypodów to kopalnia doskonałych, budzących grozę opowieści, jakich nasi czytelnicy jeszcze nie znają. Czekam na więcej.

Książka miała swoje lepsze i zdecydowanie słabsze momenty, jednak jak już zauważono niespodziewanie po przeczytaniu całej historii chce się poznawać dalsze losy Amandy i Teda.

Pierwsze sto kilka stron według mnie za bardzo przegadane przez głównego bohatera o swoim pobycie w więzieniu - wciskano to wszędzie, gdzie się dało. A na tapecie mieli dwa wątki kryminalne, które w ogóle nie były wykorzystywane, przez co zrobiło mi się nudno.

Barwna, waląca bezkompromisowo Amanda utrzymywała swój poziom. Nie dawała zapomnieć, że mamy dwa wątki kryminalne. Z czasem robiło się coraz bardziej interesująco. Mroczny zgiełki miasteczka na uboczu nocną porą budziło się do życia, aby zniszczyć życie głównym bohaterom.

Końcówka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale nie mówię tutaj o morderstwach, bo czytając uważnie można zdecydowanie wcześniej wpaść na trop morderców. Chodzi mi tutaj o losy bohaterów, które tak się połączyły, że bym nie pomyślał - autorka umiała mocno zaskoczyć.

Czekam na...

Hania | 2018-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Dobry, rasowy kryminał. Taka mieszanka, jak dla mnie, Chandlera i Larssona. Dobrze się czyta, z drżeniem serca nawet ;-), zaskakujące rozwiązania. Polecam.

Maja | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

Wystarczyło sześć minut, żeby zrujnować policyjnemu detektywowi Tedowi Conkaffeyowi życie. Został oskarżony o uprowadzenie trzynastoletniej dziewczynki. Uniewinniono go, jednak stracił wszystko, co miał. Przeniósł się na północ Australii, na parne, opanowane przez krokodyle mokradła Crimson Lake. Prywatna detektyw Amanda Pharell też wie, co to znaczy być wrogiem publicznym numer jeden. Odsiedziała wyrok za zabójstwo. Teraz musi dowiedzieć się, co stało się z pewnym pisarzem. Amanda wynajmuje do pomocy Teda: człowieka jeszcze bardziej znienawidzonego w miasteczku niż ona. Śledztwo nie jest łatwe. Mieszkańcy zaczynają okazywać detektywom swoją wrogość. Czy mimo to uda im się dojść do prawdy?

Pierwsza część tej powieści była moim zdaniem dość mocno przegadana. Działo się właściwie niewiele. Nieco przeszkadzało mi wracanie do przeszłości Teda i rozdrapywanie tego, że oskarżono go o uprowadzenie i zgwałcenie małej dziewczynki. Samo śledztwo nieco się przez to rozmyło. Na szczęście...

wierka | 2018-01-14

Świetny kryminał.Kilka jednoczesnych wątków które płynnie się przeplatają sprawia że czyta się go nieprzerwanie.A na koniec chce się jeszcze.

facio | 2018-03-24

Świeży i pomysłowy thriller !

kaczorra855 | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018