Znajdź mnie

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Wydawnictwo: W.A.B.
Find Me
Marczewek

Czasem widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć. Czasem to, co widzimy, zmienia nasze spojrzenie na świat. Rosa, dziewczyna Jara Costello, popełniła samobójstwo, kiedy oboje studiowali w Cambridge. Nie ma dnia, żeby Jar o niej nie myślał. Minęło pięć lat, ale mężczyzna nadal obsesyjnie podejrzewa, że Rosa – jego jedyna miłość – żyje. Dręczą go wizje dziewczyny, zaskakująco realistyczne i...

Rosa, dziewczyna Jara Costello, popełniła samobójstwo, kiedy oboje studiowali w Cambridge. Nie ma dnia, żeby Jar o niej nie myślał. Minęło pięć lat, ale mężczyzna nadal obsesyjnie podejrzewa, że Rosa – jego jedyna miłość – żyje. Dręczą go wizje dziewczyny, zaskakująco realistyczne i pojawiające się w nieoczekiwanych miejscach. Jego terapeuta twierdzi, że to halucynacje pożałobne. Po odnalezieniu jej pamiętnika podejmuje rozpaczliwe działania, by zrozumieć okoliczności jej śmierci. Im głębiej zanurza się w sprawę, tym bardziej czuje się zagubiony. Trafia do mrocznego półświatka, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje i nikomu nie można ufać, trafia w sam środek szeroko zakrojonej intrygi, która zmienia wszystko wokół niego raz na zawsze.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Piotr | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Uwierzyłem ślepo w marketing i okładkę, która przekonywała mnie do tego, że to może być niezapomniana przygoda z lekturą. I była...do pewnego stopnia. Rzadko muszę się do tego stopnia przy książce, ale w końcu ją kupiłem, więc mimo wielkich chęci rzucenia nią o ścianę, przeczytałem do końca.

Pomysł na fabułę był ciekawy, ale niestety, gorzej z tekstem. Wynudziłem się niczym mops, szukając rozdziałów, które będą lepsze od poprzednich. Znalazło się kilka scen, niestety również bez polotu, zasługujących na ciut zainteresowania. I to wszystko. A można było stworzyć naprawdę świetną książkę, która do pewnego stopnia przypomina mi thriller Remigiusza Mroza, polecanego przez Tess Gerritsten. Książkę Mroza czytałem z wielkim zainteresowaniem, a tutaj tego nie doświadczyłem.

Sam pomysł jest ciekawy. Wywiady dla obcych państw, fikcyjne samobójstwa itd. Jednak brakuje czegoś, co jest spoiwem i pomaga mi uwierzyć w te historię. O czym ta historia jeszcze jest? No cóż...wielka miłość,...

Gala | 2018-05-03
Przeczytana: 03 maja 2018

Tytuł i opis spowodował, że poczułam się zaintrygowana. Kolejny raz uległam „ urokowi „ marketingu, chociaż przyrzekałam, że nigdy więcej, ale kobieta zmienną jest i nie zawsze ufa zdrowemu rozsądkowi.
Musiałam nieźle się natrudzić, aby wciągnąć się w tę historię , gdyż autor bardzo mozolnie i powoli buduje napięcie. Początek jest dość długi i nudny , a fabuła rozkręca się dopiero pomiędzy setną a dwusetną stroną. Jedynie krótkie rozdziały i dobry warsztat autora spowodowały, że lektura nie była dla mnie szczególnie uciążliwa.
Odnosiłam wrażenie, że czytam powieść dla młodzieży i zaczynałam się zastanawiać , czy nie szkoda na nią czasu,bo także ładna okładka jakoś nie pasowała mi do thrillera.

„ Znajdź mnie „ nie jest jednak lekką powieścią młodzieżową o chłopaku starającym się odnaleźć swoją ukochaną, jak na początku mi się wydawało. Po przeczytaniu pierwszej części nie spodziewałam się , że jest to niewiarygodnie ponura...

Arlet | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

"Znajdź mnie" to bardzo dobra książka w pięknej okładce.
Głównym bohaterem jest dwudziestokilkuletni Jar, który pięć lat temu stracił swoją ukochaną Rosę. Nie potrafi się on z tym pogodzić i nie wierzy, że dziewczyna nie żyje. Poddaje w wątpliwość jej samobójstwo, a pomaga mu w tym fakt, że ciała nigdy nie odnaleziono.
Jar ciągle widzi Rosę. Halucynacje mieszają się z rzeczywistością, a chłopaka ogarnia coraz większa paranoja. Przypadkowo znalezione zapiski Rosy przedstawiają szokującą wersję wydarzeń i zniekształcają wizerunek ukochanej Jara. Jednak czy można wierzyć we wszystko? Czy istnieje też druga prawda? Czy może być ona jeszcze bardziej okrutna? Jar staje na rozdrożu, nie wie komu zaufać. W każdej osobie doszukuje się ukrytych zamiarów.
"Znajdź mnie" to zgrabnie napisany thriller, który prowadzi nas od studenckich czasów Jara i Rosy, kiedy się w sobie zakochali, aż po teraźniejszość, w której to następuje rozwiązanie zagadki.
Książkę czytałam z dużym zaciekawieniem i...

Angelic | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

"Znajdź mnie" J.S. Monroe to w moim mniemaniu książka bardzo nierówna i z tego względu trudno mi było ją ocenić.
Jeśli chodzi o stronę fabularną, to mamy bohatera - Jarath Costello stracił przed pięciu laty swoją ukochaną, która skoczyła z molo w otchłanie oceanu, a jej ciało nigdy nie zostało odnalezione. Chłopak nie wierzy, że Rosa zginęła, wszędzie ją widzi i próbuje doszukiwać się coraz to nowych poszlak w jej zniknięciu, wszędzie węsząc podstęp, podszyty paranoją.
Książka jest podzielona na dwie części i to mocno obrazuje jej strukturę, ponieważ przez całą pierwszą część błądzimy po omacku, mając wycinki z dziennika Rosy, pisanego w przeszłości i akcję obecną, kręcącą się wokół Jara. Mam wrażenie, że autor otwierał drzwi, żeby zaraz je zamknąć, otworzyć kolejne i wprawić czytelnika w stan dezorientacji, byleby zagadka nie została odkryta zbyt wcześnie.
Druga część jest skonstruowana troszkę inaczej, bo mamy rozdziały z trzech różnych pamiętników, akcję obecną i coraz więcej...

itysiek_reads | 2018-05-24
Przeczytana: 23 maja 2018

J. S. Monroe (Jon Stock) to brytyjski pisarz i dziennikarz. Ukończył literaturę na Uniwersytecie Cambridge. Pod nazwiskiem Jon Stock wydał pięć thrillerów szpiegowskich, do ekranizacji części z nich wytwórnie filmowe już zakupiły prawa. „Znajdź mnie” to pierwszy thriller psychologiczny wydany pod pseudonimem J. S. Monroe.

Rosa i Jar poznali się przypadkowo, a ich miłość była silniejsza niż śmierć. Gdy Rosa po śmierci ojca popełnia samobójstwo, Jar nie może w to uwierzyć. Wiedział, że dziewczyna cierpi, ale czy byłaby skłonna się zabić i, przede wszystkim, czy zrobiłaby to miłości swojego życia? Jednak depresja nie wybiera, a ciała Rosy nigdy nie odnaleziono.
Jar cierpi na traumę żałobną, w wyniku której wszędzie dostrzega Rosę, a nawet z nią rozmawia, do tego wydaje mu się, że ktoś go śledzi. Czy to tylko paranoja, czy może faktycznie coś jest na rzeczy? Jego przypuszczenia potwierdzają się, gdy w jego ręce trafia dziennik Rosy… Co tak naprawdę jej się przydarzyło i w co przy...

zaczytanapatka | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Jarlath Costello od pięciu lat umiera z tęsknoty i nie może pogodzić się ze śmiercią swojej dziewczyny. Rosa rzuciła się z molo wprost do morza i do dziś nie odnaleziono jej ciała. Jar i Rosa byli dla siebie najważniejsi. Jar nie potrafi zaakceptować i nie wierzy w to, że Rosa popełniła samobójstwo. Często widzi ją na ulicy, w metrze co jego terapeutka Kirsten uważa za omamy i halucynacje. Ciotka Rosy, Amy przekazuje mu dysk z zakodowanym plikiem o nazwie "Dziennik Rosy". Jego sytuację pogarsza aresztowanie pod zarzutem naruszenia ustawy o przestępstwie na tle seksualnym i ustawy o pornografii. Dziennik zmienia wszystko, kiedy na jaw zaczną wychodzić coraz to nowe fakty. Nikt jednak nie wierzy słowom chłopaka. Czy Rosa uwikłała się w coś z czego nie może się wyplątać? Czy dziewczyna naprawdę popełniła samobójstwo?

Jar nigdy nie uwierzy w samobójczą śmierć swojej dziewczyny. To do niej zupełnie nie podobne. Choć minęło już pięć lat, chłopak wciąż wierzy, że Rosa żyje. Jak się...

ejwa1960 | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Naprawdę starałam się przeczytać książkę. Małymi kroczkami, po parę kartek,ale nic z tego nie wyszło. Nie należę do osób, które czytają książkę do końca nawet gdy jest nudna. Myślałam, może jak Jar odczyta pamiętnik Rosy to coś drgnie, a tu nic szkoda tylko czasu.

Ania | 2018-06-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Przyznam szczerze, że pomimo chęci i wielkich pokładów samozaparcia nie dałam rady doczytać do końca. Z każdym kolejnym rozdziałem odżywała moja nadzieja, że w końcu coś ruszy i fabuła rozkręci się na całego, ale nic z tego.
Mogło być ciekawie. Autor miał dobry pomysł, tylko zawiodło wykonanie. Wszystko jest rozwleczone, na siłę wydumane, a przy tym niewiele się dzieje.

marcia | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

To miał być mój HIT roku, a otrzymałam przeciętną książkę, w której raz wszystko mnie irytowało, a raz wszystko miało większy sens.
Bardzo zagmatwana historia, która przez pierwszą połowę książki w ogóle się nie wyjaśnia, a w drugiej połowie tempo akcji tak przyspiesza, że aż miałam problem z nadążaniem nad wyjaśniającymi się tajemnicami.

Mówiąc szczerze to żałuję, że kupiłam "Znajdź mnie", ponieważ wiem, że do niej nigdy nie wrócę, a teraz zajmuje mi tylko miejsce na i tak mocno ograniczonej powierzchni....

Monika | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dawno żadna książka tak nie rozstroila mi nerwów. Na początku było ciekawie bo co właściwie stało się z Rosą? Umarła jak twierdzili wszyscy tonąc W odmetach rzeki wybrzeży śmierć samobójczą czy żyje jak upiera się Jar jej chłopak widzący dziewczynę na każdym kroku. Czy ktoś się z nim bawi W kotka i myszkę? Czy też postradal zmysły? Zapowiadało się interesująco ale mnogość wątków przytloczyla. Rosą agentka obcych wywiadów? Rosą żyjąca gdzieś że zmienioną tożsamością? A może zmanipulowane przez swoją lekarke ( która jak się okazuje też może nie istnieć) I jak to było z tym pamiętnikiem? Kto jest jego autorem? Czytelnik miota się od tezy do tezy by na końcu trafić na wyjątkowego drania i sadyste. A to co autor zafundował na końcu z lubością opisując tortury zwierząt wywoluje odruch wymiotny. Czy nie wystarczyło zaznaczyć że taki a taki prowadził niegodziwe eksperymenty? Z ogromnym trudem udało mi się doczytać do końca. Nie, nie jest to powieść którą bym poleciała.