Na dobre i na złe

Okładka książki Na dobre i na złe Magdalena Trubowicz
Okładka książki Na dobre i na złe
Magdalena Trubowicz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Przyjaciele (tom 1) literatura piękna
Przyjaciele (tom 1)
Czwarta Strona
2019-07-03
2019-07-03
literatura polska przyjaciele kamienica związki przyjaźń

"Na dobre i na złe. Przyjaciele" Magdaleny Trubowicz z @czwartastrona to ciepła, zabawna opowieść o paczce przyjaciół w którą wchodzi Alicja i Iga. Cypisek, Krzysiek, Karolina i Karol to wpierający się ludzie, których humor, wtopy i życie rozśmiesza ale też otula jak ciepły kocyk.
Żałuję że nie ma drugiego sezonu, w którym mogłabym podejrzeć co u nich😍

Żałuję że nie ma drugiego sezonu, w którym mogłabym podejrzeć co u nich😍

Bardzo lekka książka. Nie zżyłam się jakoś bardzo z bohaterami nie mniej jednak czytało się ta książkę szybko i przyjemnie.

Autorka chyba chciała nawiązać do serialu "Przyjaciele" w polskich realiach ale średnio wyszło.

Lekka, przyjemna i zabawna. Polecam na poprawę humoru

Lekka, przyjemna i zabawna. Polecam na poprawę humoru

"Na dobre i na złe. Przyjaciele" to przyjemna opowieść o szóstce przyjaciół.

Alka poznaje Cypiska, w trakcie poszukiwania mieszkania. Wynajmuje u niego pokój. Poznaje jego przyjaciół, "dokłada" swoją przyjaciółkę, i tym sposobem powstaje ich paczka.
Wspierają się, bawią, przeżywają rozterki i miłości.

Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie kontynuacja. Bo ciekawa jestem co tam u nich słychać 😂
Nawiązanie do serialu "Przyjaciele"? Myślę, że jak najbardziej tak, tylko realia bardziej nasze, polskie. No i kto z nas nie chciałby mieć takich przyjaciół?
Książkę polecam dla relaksu i poprawy nastroju!

"Na dobre i na złe. Przyjaciele" to przyjemna opowieść o szóstce przyjaciół.

Wspierają się, bawią, przeżywają rozterki i miłości.

Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie kontynuacja. Bo ciekawa jestem...

Trzy pary zamieszkujące tę samą kamienicę: Alicja i Cypisek, Karolina i Karol oraz Iga i Krzysiek. Nie wszystkie z tych par są związane ze sobą emocjonalnie, uczuciowo. Ot, zwykli współlokatorzy, którzy sobie pomagają. Dla mnie jednak jest to książka nie tylko o przyjaźni, ale o poszukiwaniu czegoś więcej, czyli miłości. Autorka udowodniła, że każdy z nas tak naprawdę nie chce być sam i szuka ciepła, zrozumienia, zaufania. Wiele historii zawartych w powieści ma charakter bardzo śmieszny, sama niejednokrotnie się śmiałam. Może nie uznaję tej książki za cudo czy bestseller, ale też nie było nudno i niemrawo. Duży plus to wspomnienie brytyjskiej grupy Queen, a w zasadzie nieżyjącego wokalisty. Freddie Mercury to postać wciąż żywa w umysłach miłośników muzyki, a ja, jako jego dozgonna fanka, bardzo lubię wzmianki o nim:)
Czy przeczytam część drugą? Nie mam pojęcia, czas pokaże.

Książka miła i sympatyczna, nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam ;)
Czytając uczestniczymy w życiu niesamowitej paczki przyjaciół, o jakiej z pewnością każdy marzy.
Pełna humoru ale też ucząca relacji damsko-męskich. Siła przyjaźni chęć pomagania, bycia blisko z drugą osobą to jest to co jest najważniejsze w życiu i o tym właśnie u p. Magdaleny możemy poczytać. To kiedy kolejna część?
Polecam ;)

Książka miła i sympatyczna, nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam ;)

Bohaterka opowieści Magdaleny Trubowicz jest Alicja – młoda kosmetyczka. W drodze na umówione spotkanie w sprawie wynajmu mieszkania zostaje ochlapana przez przejeżdżający samochód. W ten nietypowy sposób poznaje Cypiska – kierowcę auta, a jednocześnie właściciela mieszkania, który poszukuje nowego najemcy pokoju. Alicja wprowadza się do Cypiska i poznaje jego przyjaciół, z którymi bardzo szybko się zaprzyjaźnia.

Muszę przyznać, że książkę czyta się dobrze, a autorka ma lekkie pióro. Książka jest nawet zabawna, jest jednak jeden minus, jak dla mnie bardzo znaczący, a mianowicie książka nie ma żadnej fabuły i jest przegadana, a kolejne rozmowy bohaterów mało wnoszą. Jak dla mnie opowieść o szóstce przyjaciół (Cypisek, Alicja, Iga, Krzysiek, Karol oraz Karolina) zamieszkujących w sąsiadujących mieszkaniach, urządzających wspólne imprezy oraz wpadających do siebie w odwiedziny – to zdecydowanie za mało bym mogła się książką zachwycić i zachłysnąć. Czytałam cierpliwie i czekałam na wielkie bum, że w końcu coś się zadzieje, niestety rozczarowałam się. Jedno jest pewne - autorka inspirowała się znanym serialem telewizyjnym „Przyjaciele”. Niestety o tej książce szybko można zapomnieć, bo nie ma w niej niczego co chwyta za serce i co przyczynia się do tego, że książka zapada w pamięć.

Alicja, Cypisek, Iga, Krzysiek, Karolina i Karol to grupa bliskich przyjaciół. Czwórka z nich mieszka po sąsiedzku i często się odwiedzają przez dach. Skojarzenie z serialem "Przyjaciele" nie jest przypadkowe. Dużo tu zbieżności. Głównymi bohaterami jest ekipa młodych ludzi 20+. Rozpoczynają kariery zawodowe, szukają mieszkań, przyjaciół a przede wszystkim miłości. Większość książki stanowią zabawne dialogi pomiędzy naszą szóstką oraz ich otoczeniem - rodziną i znajomymi. To wesoła i lekka lektura. Zachwyciło mnie pojęcie marketingu w wersji Alicji i poczucie humoru Cypiska. Naprawdę jest takie imię.

"Mówisz tak: Podwyższony poziom estrogenów podczas menstruacji wpływa na oksydację dwuzasadowych składników barwiących znajdujących się w lakierze do paznokci, co powoduje spadek jego trwałości. Nie będę naciągać pani na zabieg, którego efekt nie będzie tak trwały, jak powinien."

Czytając przez cały czas miałam uśmiech na ustach. Przy tej powieści można odpocząć i pośmiać się. Nie jest to ambitna literatura, lecz nie o to tu chodzi. Czytam różne książki, niektóre są ciężkie i przygnębiające i po nich potrzebuję detoksu w postaci prostej, humorystycznej opowiastki. Te warunki spełnia "Na dobre i na złe". Osobiście podobała mi się. Lekkie czytadło na poprawę humoru w gorszy dzień.
Z minusów - zdecydowanie za dużo tam gadania o okresie i słabo zaznaczona fabuła.

Książka trafiła do mnie poprzez book tour u Zaczytanej Ewelki. Dziękuję za możliwość udziału.

Jedna chwila, niefortunny zbieg okoliczności i odpowiednia osoba mogą wywrócić nasze życie o 360 stopni i całkowicie je zmienić. Tak właśnie było w przypadku głównej bohaterki Alicji. Spotkanie z nietuzinkowym, oryginalnym i spontanicznym Cypiskiem owocuje nie tylko świetną znajomością, ale i czyni życie zabawniejszym, pełniejszym i wnosi do niego odrobinę szaleństwa. Dzięki tej znajomości dziewczyna staje na nogi i zaczyna nowe i samodzielne życie, w którym jest miejsce dla wartościowych ludzi. Tych toksycznych odseparowuje i zaczyna inaczej funkcjonować, bo Ci ostatni chwilę wcześniej skutecznie potrafili skomplikować życie, wręcz je zatruć... Od tej pory szara codzienność Ali nabiera barw i to tych bardziej intensywnych...
Powieść bardzo dobrze napisana, ciekawe dialogi i postacie, które od samego początku przypadają do serca. Mówiąc trywialnie czytelnik chce się z nimi zaprzyjaźnić i wejść do ich paczki.
Super! Polecam! Powieść czyta się bardzo dobrze, jest lekka i bardzo ciepła, z dużą dawką humoru. Dla każdej z nas! Z największą przyjemnością sięgnę po dalsze części perypetii bohaterów i trzymam mocno kciuki za Alicję i Cypiska by im się naprawdę poukładało, w domyśle sądzę że wspólnie...😊😊❤️❤️

• Przeczytane w 2019
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Na dobre i na złe