Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

The Owl Always Hunts at Night

Tłumaczenie: Charlotte Barslund
Cykl: Holger Munch i Mia Krüger (tom 2)
Wydawnictwo: Doubleday
Uglen
literatura norweska
angielski
ekruda

When a young woman is found dead, the police are quick to respond. But what they find at the murder site is unexpected. The body is posed, the scene meticulously set. And there is almost no forensic evidence to be found. Detective Mia Krüger is a woman on the edge - she has been signed off work pending psychological assessment. But her boss has less regard for the rules than he should....

Detective Mia Krüger is a woman on the edge - she has been signed off work pending psychological assessment. But her boss has less regard for the rules than he should. Desperate to get Mia back in the office, Holger Munch offers her an unofficial deal.

But the usually brilliant Mia is struggling and the team are unable to close the case. Until a young hacker uncovers something that forces the team to confront the scope of the murderer’s plans and face the possibility that he may already be on the hunt for a second victim.

źródło opisu: https://www.penguin.co.uk

źródło okładki: https://www.penguin.co.uk

Nina | 2017-04-06
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Ależ to było słabe! Miałam kłopot z pierwszą częścią, z drugą nie mam żadnego problemu. Bardzo, bardzo słaba. Już nawet nie będę się czepiać języka, choć redaktor mógłby się trochę bardziej postarać i wyciągnąć coś z tej książki. Niestety, nawet to zawiodło. Niby akcja jakaś jest, niby są trupy, albo prawie trupy, niby coś się dzieje, ale emocji żadnych to nie wzbudza. Od kryminału to ja jednak oczekuję dużo więcej. Nie polecam

Hana | 2017-12-20
Na półkach: Bjork Samuel, Przeczytane
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Mia Krüger,z wydziału zabójstw w Oslo, ma coś takiego jak Sara Lund z Dochodzenia. Widzi więcej. To dla policjantki dobrze. Pozostałych trochę frustruje. Mia pije i to nie polepsza jej zdolności. Trzeba zacząć się leczyć Mio. Holger Munch to dobry szef. Zadba o zespół. Gabriel zdolny informatyk, powiedzmy sobie szczerze pozyskany dla policji, haker, znajduje swoje miejsce w zespole. To ważne, by grupa była zwarta i sobie ufała. Wzajemna współpraca , zdolności członków zespołu i trochę szczęścia prowadzi do rozwiązania sprawy. Dobrze napisany kryminał. Polecam.

Jasna | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 30 października 2017

Pentagram ze świec a w nim na posłaniu z piór martwa dziewczyna.
Początek intrygujący, potem też nieźle, ale przez całą książkę czytelnik jest epatowany osobistymi problemami policjantki Mia Kruger i jej ciągłymi próbami samobójczymi. W pierwszym tomie cyklu ten temat też był nadmiernie eksponowany ...
Po za tym książka dobra, szybko się czyta, styl pisania nieskomplikowany, fabuła niezła tylko po co tyle mylnych tropów w śledztwie.

Elle | 2018-05-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2018

Dostałam to czego szukałam! Druga część i kolejne śledztwo norweskiego duetu. Mamy tutaj szybką akcje, wypaczony pogląd na świat mordercy, trudne śledztwo z wieloma pobocznymi wątkami i wartkie zakończenie! Jedyne za co dałabym minus to, to że zarówno tutaj jak i w Sezonie Niewinnych rodzina Holgera została wciągnięta w losy sprawy. Najpierw wnuczka, teraz córka - naprawdę dajmy spokój już jego rodzinie! Oczywiście rozumiem chwyt ze zwiększeniem napięcia poprzed dodatkowy czynnik presji jakim jest atak na rodzinę policjanta prowadzącego dochodzenie, ale to trochę schematyczne i łatwe do przewidzenia.

Pół roku od czasu morderstw dzieci, Norwegią wstrząsnęła historia mordu młodej dziewczyny odnalezionej w rytualnej scenerii: ze świecami, swoimi piórami i pentagramem. Do akcji wkracza Munch Holger i Mia Kruger. Okazuje się, że zamordowana dziewczyna mieszkała w miejscu dla młodzieży z trudną sytuacją rodzinną. Co więcej dziewczyna była przetrzymywana w nie ludzie warunkach przez...

Cirya | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

podobało mi się :) może żadna rewelacja, ale zdecydowanie ciekawsza niż poprzednia, pierwsza część, momentami troszkę irytująca, momentami interesująca, nierówna, całkiem ciekawe zakończenie

Melocotón | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

O rany, co za koszmarne bzdury. Niestety, mam wrażenie, że teraz już wszystkie skandynawskie kryminały są na jedno kopyto: niestworzona historia o mordercy, który takie cuda z ludźmi wyczynia, że głowa boli (serio, skąd oni biorą te pomysły na morderstwa, po jakich narkotykach takie wizje im przychodzą?), plus połamani psychicznie policjanci, którzy działają tylko i wyłącznie siłą swoich własnych demonów.
No zęby bolą.

Sandra Jasona | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Po pierwszej części postanowiłam kontynuować czytanie serii. Następna część jest całkiem niezła.
Dlaczego:
- dobry, solidny, zwariowany w motywach kryminał,
- polubiłam cały posterunek, nawet Mię z jej problemami,
- trochę psychologii,
- bohaterowie są ludźmi, nie wszystkowiedzącymi cyborgami,
- fabuła zwarta, konkretna nie ma niepotrzebnych przerywników,
- są niedomówienia, więc będzie ciąg dalszy,
- warstwa obyczajowa jest, ale nie przesłania ona kryminału.
Zobaczymy co będzie dalej.

Ata77 | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Bardzo mi się podobała. Znacznie lepsza od pierwszej części. Wartka akcja, ciekawe dialogi, duże napięcie. Z niecierpliwością czekam - i mam nadzieję- na kolejne części.

Michaił Gazda | 2018-08-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Na podobnym poziomie co pierwsza część. Policjanci nadal mają swoje przywary: jeden jest gruby i pali zdecydowanie za dużo papierosów, inny ma olbrzymie problemy z hazardem i alkoholem, natomiast kolejna ciągle chce się zabić. Słowem kluczowym książki jest wyczerpanie, detektywi pracują ponad siły, bez snu, widzimy jak odczuwają zmęczenie.

To przyzwoita książka, porywająca, szybka lektura, niezbyt realistyczna, ale przyjemna do czytania. Raczej nie będę kontynuował tej serii.

Uwielbiam! Panujący chłód, który powoduje u mnie szybsze bicie serca. Strona za stroną, a ja mam dreszcze na plecach. Powieść wciąga w swą ciemną otchłań, by zniszczyć czytelnika swymi bezpośrednimi opisami i zmęczyć ślepymi tropami. Polecam obie części i czekam na więcej! Nesbo! Naprawdę się strzeż :)