Miłość w kolorze bieli

Cykl: Kupidyn w spódnicy (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Dla kogo zabiją dzwony kościelne? Salon sukien ślubnych „Embarras” to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To właśnie tutaj przeplatają się radości i smutki przyszłych panien młodych, co przyprawia o niejeden ból głowy jego właścicielki: Laurę, Elę i Kaję, które prowadzą rodzinny biznes. Do salonu przychodzi właścicielka biura matrymonialnego „Kupidyn w spódnicy”, Wanda, w towarzystwie Barbary...

Dla kogo zabiją dzwony kościelne?

Druga część humorystycznej serii obyczajowej, która nie szczędzi czytelnikowi uśmiechów i wzruszeń.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/milosc-w-kolorze-bieli/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/milosc-w-kolorze-bieli/

Tysia19 | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Książki Pani Magdaleny Trubowicz uwielbiam, mogę brać i czytać je w ciemno, przekonałam się o tym już wcześniej. Tymczasem za oknem widać już początek wiosny to specyficzny czas, gdy wszystko budzi się do życia, jest świeże, nabiera swojej barwy... Co za tym idzie, czas na lżejszą literaturę, taką pół żartem, pół serio, która dostarczy sporo rozrywki, rozśmieszy, a także przekaże jakiś morał życiowy.

Laura, Ela i Kaja prowadzą własny, rodzinny biznes – salon sukien ślubnych o nazwie „Embarras”. To tutaj przyszłe panny młode przeplatają radość i smutek. Pewnego razu w salonie pojawia Wanda – szefowa biura matrymonialnego „Kupidyn w spódnicy” w towarzystwie przyszłej żony swojego byłego męża – Barbary. Mają zamiar wspólnie wybrać suknię na ślub. Oprócz przyszłych kandydatek na żonę w salonie nie zabraknie także kawalerów, którzy będą flirtować z kobietami.

Z Panią Magdaleną Trubowicz już się spotkałyśmy podczas pierwszego tomu z cyklu: Kupidyn w spódnicy. Warto dodać, że książki...

Biblioteczka Rudej | 2018-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Udało mi się trafić na drugą część Kupidyna w spódnicy i...przepadłam:) jak ja lubię takie niespodzianki :) To niestety książka na jedno popołudnie, ale za to jakie, pełne uśmiechu i uroku.
"...ile musiało sie zagmatwać,żeby potem się naprostować "
Więcej na blogu http://rudabiblioteczka.blogspot.de/2018/01/magdalena-trubowicz-kupidyn-w-spodnicy.html?m=1

książek: 1913
BaSiUlA | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

Lekka, prosta i przyjemna. Niestety nie zachwyciła mnie. Pierwsza cześć bardziej mi się podobała.

Marta | 2019-02-20
Na półkach: Rok 2019, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2019

Druga cześć Kupidyna w spódnicy ale zupełnie nowa historia mozna ja czytać bez wcześniejszego przeczytania cześci pierwszej.
Fajna książka, ciekawe i zabawne przygody przyszłych meżatek. Do tego poplatane w uczuciach właścicielki salonu ślubnego sprawiają że książka jest autentyczna i jak najbardziej życiowa.

Dama_Karo | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Szczerze mówiąc, nawet nie wiem kiedy przeczytałam tę książkę. Była tak lekka, przyjemna i zabawna, że czas przy niej zniknął błyskawicznie i pozostał jedynie niedosyt... Zdążyłam nawet poznać trochę świat mody ślubnej i różne cuda, jak chociażby fascynator... Na szczęście ta historia będzie kontynuowana.

Tym razem Magdalena Trubowicz zabiera nas do salonu sukien ślubnych. Nie jest to jednak zwykle, nudne misjsce, gdzie za wszelką cenę chcą nam wcisnąć kieckę z zeszłego sezonu. W tym salonie klient jest najważniejszy: jego dieta, ulubiony kolor, a nawet znak zodiaku wpływają na to, jak zostanie przyjęty. Salon jest rodzinnym biznesem prowadzonym przez trzy kobiety, a każda z nich jest samotna na swój własny sposób. Nie da się ukryć, że są zdrowo pokręconą rodzinką, ale właśnie dzięki temu osiągają sukcesy.

Minusem jest trochę za prosta fabuła i przelukrowane zakończenie, ale nawet mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało. Polubiłam bowiem bohaterów i ich niecodzienne poczucie...

SłonecznaStronaŻycia | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Mocno zakręcona i śmieszna historia. Czyta się szybko, ale jednak pierwsza część podobała mi się bardziej. Jedynym nawiązaniem do niej jest pierwsza scena, kiedy to salonu sukien ślubnych przychodzi bohaterka pierwszego tomu Wanda z koleżanką. Potem jest już tylko o perypetiach właścicielek salonu czyli babci, córki i wnuczki. Oprócz osobistych perypetii przedstawione jest też funkcjonowanie salonu. Wszystko lekko, śmiesznie i ujmująco. Trochę taka rodzinna komedia omyłek.

Hanna | 2018-01-29

Dla kogo zabiją dzwony kościelne?

Miłość w kolorze bieli to drugi, po Kąciku zagubionych serc, tom cyklu Kupidyn w spódnicy. Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż niniejszą publikację, można czytać bez znajomości poprzedniej, niemniej jednak, zalecam zaznajomienie z pierwszym tomem. Nie odbierajcie sobie przyjemności, poznania tej znakomitej uczty literackiej.

Tym razem trafiamy do salonu sukien ślubnych Embarras - zwanego także Ambarrasem, który od ponad czterdziestu lat rządzi się swoimi prawami i nigdy nie spadł niżej, aniżeli na trzecie miejsce w wojewódzkim rankingu tego typu salonów. Embarras obecnie działa bardzo prężnie i jest miejscem wyjątkowym, a co najważniejsze, jedynym w swoim rodzaju. Mimo iż, momentami w salonie zdarzają się ekstremalne sytuacje (kod czerwony), to załoga Embarrasu jest przygotowana na wszystko i niestraszne są im jakiekolwiek anomalie,...

KobieceRecenzje365 | 2018-04-07

Uwielbiam twórczość Magdaleny Trubowicz i każdą z jej książek mogę brać w ciemno, bo wiem, że się nie zawiodę. To autorka, która pisze w niezwykłą lekkością, a jej książki pochłania się na jednym wdechu. Zapraszam na recenzję „Miłości w kolorze bieli”.

„Dla kogo zabiją dzwony kościelne?

Do salonu przychodzi właścicielka biura matrymonialnego „Kupidyn w spódnicy”, Wanda, w towarzystwie Barbary – narzeczonej swojego byłego męża. Mają wspólnie wybrać suknię dla Barbary, która szykuje się do ślubu. Sprawa może wydawać się dziwna, ale tylko na pierwszy rzut oka, „Embarras” gości bowiem tylko osobliwych klientów. Oprócz nich, w pobliżu uroczych bohaterek kręcą się różni, szczerze zainteresowani nimi kawalerowie."

„Miłość w kolorze...

CzaplinskaCzyta | 2018-03-08
Przeczytana: 2018 rok

„Miłość w kolorze bieli” to powieść o miłości, szczęściu, ale też o rozstaniach, życiowych rozterkach i śmiesznych przygodach.

To historia trzech kobiet: Laury, Eli i Kaji Mazur. We trójkę prowadzą rodzinny biznes, który zapoczątkowali rodzice Laury - salon sukien ślubnych. Jak wiadomo tam gdzie jest kilka kobiet, tam jest pełno kłopotów, sprzeczek, ale i dużo radości. :-)
Do kompletu mamy również wujka Tolka, który początkowo wydaję się złośliwy, lecz szybko poznajemy jego lepszą stronę i staję się bardzo barwną postacią.

W salonie przewija się mnóstwo różnych ludzi, jedni bezproblemowi, kulturalni, inni doszukujący się drugiego dna, wybredni lub zwyczajnie niezbyt mili. Jednak jak mówią „nasz klient, nasz pan”, więc do każdego należy podchodzić z klasą. Jednak nie zawsze się to udaje naszym trzem paniom, które też mają swoje charakterki.

Oprócz tego, każda chciałaby znaleźć miłość swojego życia - to przecież oczywiste. Życie, jednak jest pełne niespodzianek i znalezienie...

Karolina | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Salon sukien ślubnych "Embarras" to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To właśnie tutaj przeplatają się radości i smutki przyszłych panien młodych, co przyprawia o niejeden ból głowy jego właścicielki: Laurę, Elę i Kaję, które prowadzą rodzinny biznes.
Do salonu przychodzi szefowa biura matrymonialnego "Kupidyn w spódnicy", Wanda, w towarzystwie Barbary - narzeczonej swojego byłego męża. Mają wspólnie wybrać suknię dla Barbary, która szykuje się do ślubu.
Sprawa może wydawać się dziwna, ale tylko na pierwszy rzut oka, "Embarras" gości bowiem tylko osobliwych klientów. Oprócz nich, w pobliżu uroczych bohaterek kręcą się różni, szczerze zainteresowani nimi kawalerowie.