Zagubieni

Okładka książki Zagubieni B.V. Larson, David VanDyke
Okładka książki Zagubieni
B.V. LarsonDavid VanDyke Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Star Force (tom 11) fantasy, science fiction
Star Force (tom 11)
Exile
Drageus Publishing House
2019-07-25
2019-07-25
Marcin Moń

Ten sam zarzut, co wobec poprzedniej części - z głupkowatej, pulpowej, kosmicznej strzelanki próbują zrobić pod koniec coś poważniejszego, zatracając przy tym to, co Star Force wyróżniało na tle innych space oper, na rzecz kolenej, nijakiej historii. Szkoda.

Chyba najdłuższa i na pewno najgorsza część serii. O ile jestem w stanie żyć z faktem, że jest to proste sci-fi bez większych ambicji, to teraz zabrakło w tym wszystkim rozrywki. Cały wątek Pradawnych w tej części był wielką pomyłką. Podobnie jak wątek generała. Również cała obsada jest jeszcze bardziej bezbarwna niż zwykle. Nie wiem do czego to prowadzi, ale w całej powieści były może 2-3 lepsze momenty.

Mam nadzieję, że ostatnia część sensownie to zamknie. Mam nadzieję, ale niezbyt w to wierzę.

Historia się rozkręca ale nie ma tu finału śledztwa prowadzonego w poprzedniej części. Zatem chyba najciekawsze kto i dla czego przed nami

Poprzednie tomy określałem niskich lotów guilty pleasure. Teraz zmieniam nazwe. Przygody gwiezdnej floty wraz ze zmianą bohatera (spokojnie, tylko z imienia) to już sado maso. Jest bardzo źle i tylko siłą rozpędu (i audiobooka w samochodzie) jestem w stanie dotrwać do końca.

Co w takim razie aż tak się pogorszyło? W sumie to nic... Po prostu nic się też nie zmieniło. NIC. Zero. Cody Riggs ma inne imie, inne panienki i czesciowo inna załoge (chociaż kilka starych postaci zostało),natomiast charakterologicznie to 100% poprzedni protagonista. Zachowuje sie tak samo, mówi tak samo, jest tak samo seksistowski i durny. Wydarzenia są dokładnie też takie same jak w cyklu z Kylem. Ot, przemalujemy macrosy (na kamienne macrosy),kozły, robaki i skorupiaki, na pandy i ptaki. Niebiescy to teraz starożytni. Tyle.

Mam bardzo mądrego tatę. Pan Profesor, który za młodu pochłaniał tony książek. Do dziś jego biblioteczka w domu liczy kilka tysięcy książek (moje 600 wydaje się przy tym niczym). Nie umiałem natomiast pojąć dlaczego teraz nic prawie nie czyta, albo lekkostrawne gówienka. Kilka lat później już to częsciowo pojąłem.

Tak, mając ciężką pracę, w tym intelektualnie - człowiek potrzebuje bardziej odstresowania. I patrząc co w tym roku przeczytałem i przesłuchałem - teza ta ma pokrycie.Gdybym to czytał w formie papierowej, to przeskakiwałbym całe rozdziały. Gdyby to byl serial to bym przeklikiwał połowe scen. Cóż, jest to audiobook w samochodzie...zostaje tylko szybkość odtwarzania 2x Obiecuję jednak sobie - to ostatni cienki cykl i jeszcze coś w tym roku "quality" przeczytam!

Ciąg dalszy sagi troszkę lepiej od poprzedniego tomu ale jeszcze brakuje do poziomu początku a może to ja zaczynam być bardziej krytyczny ...

Jako czytadło sf , to znakomita opowieść... zresztą tak jak pozostałe tomy, przeczytałem z przyjemnością

Jest pewien progres i kilka ciekawych pomysłów, choć były momenty gdzie miałem wrażenie, że sam autor przestał panować i ogarniać to co się dzieje;) Przeczytana szybko i z ciekawością. Miłośnikom tematu, serdecznie polecam.

Dalej na dobrym poziomie. Zaciekawiło mnie zakończenie.

Dalej na dobrym poziomie. Zaciekawiło mnie zakończenie.

Książka ta, samodzielnie być może nie zachwyca. Ale na tle całej serii wypada naprawdę nieźle. Albo przynajmniej na tyle zapomniałem fabułę pozostałych dziesięciu, że znowu zaczyna mi się podobać.

Niby kalka całej serii, kolejny tom walki Riggs vs. wszystko co się rusza w przestrzeni kosmicznej i nie zamierza uciekać. Niby można nazwa to "Sagą rodu Riggsów". Niby synek jest kopią tatusia. Ale konsekwentnie w przygodach młodego Riggsa coś się zmienia i idzie ku nowszym i ciekawszym przygodą.

Nie mniej jednak, nadal jest to dla mnie guilty pleasure.

A dla wiernych fanów charakteru Marvina czeka drobna niespodzianka ;)

• Audiobooki
  • Star Force