Alec

L.A. Casey Cykl: Bracia Slater (tom 2)
literatura obyczajowa, romans 568 str.
Data 1. wydania:

Wydawnictwo Kobiece
literatura obyczajowa, romans
irlandia miłość humor rodzina romans seks rywalizacja prośba układ propozycja

Kup książkę

Szybko się czyta, nie ma tego co pierwszy tom, ale to i tak ciekawa propozycja.

Lepsza od pierwszego tomu, aczkolwiek w dalszym ciągu przeszkadza mi rzucanie słowem "suka" na prawo i lewo. No cóż, autorka chyba bardzo lubi to określenie. Ja osobiście, nie znoszę. Ciężko mi się przyzwyczaić.

Szczerze mówiąc dziwią mnie tak liczne bardzo pozytywne opinie o tej powieści. Znam dużo więcej książek, gdzie kunszt autora jest znacznie lepszy, bohaterowie bardziej wykreowani, no i przede wszystkim realizacja zamysłu na historię na wyższym poziomie. Tutaj początkowo miała dobry pomysł i naprawdę liczyłam, że może coś z tego będzie, ale jednak nie wyszło. Autorka skupia...

Zacznę od okładki ... Dosłownie CUDOWNA :) Jak oczywiście sama treść Dodam, iż w rej części najbardziej się zakochałam. Alec to jeden z braci, którzy pomimo mrocznej przeszłości zostawia wszystko za sobą i rusza przed siebie.

Pierwsza cześć była naprawdę dobra, druga jest jeszcze lepsza. Alec jest specyficznym bohaterem, ale polubiłam go od początku. W książce mamy sporo zabawnych dialogów, autorka nie rozciąga i nie wyolbrzymia problemów. Czyta się się szybki i bardzo przyjemnie - Polecam.

Ta część podobała mi się bardziej niż jedynka. Pewnie dlatego, że postacie są starsze, a to był główny powód, dla którego źle mi się czytało tom 1.
Keela podobnie jak Bee z tomu1 jest pyskata, stawia się na każdym kroku i werbalnie obraża i grozi gdy tylko ktoś powie coś co jej nie pasuje. Zastanawiam się czy wszystkie kobiece postacie będa pisane na jedno kopyto. Różnica...

Z wszystkich braci Slater Alec to moja ukochana postać! Historia Aleca i Keeli najbardziej mnie wciągnęła.

Ah ci bracia...
Moim zdaniem ta część jest lepsza niż poprzednia dzięki zabawnej głównej bohaterce.. Całość czyta się lekko , szybko i z przyjemnością, oczywiście jeśli nie przeszkadzają Wam przekleństwa...

Część jest dojrzalsza niż Dominic i wreszcie istnieją związki przyczynowo-skutkowe, jednak świat gangsterki staje się dość wyidealizowany. Autorka kreuje go jako coś, w czym chcemy brać udział, zamiast piętnować.
Relacja Alec-Keela rozbudowana, miło się czytało. Bardzo dobrze stworzony główny bohater, również ci poboczni.

Bracia Slater cz.2

Dyskusje