Rozkosze nocy

Okładka książki Rozkosze nocy Sylvia June Day
Okładka książki Rozkosze nocy
Sylvia June Day Wydawnictwo: Akurat Cykl: Strażnicy snów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Strażnicy snów (tom 1)
Pleasure of the Night
Akurat
2016-02-24
2016-02-24
Małgorzata Miłosz
jawa sen erotyka seks uwodziciel strażnicy nocy

Bardzo fajny pomysł na książkę. Nie jest to zwykły erotyk- autorka wykreowała świat, w którym ludziom grożą Koszmary jako istoty. Bohaterka poznaje swojego ukochanego we śnie. Uznana przez Starszyznę za tajemniczy Klucz, jest w niebezpieczeństwie, więc jej wybranek znajduje sposób, aby przeniknąć do jej świata, by ją chronić. Książkę czyta się bardzo szybko, z zainteresowaniem. Sceny erotyczne są dość pikantne, ale nie przekraczają granicy dobrego smaku.

Wspaniały erotyk. Od samego początku czuć namiętność i rozkosz. Jestem zachwycony. Fanom tej literatury na pewno ta publikacja przypadnie do gustu. Osoby, które szukają lekkiej książki, pobudzającej wyobraźnię, po tę lekturę również mogą sięgnąć.
Polecam

Polecam

Spodziewałam się czegoś lepszego po tej książce, ale mimo to szybko się ją czytało.

Natrafiłam na książkę podczas poszukiwań jakiegoś fajnego fantasty z elementami erotyki. Niestety, o takie historię nie łatwo, zapewne dlatego iż fantasty cieszy się zainteresowaniem raczej wśród młodszych czytelników. Szkoda.
Historia opowiada o Lyssy, kobiety o dużych problemach ze snem i Aidana, mężczyzny zajmującego się walką z koszmarami. Sam pomysł jest niezwykle ciekawy. Mamy magiczny świat zamieszkiwany przez strażników potajemnie broniących ludzi przed złem i nasz zwyczajny szary świat. Do tego dochodzi jeszcze niezwykle namiętny wątek miłosny i mamy kolejny erotyk. Czy można chcieć czegoś więcej? Cóż tak, logiki...
Książka nie jest zła i myślę, że dla osób, które najzwyczajniej w świecie chcą się "odmóżdżyć" będzie dobrą opcją, dla całej reszty niestety nie. Nie chcę spychać tej historii na margines, mówiąc coś w stylu "to erotyk, więc wiadomo, że szału nie ma i chodzi tam tylko o jedno", ale... w tej książce definitywnie chodzi tylko o seks i to swoją drogą nie najlepiej opisany. Wątek fantastyczny schodzi na boczny plan, a sceny ustawione w taki sposób, że z góry wiadomo, iż skończą się na kolejnej scenie erotycznej. Głównych bohaterów nie łączy dosłownie nic, za wyjątkiem wzajemnej fascynacji. Niby takie sytuacje raczej mają miejsce w tym gatunku, ale nie oznacza to, że zaraz musi się to podobać każdemu fanowi bardziej namiętnego romansu.
Jeśli mimo wszystko lubisz schematyczne historie i szukasz czegoś niezobowiązującego, sięgaj śmiało, reszcie raczej odradzam.

Warta przeczytania 😊

Warta przeczytania 😊

Taka na odstresowanie :) chociaż fabuła wciaga i jest się ciekawym zakonczenia.

Taka na odstresowanie :) chociaż fabuła wciaga i jest się ciekawym zakonczenia.

EDIT: Uwaga. Cała ta seria jest pomyślana jako trylogia. Wątek fantasy jest bardzo mocno rozbudowany i przechodzi na kolejny tom, więc jeśli zaczniecie to musicie czytać dalej, ale 3 tom nawet nie powstał i nie wiadomo kiedy powstanie. Gdybym wiedziała to bym się za tę serie nie brała.

Nie sądziłam że spodoba mi się romans z elementami fantastyki, ale nie było tak źle.
Jeśli by się zastanowić, to fabuła nie jest nietypowa. Mamy strażnika i tajemniczy klucz, którym okazuje się piękna kobieta, w której oczywiście strażnik się zakochuje. Dobry scenariusz na film ;)
I czytając książkę trochę tak to traktowałam, jakbym oglądała film. Bo niestety ale książka jest napisana dość powierzchownie. Można było tak bardzo zgłębić ten temat, opisać trochę bardziej świat Aidana. A w zasadzie główna akcja dzieje się na przestrzeni kilku dni - może max dwóch tygodni.

W jednej recenzji przeczytałam, że nic sie nie dzieje tylko się bzykają i to mnie skłoniło, żeby w ogóle po tę książkę sięgnąć. Bo ja lubię gdy jest dużo sexu w książce, ale poza tym musi być coś jeszcze. Musi być jakieś mięsko, rozwój bohaterów, ich relacji. a tu w zasadzie niewiele się działo. Nawet szczerze mówiąc nie do końca czuje na czym się skończyło.
Może kolejna część coś wyjaśni, ale mając w pamięci świetną serię z Gideonem Crossem (w ogóle, czemu oni mają to samo nazwisko) i czytanie jak tam związek się rozwijał i dojrzewał - tutaj po prostu są popłuczyny, marna namiastka tamtej głębi i intensywności relacji.

Lyssa od lat miała problemy z zasypianiem. Od dziecka cierpi na bezsenność, której nie potrafi zaradzić. Pewnej nocy w jej śnie pojawia się niezwykły mężczyzna. Aidan Cross przynosi jej takie ukojenie, jakiego nie zaznała jeszcze nigdy. Kolejne spotkania przynoszą Lyssie kolejne nowe doznania, nie pozwalając kobiecie skupić się na tajemnicy, jaką skrywają jej własne sny.

Książki skupione na erotyzmie raczej nie należą do tych, po które chętnie sięgam. Jeśli już się to zdarzy to zwykle albo przez przypadek albo przez popularność danego tytułu. Tym razem nastąpiło to pierwsze: buszowałam w poszukiwaniu czegoś lekkiego, a „Rozkosze nocy” są i lekkie, i krótkie. Przeczytana przeze mnie w niespełna jeden wieczór powieść Sylvii Day nie okazała się jednak niczym więcej… mimo że ma w sobie potencjał na bycie czymś nieco bardziej intrygującym.
Autorka chyba chciała upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony miała zamiar napisać gorący erotyk, po który sięgną jej czytelniczki, a z drugiej wpadła na pomysł uniwersum, które właściwie mogłoby całkiem zgrabnie funkcjonować. Połączenie tych dwóch konceptów – choć mogłoby naprawdę dobrze działać – okazało się jednak zbyt powierzchowne, aby książka Day faktycznie wykorzystywała swój pełen potencjał.
Na czym polegał więc koncept autorki? Był stosunkowo prosty. Day w swoim świecie stworzyła dodatkowy wymiar, w którym wyszkoleni mężczyźni w pewnym sensie bronią snów innych. Jednocześnie bezustannie poszukują osoby z przepowiedni, która może stanowić zagrożenie dla świata. To niezwykle pojemny i plastyczny pomysł, pozwalający na dość dużą zabawę. W końcu we śnie może dziać się naprawdę wiele, prawda?
Wciśnięcie do takiej historii romansu też nie wydaje się głupie. W końcu kobiety często marzą o swoim prywatnym obrońcy; kimś, kto odepchnie złe sny i pomoże im w chwili słabości. A Aidan Cross kimś takim staje się dla głównej bohaterki. Ten pomysł naprawdę miał spory potencjał na historię nie tylko zaspakajającą pragnienia czytelniczek, ale przy okazji na stworzenie może nie bardzo oryginalnego, lecz ciekawego świata przedstawionego.
Sylvia Day chyba jednak nie wyczuła odpowiedniego balansu pomiędzy ilością fantastyki a erotyzmem i budowaniem relacji między bohaterami. Na samym starcie zarzuca nas ogromną ilością wymyślonego przez siebie nazewnictwa, które jednak wkrótce przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Historia, zamiast po równi rozwijać wątek fantastyczny i romans, skupia się jedynie na stosunkach płciowych bohaterów. Ba, Day ma nawet gdzieś jakiekolwiek budowanie relacji postaci. W końcu umysły Aidana i Lyssy się „połączyły”. On od razu wie o niej wszystko, a Ona w końcu ma swojego wspaniałego mężczyznę i nie potrzebuje niczego więcej.
Elementy fantasy pełnią ostatecznie więc tylko rolę pewnego spoiwa, które daje postaciom kolejne wymówki do współżycia. Tworzą iluzję fabuły, której w gruncie rzeczy w „Rozkoszach nocy” po prostu nie ma. To erotyk, skupiony tylko na jednym. Jednocześnie niezbyt zaskakujący i raczej sztampowy, choć mający w sobie tę odrobinę całkiem uroczej delikatności.
Powieść Day mimo chęci bycia czymś więcej ostatecznie jest więc tylko przeciętnym erotykiem, który raczej nie wniesie do niczyjego życia nowych wartości, czy pomysłów. Niemniej, wydaje mi się, że jako „babski odmóżdżacz” może się sprawdzić. „Rozkosze nocy” nie są w końcu ani długie, ani trudne, więc czyta się je błyskawicznie. No i okładka powieści nie straszy nagą, męską klatą, która z daleka krzyczy „jestem erotykiem”. To chyba też pewien atut… mimo że wystarczy przeczytać tytuł, by zorientować się, jaka mniej-więcej może być treść tej historii.

Bardzo podobała mi się ta książka, w końcu coś nowego, coś ciekawego. Byłam bardzo ciekawa jak rozwinie się sytuacja, jak to wszystko się zakończy? Polecam :)

:) Polecam

:) Polecam