Firewarrior 
https://www.instagram.com/fyrrea
Dużo czytam, maluję (tradycyjnie i cyfrowo) oraz bawię się fotografią. Zapraszam serdecznie na mój instagram, można tam obejrzeć trochę fantastyki, trochę surrealizmu, trochę eksperymentów z fotografią, zarówno pogodnych jak i mrocznych, do tego kilka dziwnych autoportretów wykonanych techniką skanografii (uspokajam, nie są to odbicia tyłka na skanerze). A poza tym jeszcze lekarzuję sobie na rezydenturze z medycyny rodzinnej (miałam być internistką, ale po dwóch latach stwierdziłam, że nie tędy droga). Pozdrawiam ciepło wszystkich, którym chciało się to przeczytać i życzę miłego dnia!
kobieta, Kraków, status: bibliotekarka, dodała: 7 książek i 10 cytatów, ostatnio widziana 6 dni temu
Teraz czytam
 • W poszukiwaniu SUSY. Supersymetria, struny i teoria wszystkiego
  W poszukiwaniu SUSY. Supersymetria, struny i teoria wszystkiego
  Autor:
  Rewolucja kwantowa, przynosząc nieokreśloność i zacierając pozornie oczywiste rozróżnienie między cząstkami i falami, odmieniła nasz pogląd na świat. Dopóki sądzono, że materia składa się wyłącznie z...
  czytelników: 54 | opinie: 0 | ocena: 7,82 (11 głosów)
 • Złe miejsce
  Złe miejsce
  Autor:
  Frank Pollard boi się zasnąć. Każdego ranka budzi się w nieznanym sobie miejscu, nie pamiętając niczego poza imieniem i nazwiskiem, dosłownie niczego z własnej przeszłości. Jedno tylko wie ponad wszel...
  czytelników: 2275 | opinie: 89 | ocena: 6,89 (1030 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-10 19:59:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-05-10 18:11:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-05-10 18:11:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Millennium (tom 1)
 
2019-05-10 18:10:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-05-10 18:10:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-05-08 22:20:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Opinie Firewarrior
Autor:

Duże rozczarowanie. Pasywno-agresywne nastawienie autorki raczej nie czyni jej "miłym człowiekiem". Niektóre jej porady są dziwne, niektóre wręcz szkodliwe. Zaleca czepialstwo, zwracanie uwagi wszystkim naokoło. Uważa, że publiczne ośmieszanie jest w porządku - ktoś coś robi nie tak? Zrób zdjęcie, wrzuć na facebooka (albo wydrukuj na plakatach i anonimowo porozklejaj po okolicy), zamiast... Duże rozczarowanie. Pasywno-agresywne nastawienie autorki raczej nie czyni jej "miłym człowiekiem". Niektóre jej porady są dziwne, niektóre wręcz szkodliwe. Zaleca czepialstwo, zwracanie uwagi wszystkim naokoło. Uważa, że publiczne ośmieszanie jest w porządku - ktoś coś robi nie tak? Zrób zdjęcie, wrzuć na facebooka (albo wydrukuj na plakatach i anonimowo porozklejaj po okolicy), zamiast podejść i porozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Ale to wszystko nic, wisienką na torcie jest rozdział dotyczący randkowania. Otóż autorka twierdzi, że rozmowa przez telefon w miejscu publicznym to skandal, naruszenie prywatności i prawa do ciszy i spokoju, więc należy takim osobom zwracać uwagę i traktować jak zbrodniarzy, ale jeśli jesteś kobietą i masz założone słuchawki na uszach/czytasz książkę w tramwaju, to mężczyzna ma prawo cię zaczepiać i masz być dla niego miła, żeby nie urazić jego uczuć. Albo - mężczyzna-zdobywca może się umawiać na przygodny seks, a kobieta nie powinna, bo jej hormony zaszaleją (wydzieli się oksytocyna) i się zakocha. Na początku rozdziału autorka uprzedza, że porady w nim zawarte są "babcine" - ale nawet moja babcia nie ma aż tak stereotypowych poglądów...
Nie polecam.
PS. Jest cała długa część poświęcona temu, jak to autorka przyjaźni się z Marlonem Brando, która nic nie wnosi poza tym, że autorka może się pochwalić znajomością z Marlonem Brando. Serio.

pokaż więcej

 
2019-05-08 19:11:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Opinie Firewarrior

Książka dla psiarzy i nerdów, innych może znudzić. Większość lektury to opis tego, w jaki sposób autor wpadł na pomysł badania psiego mózgu za pomocą fMRI (funkcjonalnego rezonansu magnetycznego) i jak krok po kroku trenował psa do wzięcia udziału w eksperymencie, przeplatany anegdotami z życia psio-rodzinnego (w pewnym momencie nawet się popłakałam jak głupia). Wyniki badań i wnioski to... Książka dla psiarzy i nerdów, innych może znudzić. Większość lektury to opis tego, w jaki sposób autor wpadł na pomysł badania psiego mózgu za pomocą fMRI (funkcjonalnego rezonansu magnetycznego) i jak krok po kroku trenował psa do wzięcia udziału w eksperymencie, przeplatany anegdotami z życia psio-rodzinnego (w pewnym momencie nawet się popłakałam jak głupia). Wyniki badań i wnioski to ostatnie parę rozdziałów, troszkę za mało jak dla mnie, z opisu spodziewałam się nieco innej książki. Ale - jak widać po ocenie - warto było przeczytać.

pokaż więcej

 
2019-05-08 14:42:11

Czekam z niecierpliwością na ebooka <3

więcej...
 
2019-05-08 12:13:41
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-05-08 11:02:56
Ma nowego znajomego: Kazik
 
2019-05-07 15:04:27
- Prze!... Prze!!... - Brzoza śmiała się jak szalona.
- Prze...praszam?! - podpowiedziałam.
- Prze!!! - zawołała w końcu. - Przeznaczenie!!!
I nagle zaczęła szlochać.
 
2019-05-07 15:03:45
- A!... - sapnęłam krótko, starając się brzmieć niewyraźnie.
Co ja miałam na to odpowiedzieć? Czy mam się zgodzić że to ja? Czy może lepiej, żebym to nie była ja?
- Ty?... - powtórzył pająk i westchnął.
- Ja?... - odrzekłam nieśmiało.
Pająk pokiwał głową i ośmioma oczami.
- A więc to ty!...
- Zdaje się - powiedziałam ostrożnie - że to ja.
 
2019-05-07 13:58:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dawno, dawno temu był sobie pan Coelho, który napisał "Podręcznik Wojownika Światła", dzieło aż ociekające Wielkimi Życiowymi Mądrościami, Mistyczno-Metafizyczną Filozofią i innymi takimi Otwierającymi Umysł rzeczami.

Autorka "Wojownika Słońca" chyba chciała iść w tym samym kierunku, Życiowe Mądrości przedstawiając na przykładach zwierzątek, drzewek, potworów, kamyków i guzików. Jak jej...
Dawno, dawno temu był sobie pan Coelho, który napisał "Podręcznik Wojownika Światła", dzieło aż ociekające Wielkimi Życiowymi Mądrościami, Mistyczno-Metafizyczną Filozofią i innymi takimi Otwierającymi Umysł rzeczami.

Autorka "Wojownika Słońca" chyba chciała iść w tym samym kierunku, Życiowe Mądrości przedstawiając na przykładach zwierzątek, drzewek, potworów, kamyków i guzików. Jak jej wyszło? No cóż...

Książka jest rozdmuchana. Rozdziałów w niej nie brakuje (133!) przy czym niektóre mają po kilka zdań, sporo też jest dialogów. Przykład z losowo wybranej strony:

"- Polecenie? Od kogo?
- Ode mnie.
- Aha. A więc... Pan kieruje...
- Kierunkami - uzupełnił.
- Pan kieruje kierunkami. Dla wszystkich?
- Tak.
- Dla wszystkich, którzy latają?
- Dla wszystkich - powiedział z naciskiem.
- Dla tygrysów?"

A teraz mniej losowy dialog - ten szczególnie mnie urzekł i zaznaczyłam go sobie na później:

"- A!... - sapnęłam krótko, starając się brzmieć niewyraźnie.
Co ja miałam na to odpowiedzieć? Czy mam się zgodzić że to ja? Czy może lepiej, żebym to nie była ja?
- Ty?... - powtórzył pająk i westchnął.
- Ja?... - odrzekłam nieśmiało.
Pająk pokiwał głową i ośmioma oczami.
- A więc to ty!...
- Zdaje się - powiedziałam ostrożnie - że to ja."

Jeśli wydaje wam się, że te dialogi są dziwne, bo są wyrwane z kontekstu - cóż, w otoczeniu całej reszty wcale lepiej się nie prezentują. I przeplatają się z Mądrze Brzmiącymi Fragmentami jak ten:

"Jeżeli mój umysł posługuje się matrycą postrzegania rzeczywistości, i jeśli u każdego ta matryca jest inna, to znaczy, że nie jest czymś immanentnym, wpisanym w ludzkość od zarania świata."

Ale o czym w sumie jest całość? O podróżniczce, która ma dzikie sny, przechodzi Duchową Transformację, a na końcu się budzi odmieniona. Po drodze na przykład rozważa, co zrobić z guzikiem, który oderwał się jej od ubrania. Bo może guzik woli być wolny, wędrować po pagórkach życia i kąpać się w blasku słońca? Błąka się, walczy i uczy się nie walczyć, oswaja potwory, rozmawia z drzewami, różami i ptakami. I motylami. "To co było jest ładne, a to co jest jest brzydkie".

Zupełnie nie dla mnie ta książka, ale co kto lubi. Fani stylu Pawlikowskiej i żółtych karteczek pewnie będą zachwyceni, bo ta książka to jest taka jedna wielka żółta karteczka. I przynajmniej nie ma tu otwarcie wciskanych szkodliwych dla zdrowia kitów jak w poprzednich pozycjach Autorki.

pokaż więcej

 
2019-05-05 23:52:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Rain Wild Chronicles (tom 1)
 
2019-05-05 23:52:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Rain Wild Chronicles (tom 2)
 
Moja biblioteczka
750 67 1261
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (27)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (11)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd