Co Pan na to Doktorze z sieci?

Okładka książki Co Pan na to Doktorze z sieci? Katarzyna Koper, Anna Krysiukiewicz Fenger
Okładka książki Co Pan na to Doktorze z sieci?
Katarzyna KoperAnna Krysiukiewicz Fenger Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2017-12-07
2017-12-07

Marzeniem każdego rodzica jest, by jego pociecha rozwijała się zdrowo i bezproblemowo. Jesteśmy gotowi zrobić niemal wszystko, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Niestety nikt z nas nie jest specjalistą w każdej dziedzinie, dlatego często, podejmując ważne dla dobra malucha decyzje, musimy opierać się na wiedzy i opinii innych osób. W idealnym świecie, w razie jakichkolwiek wątpliwości, moglibyśmy sięgnąć po telefon i wybrać numer specjalisty, który byłby w stanie udzielić nam wyczerpującej odpowiedzi na każde pytanie. Rzeczywistość wygląda oczywiście inaczej. Czasem opieramy się na wiedzy naszych rodziców czy znajomych. O wiele częściej jednak ... wpisujemy nasze pytania w internetową wyszukiwarkę... Rozwiązanie wydaje się niemal idealne. Google zna odpowiedź na praktycznie każde pytanie, jest dostępny o każdej porze dnia i nocy, a do tego jego porady są całkowicie bezpłatne. Cóż, wszystko było by piękne, gdyby informacje zawsze tworzyły osoby kompetentne w danym temacie. Niestety, o wiele łatwiej natknąć się na wypowiedzi osób, które nie posiadają choćby podstawowej wiedzy, a jedynie PRZEKONANIE, że w danym temacie mają coś do powiedzenia. W rezultacie, opierając się na radach "internetowych specjalistów", można dziecku nawet bardziej zaszkodzić niż pomóc. Właśnie z tego powodu tak ważne było, by pojawiła się taka książka jak "Co Pan na to Doktorze z sieci?".

Jej autorki: lekarz pediatra z dużym doświadczeniem zawodowym oraz dziennikarka specjalizująca się w tematach o zdrowiu, postanowiły rozprawić się z problemami, które najczęściej trapią rodziców. Znalazło się więc tu miejsce na kwestię antybiotyków, alergii, szczepień, otyłości czy też odporności maluchów. Każdy temat to osobny rozdział, rozpoczynający się cytatami znalezionymi w internecie. Zdarza się, że cytaty już wzajemnie się wykluczają - to mały dowód na to, że musimy bardzo uważać porady, z jakimi stykamy się w sieci. Dalsza część to już szereg bardzo przydatnych informacji i wyjaśnień, podzielonych na małe bloki (forma pytanie-odpowiedź). Co prawda można czytać tylko odpowiedzi na najbardziej interesujące nas pytania, osobiście jednak zachęcam do choć jednokrotnego przeczytania książki od deski do deski. Okazuje się bowiem, że często sami postępujemy w oparciu o własne doświadczenia, będąc przekonani, że nasze działanie jest właściwe. Książka "Co Pan na to Doktorze z sieci?" może okazać się dla nas sporym zaskoczeniem i uświadomić, że zupełnie nieświadomie popełniamy poważne błędy. Przykładem może być choćby duża dbałość o czystość w domu i higienę dziecka. Teoretycznie jest oczwiste, jak bardzo to ważne, a jednak... Choć chętnie podzieliłabym się z Wami kilkoma bardzo ciekawymi informacjami z książki, uważam, że o wiele lepiej będzie, jeśli sami po nią sięgniecie. Każdy z nas jest bowiem inny, posiadamy odmienną wiedzę nawet na najbardziej podstawowe tematy.

Już na marginesie dodam, że książka doczekała się bardzo ładnego i solidnego wydania, dzięki któremu będzie nam służyć napradę długo, no i świetnie nadaje się na prezent dla świeżo (choć nie tylko) upieczonych rodziców.

Książka "Co Pan na to Doktorze z sieci?" dostarcza nam całą masę przystępnej i solidnej wiedzy w zakresie zdrowego wychowania maluchów. Polecam ją wszystkim rodzicom, każdy bowiem znajdzie tutaj szereg interesujących i ważnych informacji. To z pewnością o wiele lepsze rozwiązanie niż bezradne przetrząsanie internetowych wiadomości. Ta książka może zaoszczędzić Wam wielu trosk, a Waszym pociechom zapewnić jeszcze zdrowsze życie. Polecam.

Czy na świecie jest jakiś rodzic, który nie zna, lub nigdy nie skorzystał z usług doktora Google'a? Myślę, że nie :). W dzisiejszych czasach internet jest bardziej dostępny, niż jakikolwiek pediatra. Książka ta zawiera całą masę świetnych wskazówek, naturalnych metod leczenia naszych pociech, a także rad dzięki którym będą one rosły i rozwijały sie w sposób prawidłowy nie osłabiając przy tym ich organizmów antybiotykami za każdym razem, gdy dziecko choćby kichnie. Autorki obalają także wszelkiego rodzaju mity krążące wśród rodziców.
Poradnik ten jest dla mnie bardzo cenną pozycją....w przyszłości zapewne okaże się idealną pomocą gdy sama zostanę Mamą.
Polecam!

Dziękuję ślicznie Wydawnictwu Edipresse za egzemplarz książki do recenzji :).

Konkretnie i na temat, według aktualnej wiedzy medycznej.

Konkretnie i na temat, według aktualnej wiedzy medycznej.

Bardzo merytoryczna i przydatna pozycja. Pomimo tego, że jest nakierowana na opiekę nad niemowlętami, dobrze podsumowuje ogólną i aktualną wiedzę naukową, przedstawiając ją w przystępnej formie dla każdego, nie tylko dla rodziców.

• V6. Popularnonaukowe/ Poradniki/ Medycyna/ Wychowanie
  • Recenzenckie
  • Papier
  • 8. 2019
  • Ebooki Storytel

Dodaj cytat z książki Co Pan na to Doktorze z sieci?