Fashion Victim

Okładka książki Fashion Victim Corrie Jackson
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Fashion Victim
Corrie Jackson Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Sophie Kent (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sophie Kent (tom 1)
Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Morderczy Tydzień Mody

Konto usunięte
Konto usunięte

Na początku książka mi się nie podobała. Ciężko mi się czytało i ją odłożyłam na kilka miesięcy. Koniec jednak mnie zaskoczył, może odłożyłam ją bo książka w pewnym momencie za bardzo się ciągnęła, ale mimo wszystko nie straciłam na nią czasu i polecam.

Książkę zaczynałam czytać 3 razy, ale jak w końcu zaczęłam i przekroczyłam 23 stronę to nie mogłam się już oderwać. Główna bohaterka jest w stanie zafascynować czytelnika. Bardzo fajny thriller, czyta się szybko, przyjemnie, bez przeciągania. Każdy rozdział wnosił coś do historii. Akcja jest zaplanowana, dobrze stopniowane napięcie. Świat mody przedstawiony dokładnie tak, jak my - zwykli śmiertelnicy go sobie wyobrażamy.

Cóż. Chyba wybredna się zrobiłam, mnie ten kryminał nie porwał. Parę dobrych dialogów, niezłych scen, lecz zdarzały się też nużyzny. Trochę irytował styl prowadzenia narracji, co chwila nowy kierunek, z którego również za chwilę prowadząca prywatne śledztwo dziennikarka się wycofywała nie pozostawiając czytelnikowi grama miejsca dla własnych domysłów. Reasumując: ani dobry, ani kiepski. Ocena na sześć.

Wciągająca książka.

Wciągająca książka.

Książka długo czekała na swoją kolej, kiedy już się za nią zabrałam, nie mogłam się oderwać. Zaskakująca fabuła i dobrze zobrazowana rzeczywistość. Główna bohaterka czasem bywała irytująca, ale akcja zrekompensowała wszystko.

Książka mnie zaskoczyła. Słyszałam o niej wiele dobrego ale nie miałam pojęcia o czym jest. Z całkiem innym wyobrażeniem zaczęłam czytać i miło byłam rozczarowana faktem iż świat mody to tylko tło. Niestety zło może kryć się w każdej osobie bez względu na zamożność, środowisko czy wykształcenie. Główna bohaterka i narratorka zbyt neurotyczna, obciążona problemami wyniesionymi z domu bez miłości i traumą śmierci uzależnionego od narkotyków brata, jest niesamowicie błyskotliwa, pracowita i to pozwala jej rozwiązać złożoną zagadkę. Trzeba mieć też sporo szczęścia aby wyjść z tej sytuacji żywym.

Ciekawy pomysł na historię, ale nie do końca wykorzystane możliwości. Główna bohaterka trochę irytująca, mimo to czyta się dość dobrze, zaskakujące zakończenie

Pyskata dziennikarka, która wykorzystuje wszelkie nadarzające się możliwości, by popaść w kłopoty - jako główna bohaterka. Doskonale pokazane znane Autorce środowisko londyńskich domów mody. I tylko zazdrość w sercu, że Sophie Kent tak szybko potrafi tworzyć swoje teksty.

Thriller o świecie mody – dobra pozycja dla wszystkich fanów mody i wielbicieli thrillerów.
Główną bohaterką jest Sophie Kent, dziennikarka, która nie cofnie się przed niczym w swoim dążeniu do prawdy. Jest uparta i zadziorna, a przy tym nie uznaje kompromisów. Gdy niespodziewanie jej informatorka – początkująca Rosyjska modelka – zostaje znaleziona martwa w jednym z londyńskich hoteli, Sophie postanawia odkryć tajemnicę jej śmierci. Nie wie jeszcze, jak wielką cenę przyjdzie jej za to zapłacić…
Cała postać Sophie generalnie wspólna, chociaż to typowa panna z bogatego domu, która ma kompleks rodziców – wydaje jej się, że nie poświęcali jej wystarczająco uwagi niemniej jednak – przy zapewnieniu jej tak wysokich warunków, myślę, że przegapienie paru recitali czy kupowanie prezentów urodzinowych przez sekretarkę z powodzeniem można im to jednak wybaczyć.

Dziennikarka śledcza Sophie Kent, podczas badania sprawy zabójstw nastolatków, przypadkowo poznaje młodą dziewczynę Natalię, która przyjechała z Rosji do Londynu, aby zostać modelką. Mimo, iż dziewczyna ma typ urody uwielbiany przez projektantów i wszyscy wróżą jej karierę w modelingu, Sophie zauważa że zachowuje się ona jakby się czegoś bała. Natalia w końcu wyznaje dziennikarce, że została zgwałcona, ale nie chce powiedzieć przez kogo. Sophie nie udaje się nakłonić dziewczyny do dalszych zwierzeń, ponieważ zostaje ona brutalnie zamordowana. Sophie za wszelką cenę chce odnaleźć zabójcę, jednak szybko przekonuje się, że luksusowy świat mody skrywa niejeden mroczny sekret. Kobieta nie wie, że pewne osoby zrobią wszystko, aby ich tajemnice nie wyszły na jaw oraz że prawda może okazać się straszniejsza niż myślała. Bardzo dobra książka, bardziej mroczna i brutalna, niż te które zwykle czytam, ale bardzo mnie wciągnęła już od pierwszej strony. Opisy przemyśleń mordercy naprawdę wywołują ciarki, ale intryga jest bardzo interesująca. Zakończenie też jest zaskakujące i trochę szokuje. Zdecydowanie książka warta przeczytania. Jeśli chcecie przeczytać o zbrodniach w świecie mody zapraszam: http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/11/zbrodnia-w-swiecie-mody.html

• Audiobooki

Corrie Jackson Fashion Victim Zobacz więcej