Hayden War. Tom 7. Nowe otwarcie

Okładka książki Hayden War. Tom 7. Nowe otwarcie Evan Currie
Okładka książki Hayden War. Tom 7. Nowe otwarcie
Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Hayden War (tom 7) fantasy, science fiction
Hayden War (tom 7)
Paweł Dembowski
Inne

audiobook

audiobook

Ta ocena to podsumowanie całego cyklu. "Hayden War" to fascynujący i wciągający akcyjniak sci-fi, który łatwo się czyta i przyswaja. Pomimo tego, że nie będę wchodził w szczegóły fabuły, epilog mógłby być bardziej rozbudowany. Jednakże, jeśli jesteś fanem uniwersum DC lub Marvela oraz ogólnie pojętych superbohaterów, ten cykl jest dla Ciebie.

Prosta, ale interesująca historia. Ciekawy świat i rozwojowy konflikt - z książki na książkę. Bohaterowie bez rozwoju charakteru. Napisana z jasnymi i precyzyjnymi informacjami naukowymi, co wzbogaca treści gatunkowe sf. Poza tym przeczytałem całą serię w tydzień, więc jestem chętny na więcej od tego autora. Żałuję, że jest tylko 9 tomów i ten ostatni pozostawia "niedosmak", coś w rodzaju: to wszystko? A gdzie fajerwerki?

Od 4 części każda następna jest coraz gorszą. Totalny szajs i strata czasu ta część.

Dla mnie super seria.

Dla mnie super seria.

Miał być koniec, a tutaj jednak kontynuacja. Osobiście nie jestem przekonany do tego typu zagrywek. Wyszło średnio. Ciągnięcie „na siłę” cykli nie pomaga, a wręcz zniechęca do sięgania po kolejne tomy.
Plusy:
- kolejne spotkanie z niepokonaną Sorillą Aidą;
- miała być spokojna emerytura, a tutaj awans i kolejna misja;
- połączenie sił Ziemi i Sojuszu w zwalczaniu wspólnego wroga;
- współpraca z Lucjanami (Krissem) w bezpośrednich starciach;
- opis wyglądu i zachowania Aidy w sukni balowej, a nie w kombinezonie bojowym;
- relaks i lekkie odprężenie.
Minusy:
- drażni i wkurza zbyt wiele odniesień do ideologii marksistowskich;
- jakieś dziwne porównywanie religii naszych czasów, czy za setki lat będą akurat takie wyznania;
- brak zamknięcia pewnych wątków, akcja nagle urwana, czyżby kolejna kontynuacja;
- zakończenie totalnie do bani.
Ogółem książka taka sobie.

Plusy:
- kolejne spotkanie z niepokonaną Sorillą Aidą;
- miała być spokojna emerytura, a tutaj awans i kolejna misja;
- połączenie sił Ziemi i Sojuszu w zwalczaniu wspólnego...

Pierwsza wspólna akcja Sojuszu i Floty. Pierwsza oficjalna po podpisaniu traktatu pokojowego. Dlaczego poproszono ludzi o pomoc. Okazało się iż statki kolonizacyjne doleciały na miejsce. Załoga okrętów była delikatnie mówiąc oryginalna. Tutaj mimo początkowej nudy i długiego budowania napięcia sama akcja nie rekompensuje tak długiego przygotowania. Jednakże widać iż następny tom otworzy przed nami nowy obraz Sojuszu. Jeśli chodzi o całą serię to mimo słaszych elementów [tom 5 patrzę na ciebie], oceniam cykl jako solidny i nie żałuję zapoznania się z nią. A niewielkie objętości poszczególnych tomów sprawiają iż można poznać każdą część w jeden dzień.

Zapraszam na mego bloga:

Super szkoda że już jest to ostatnia cz. cyklu

Super szkoda że już jest to ostatnia cz. cyklu

Po dłuższej przerwie, sięgnąłem po tę część Wojen Hayden-a. Zastanawiałem się, czy będę pamiętał co się wydarzyło wcześniej. Nie było z tym problemu. Sorilla jest na tyle charakterystyczną postacią, że natychmiast przypomniałem sobie poprzednie jej przygody.Fabuła wciąga, szybko się czyta, i nie mogę się doczekać kontynuacji, bo na pewno będzie.

Całą recenzje znajdziecie tutaj https://grafnertpl.blogspot.com/2018/05/ostatnio-przecztana-ksiazka-3-nowe.html, pozdrawiam KG

• Audiobooki
  • Science Fiction