Perfect Victim

Okładka książki Perfect Victim Corrie Jackson
Okładka książki Perfect Victim
Corrie Jackson Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Sophie Kent (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Sophie Kent (tom 2)
The Perfect Victim
W.A.B.
2019-03-13
2019-03-13

Książka była dobra, ale w mojej ocenie nieco słabsza niż pierwsza część.

Po przeczytaniu "Fashion victim" wiedziałam, że muszę przeczytać również drugą część, zwłaszcza, że opis na okładce bardzo mnie zaintrygował.

Tytułowa bohaterka - Sophie Kent w tej części straciła "to coś". Cała książka dosyć umiarkowanie trzymała w napięciu. Dopiero ostatnie 100 stron spowodowało, że nie mogłam się oderwać.

Książka była dobra, ale w mojej ocenie nieco słabsza niż pierwsza część.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część, to na wstępie.
Świetna intryga, w której trudno się połapać do samego końca. Autorka tak sprytnie operuje akcją, że co chwila podejrzenia padają na kogoś innego, a czytelnik na końcu i tak jest zaskoczony. Ja osobiście nie ufałam prawie nikomu, a Sophie to bym strzeliła za jej lekkomyślność, tym bardziej po tym, co ją spotkało. Ale to zapraszam do pierwszej części.
Książka tak na prawdę jest smutna. Opisuje ludzkie nieszczęście, które może ciągnąć się latami, z powodu niedomówień, niezagojonych ran, braku pomocy, braku wsparcia, zaniedbania...
Ale przede wszystkim, uważam że jest to książka o zaufaniu. Mówi o tym, jak bardzo jest ono kruche i to jest dla mnie straszne. Zaufanie, które buduje się latami, może zostać tak szybko naruszone, jak usunięta jedna cegła z budowli, która sprawia, że całość powoli zaczyna się burzyć. Jaką trzeba mieć siłę woli, zaparcia w samym sobie, żeby nie dać się temu pokonać?

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część, to na wstępie.

Zaczynając czytać nie wiedziałem , że to druga część , a sam opis mnie zaciekawił , ale jednak książka mnie rozczarowała. Nie wiem czy to kwestia tego , że nie znałem pierwszej części , ale czytając czasami gubiłem wątek i nie wiedziałem o co chodzi np: gdy bohaterka wspominała o wydarzeniach z przeszłości

Dużo lepsza niż pierwsza część, a to rzadkość. Mam nadzieję, że powstaną kolejne tomy

Sophie Kent jest reporterką prasową i trafia jej się nowy temat - tajemnicze morderstwo pewnej kobiety. W niedługim czasie okazuje się, że podejrzanym o tę zbrodnie jest jej najlepszy przyjaciel, który znika.
Sophie nie potrafi uwierzyć w winę przyjaciela, stara się go odnaleźć, ale wobec pojawiających się faktów, zaczyna wątpić. Ale nawet wtedy, nawet przez chwilę nie pomyślała, że wszystko może się tak potoczyć...

Trudno jest jednoznacznie ocenić tę książkę. Ogólnie fabuła wydaje się całkiem ciekawa, ale początek historii jest jakiś taki... Nijaki. Czytałam go bez większego zainteresowania, jednak od połowy książki fabuła fajnie się rozkręca i kończy w sposób, którego nie sposób wcześniej zgadnąć. To duży plus dla całości oceny.

Charlie i Emily to para jak z obrazka, czy też modniej mówiąc – jak z Instagrama. On dziennikarz, ona organizatorka ślubów tworzą doskonałą parę. Są szczęśliwi, prawda? Ale czym tak naprawdę jest perfekcyjne życie? Wszystko bowiem runie jak domek z kart, gdy Charlie zostanie oskarżony o zamordowanie znanej londyńskiej prawniczki. Co ich łączyło? Co łączy tę sprawę z przeszłością Charliego?
Po raz drugi spotykamy się z postacią Sophie Kent, która jest jeszcze większym bałaganem niż w poprzedniej części i jeszcze usilniej usiłuje dotrzeć do prawdy, aby oczyścić imię swojego redakcyjnego kolegi.

PERFECT VICTIM💥
Corrie Jackson

Jest to drugi tom, a ja sięgnęłam po niego bez czytania pierwszego, ale wiecie co, nic się nie zorientowałam 🙈
Książka szybko mnie wciągnęła i bardzo szybko się czyta. Akcja nie zwalnia tempa. Napisana fajnym, prostym językiem.
Ogólnie przyjemnie się czytało, ale minęło już trochę czasu minęło i nie wszystkie szczegóły już pamiętam, więc nie jest to powieść, która zapada w pamięć. Zakończenie też bez szału.

Moja ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐/10

PERFECT VICTIM💥
Corrie Jackson

Urzekła mnie ta książka. Jest lekkość w czytaniu. Teoche kryminałm trochę thriller. Naprawdę warto przeczytać

Wciągająca. Intrygująca opowieść o szeregu niedomówień, ludzkich dramatach i potrzebie zemsty. Książka z rodzaju "co dalej, co dalej" i nagle orientujecie się, że czytacie zakończenie.

Zdecydowanie lepsza niż pierwszy tom, po którym byłam lekko zniechęcona. Miło spędzony czas

• Audiobooki
  • Thriller/sensacja/kryminał