Nowe otwarcie

Okładka książki Nowe otwarcie Evan Currie
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Nowe otwarcie
Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Hayden War (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Hayden War (tom 7)
Open Arms
Drageus Publishing House
2018-01-25
2018-01-25
Paweł Dembowski
cywilizacja kosmos literatura amerykańska misja kosmiczna niebezpieczeństwo odwaga podróż kosmiczna science fiction walka o przetrwanie walka o życie wróg Ziemianie
Inne

więcej Więcej

Dla mnie super seria.

Miał być koniec, a tutaj jednak kontynuacja. Osobiście nie jestem przekonany do tego typu zagrywek. Wyszło średnio. Ciągnięcie „na siłę” cykli nie pomaga, a wręcz zniechęca do sięgania po kolejne tomy.
Plusy:
- kolejne spotkanie z niepokonaną Sorillą Aidą;
- miała być spokojna emerytura, a tutaj awans i kolejna misja;
- połączenie sił Ziemi i Sojuszu w zwalczaniu wspólnego...

Pierwsza wspólna akcja Sojuszu i Floty. Pierwsza oficjalna po podpisaniu traktatu pokojowego. Dlaczego poproszono ludzi o pomoc. Okazało się iż statki kolonizacyjne doleciały na miejsce. Załoga okrętów była delikatnie mówiąc oryginalna. Tutaj mimo początkowej nudy i długiego budowania napięcia sama akcja nie rekompensuje tak długiego przygotowania. Jednakże widać iż...

Super szkoda że już jest to ostatnia cz. cyklu

Po dłuższej przerwie, sięgnąłem po tę część Wojen Hayden-a. Zastanawiałem się, czy będę pamiętał co się wydarzyło wcześniej. Nie było z tym problemu. Sorilla jest na tyle charakterystyczną postacią, że natychmiast przypomniałem sobie poprzednie jej przygody.Fabuła wciąga, szybko się czyta, i nie mogę się doczekać kontynuacji, bo na pewno będzie.

Całą recenzje znajdziecie tutaj https://grafnertpl.blogspot.com/2018/05/ostatnio-przecztana-ksiazka-3-nowe.html, pozdrawiam KG

Dlaczego daję tylko jedną gwiazdkę, chociaż mam słabość do fantastyki „kosmicznej” jako rozrywki, a na dodatek akcja w książce jest niczego sobie?
Bo mogę.
Ale dlaczego tak CHCĘ?
Bo brzydzę się marksizmem antykulturowym niszczącym cywilizację, promowanym przez autora. Robi to on pewnie dlatego, żeby się łatwiej wylansować w świecie opanowanym przez marksistowskie...

Kolejny sprawnie napisany tom z serii, tym razem rozpoczyna nowe interesujące wątki z historii Ziemi i Sojuszu.

2059

Bardzo się cieszę, że wszechświat wielki jest i wiele skolonizowanych planet posiada, ponieważ daje to możliwość, już "lekkiemu" pułkownikowi.Sorilli Aidzie dokopania wszelkim złym, na każdej z tych planet. No cóż, nie trzeba być geniuszem, by po przeczytaniu tytułu spodziewać się nowej serii przygód, ponieważ autor nie wysyła jeszcze głównej bohaterki na zasłużoną...

Nie jest to może książka wybitna, nikt w niej nie wyjaśnia sensu życia, nawet nikt nie próbuje, ale mimo wszystko, to bardzo dobra odskocznia od czegoś mocniejszego. Dobrze napisana, dobrze przetłumaczona, nie trzeba przerywać i robić sobie od niej przerwy. Idealna dla fanów pani "lekkiego" podpułkownika :)
A zakończenie gwarantuje, że będzie kolejna cześć.

• 2018
  • Audiobook
  • Science Fiction
  • Ebook
  • Hayden War
  • Przeczytane w 2018
  • E-book

Dodaj cytat z książki Nowe otwarcie