Miłość w kolorze bieli

Okładka książki Miłość w kolorze bieli Magdalena Trubowicz
Okładka książki Miłość w kolorze bieli
Magdalena Trubowicz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kupidyn w spódnicy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kupidyn w spódnicy (tom 2)
Czwarta Strona
2018-01-18
2018-01-18
literatura polska

Opis książki pt. "Miłość w kolorze bieli" zachęcił mnie do zagłębienia się w tę historię. Powieść autorstwa Magdaleny Trubowicz skupia się na przesympatycznej rodzince, w której przeważa damska energia. Laura Mazur to seniorka rodu, która wraz z córką Elą i wnuczką Kają prowadzi salon sukien ślubnych "Embarras". Kobiety łączą więzy krwi, ale dzieli różnica wieku, która niekiedy objawia się odmiennym postrzeganiem świata, a z tego często wychodziły zabawne sytuacje.

Tak naprawdę cała fabuła przedstawiona jest w sposób humorystyczny, ale nie pozbawiony życiowych dylematów, z którymi do czynienia ma każdy z nas. Część akcji rozgrywa się w salonie sukien ślubnych, prowadzonym z wielką pasją od wielu lat. Zaglądają do niego liczne klientki, z których każda ma własną, oryginalną historię życia. Wprowadzają one do pomieszczenia humor, konsternację, a nawet zamieszanie, co w połączeniu z nieprzewidywalnymi charakterami głównych bohaterek tworzy z salonu prawdziwy ambaras 😂.

Właśnie dlatego książka zyskała moją sympatię. Mamy tam wielką dawkę humoru w połączeniu z osobnymi wątkami każdej postaci – Laura zmaga się z tajemnicą, której nie ma odwagi wyznać i konsekwencjami dawnych decyzji; Ela szuka miłości, lecz brakuje jej pewności siebie; a Kaja jest w długim związku, w którym od jakiegoś czasu nie dzieje się dobrze. Właśnie wątek najmłodszej bohaterki jest moim ulubionym, choć pałam sympatią do całej fabuły i wszystkich bohaterów, bo każdy wniósł do tej powieści coś innego. Pan Anatol – brat bliźniak zmarłego męża seniorki – ma specjalne miejsce w moim sercu, jest fenomenalny! 😆❤.

Nie jest to zaskakująca historia, przewidziałam większość wydarzeń i zakończenie, aczkolwiek takie powieści też mają swój urok. Dobrze się przy niej bawiłam, czyta się ją szybko za sprawą krótkich opisów i tempa akcji, więc jak najbardziej polecam ją osobom, które od czasu do czasu lubią zagłębić się w lekką obyczajówkę. "Miłość w kolorze bieli" jest drugim tomem serii "Kupidyn w spodnicy", w skład której wchodzą cztery dzieła, ale można je czytać w dowolnej kolejności. Ja na pewno w przyszłości sięgnę po resztę, ponieważ autorka ma tak lekkie pióro, że nigdy nie będę miała przesytu jej lekturami 🥰🧡.

Niestety nie byłam w stanie przebrnąć przez całość. Szalenie irytujące bohaterki a Wandę, którą znamy z pierwszej części, jakby ktoś podmienił. Do tego literówki i mylenie imion.

Polecam na poprawę humoru. Zwłaszcza przy takiej pogodzie.

Polecam na poprawę humoru. Zwłaszcza przy takiej pogodzie.

Czytalam tylko te część, ale chetnie przeczytam pierwszy jak i trzeci tom. Przyjemna lektura w sam raz na letnie wieczory

Podobnie jak pierwszy om książka jest pogodna, lekka a miłość nie zna wieku ani takich pojęć jak stan zdrowia.

Kolejna książka przy której bawiłam się przednio aczkolwiek bardziej refleksyjna od poprzedniej w tej serii. Pokazuje jak wielką moc ma rodzina i siła kobiet, które nawzajem się wspierają. Wyniosłam z niej również ważne przesłanie, jak bardzo życie jest kruche i to, że nigdy nie jest za późno na prawdziwą miłość!

Ciepła, przyjemna książka o relacjach i uczuciach. Miejscami śmieszna jak i również nużąca.

Historie pisane w salonie sukien ślubnych, miło, ciekawie i tyle.

Historie pisane w salonie sukien ślubnych, miło, ciekawie i tyle.

To książka, którą się czyta z nieustającym uśmiechem na twarzy :-) 3 kobiety, 3 pokolenia i wspólny salon ślubny, do tego ekscentryczny wujaszek i zaskakująca klientela salonu mody... Dzieje się tu bardzo dużo :-) wszystko utrzymane w komediowym stylu, przeplecione miłosnymi perypetiami, bez żadnych dramatów, wszystko w dobrym tonie i na wesoło :-) naprawdę bardzo przyjemna lektura, polecam :-)

Dobra na poprawę humoru.

Dobra na poprawę humoru.

• Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Miłość w kolorze bieli

Video

Video