Domek na drzewie

Jakoś ta książka mnie nie wciągła

Jakoś ta książka mnie nie wciągła

Bardzo ciekawa historia

Bardzo ciekawa historia

Wzruszajaca historia o potędze milosci:) Polecam!

Wzruszajaca historia o potędze milosci:) Polecam!

Daruję sobie chyba na jakiś czas te obyczajówki. Znowu rozczarowanie. Zwykły romans jakich wiele z kobietą,która tylko ucieka. A wystarczy 20 sekund i już nie wie czemu uciekła. Do tego mnóstwo literówek i powtórzeń. Słabe to.

Ciekawa historia, ciekawi bohaterowie. Dzieje się tu dużo, zaciekawia i intryguje. Podobała mi się dwu osobowa narracja, można wówczas zrozumieć tok myślenia każdej ze stron. Można więcej zrozumieć. Książka długa ale warto bo wciąga do ostatnich słów.

Macie czasami tak, że przed czytaniem książki, której nawet nie planowaliście mieć, ale jakimś cudem trafiła w Wasze rączki, nie macie kompletnie żadnych oczekiwań, a okazuje się, że totalnie rozwala, zaskakuje...? "Domek na drzewie" nie jest książką widywaną na instagramie, promowaną i polecaną. Trafiłam na nią przypadkiem.

Chloe od dziecka przyjaźni się z dwójką bliźniaków. W jednym z nich niespodziewanie się zakochuje, ale ten odrzuca jej uczucie. Potem kiedy i on się przekonuje, chce oddać swoje serce, jest już za późno. Stała się tragedia, która na zawsze zmienia życie tej dwójki, a świat ich rozdziela. Po kilku latach rozłąki spotykają się, a historia prowadzi ich do miejsca, w którym się poznali, do domku na drzewie.

Książka mnie bardzo poruszyła, wzruszyła i mną wstrząsnęła. To historia pełna bólu i konsekwencji przeszłości, które niesie ze przyszłość. Jest napisana z perspektywy dwóch bohaterów: Chloe i Gavina. Dzięki lekkiemu stylowi autorki książkę bardzo szybko się czyta. Jest ogromnie wciągająca i piękna. Zagłębiając się w lekturę możemy znaleźć wiele ślicznych i prawdziwych cytatów. Postacie są bardzo autentyczne. W książce możemy spotkać się z takimi tematami jak odrzucenie przez rówieśników. Temat bardzo ważny, ale jednak często pomijany. "Domek na drzewie" jest powieścią o miłości, najpiękniejszym uczuciu, zrodzonej z przyjaźni. Ja uwielbiam tę tematykę i bardzo wierzę często w autentyczność lektury. Jednocześnie bratnia miłość i lojalność.

Dziś mogę powiedzieć, że to jedna z moich ulubionych książek i bardzo ucieszyła moje serduszko.

Chloe od dziecka przyjaźni się z dwójką...

Okropna książka, okropnie napisana. Serio, dno i dwa metry mułu. Szkoda czasu.

Okropna książka, okropnie napisana. Serio, dno i dwa metry mułu. Szkoda czasu.

Klimatyczna książka... Czytając ją miałam wrażenie, że czytam dwie powieści naraz. Jedna cechowała się tym, czego zawsze szukam w tego typu książkach. Druga była czymś nowym, wciągajacym, poruszającym. Zdecydowanie zgadzam się z innymi opiniami - "Domek na drzewie" to naprawdę godna uwagi pozycja.

Przeczytałam tę książkę w jeden wieczór. Ciężko było oderwać oczy od niej. Jest to piękna historia o miłości i przyjaźni, która trwa dobrych kilka lat. Główni bohaterowie poznają się jako dzieci. Związek Chloe oraz Devona niszczy wszystko co czują w głębi siebie Chloe i Gavin. Ich świat zawala się gdy dochodzi do tragedii. Po czterech latach Chloe i Gavin spotykają się pełni żalu. Leczy gdy po pewnym czasie odnajdują siebie, uczucie, którym darzyli siebie sprzed lat, powraca. Obydwoje wiedzą, że są dla siebie bratnimi duszami.

Jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jaką miałam przyjemność poznać.
Po pierwsze bardzo urzekła mnie okładka. Jest swietną zapowiedzią tego, co skrywają strony książki. Więc spełniła swoje zadanie w stu procentach.
Po drugie, losy trojga głównych bohaterów, czyli bliźniaków Gavina i Devona oraz Chloe, ich sąsiadki i przyjaciółki są ze sobą bardzo powiązane oraz przesycone emocjami.
Autorka świetnie przedstawia nam ich lęki, uczucia oraz problemy. Wszystko jest opisane w czytelny i klarowny sposób. Głównymi narratorami są Gavin i Chloe, więc poznajemy wszystkie wydarzenia z ich punktu widzenia.
,, Domek na drzewie" to historia o miłości. Miłości, dojrzewającej wraz z bohaterami. Miłości przekształcającej się z przyjaźni. Miłości, pochodzącej z bólu, cierpienia i ukrytych wyrzutów sumienia. Miłości, której początkiem była wielka tragedia.

Jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jaką miałam przyjemność poznać.

• Przeczytane 2018