Sezon niewinnych

Samuel Bjørk Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Holger Munch i Mia Krüger (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Det henger en engel alene i skogen
Data 1. wydania:
2016-02-23
Sławomir Kupisz
Sonia Draga
literatura norweska Sławomir Kupisz
Det henger en engel alene i skogen
Holger Munch i Mia Krüger (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Sławomir Kupisz
literatura norweska Sławomir Kupisz

Nieprzyswajalne

Bardzo fajna pozycja. Dużo ciekawych akcji, fantastycznie wykreowane postaci. Tylko zakończenie średnio realistyczne. Ale ogólnie polecam :)

Mój pierwszy skandynawski kryminał. Dużo wątków, wyraziste postacie, niespodziewany sprawca. Ale z drugą częścią poczekam z pół roku.

Na początku jest wiele przewijających się wątków i wielu bohaterow. Przez to można było się troche pogubić. Kiedy zaczynało robić się interesująco wątek zostawał przerwany przez inną historię, mniej ciekawą co skutkowało wyhamowaniem narastających emocji. Każda postać w książce była tragiczna. Nie miała ustabilizowanego życia przez co bohaterowie wydawali się szarzy i...

Osoba sprawcy jest sporym zaskoczeniem, a to duży plus w dreszczowcu. Początkowo wydaje się, że niektóre wątki nie mają kontynuacji, ale na koniec łączą się w logiczny sposób. Irytować może rzekomo genialna policjantka, która pod wpływem przeszłej traumy zachowuje się w sposób urągający logice, ale w końcu te ponad 400 stron trzeba jakoś uzasadnić. Czyta się z...

Nagromadzenie wielu wątków, które niby się łączą, ale ostatecznie nie zostały wyjaśnione. Naciągany podwójny motyw zabójcy.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i muszę przyznać że się nie zawiodłam. Świetnie napisany thriller z kryminalną intrygą. Naprawdę dobra książka, napisana lekkim językiem przez co szybko i przyjemnie się ją czyta. Sprawcą jest osoba, której nikt się chyba nie spodziewa, przez co jest element zaskoczenia. Gorąco polecam wszystkim, historia wciąga już od...

Niezła.

Zmęczyła mnie ta książka.
Irytowały ciagle powtórki, głos lektora nużył. Było sporo pobocznych wątków, gdyby je wyeliminować książka nabrałaby odpowiedniego tempa. Główna sprawa ciągnęła się i ciągnęła. Drugi główny wątek właściwie niepotrzebny.
Mnie nie przypadła do gustu.

wspaniały zespół śledczy, a książka świetnie czytana
8 gwiazdek

Dyskusje