Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Marginesy
Das große Buch der Traumdeutung
sennik, sny, horoskop
GeekGirl

Czy wyśnione obrazy są przypadkowe i bezcelowe? A może zawierają przekazy, które, odpowiednio zinterpretowane, pomagają rozumieć siebie i ukryte motywy postępowania? Czy da się dzięki snom znaleźć odpowiedzi na dręczące pytania, zrozumieć swoje pragnienia i lęki? Jak skutecznie przypominać sobie sny, które umykają zaraz po przebudzeniu? Wielki sennik składa się z dwóch części. Teoretyczna w...

Wielki sennik składa się z dwóch części. Teoretyczna w fascynujący sposób przedstawia wiedzę o snach: od starożytności, przez średniowiecze i nauki Freuda, po najnowsze odkrycia nauki związane z fizjologią snu. Autor podpowiada, jak sny mogą nam pomóc odzyskać harmonię, rozwiązać konflikty, rozwijać zdolności. Daje także proste ćwiczenia i uczy prowadzenia dzienniczka snów. Wyjaśnia, jak rozwijać umiejętność interpretacji i unikać przy tym błędów, jak pokonywać wewnętrzne opory przed analizowaniem nieraz trudnych do zaakceptowania przekazów, a nawet – jak pośrednio sterować przebiegiem snów.

Część praktyczna to ułożony w porządku alfabetycznym leksykon zawierający opis znaczeń symboli sennych. Pochodzą one i ze źródeł historycznych, i opierają się na wynikach nowoczesnych badań. Co to znaczy, gdy śni nam się duch, raj, jabłko lub żaba? Które znaki są pozytywne, a które zapowiadają kłopoty? To i wiele więcej znajdziecie w tym międzynarodowym bestsellerze.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133122/wielki-sennik?idcat=0

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133122/wielki-sennik?idcat=0

Natalia | 2017-11-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 listopada 2017

Od zawsze jestem zainteresowania różnymi przepowiedniami, horoskopami czy kompatybilnością znaków zodiaku. Nie mogłam się więc nie zaciekawić Wielkim Sennikiem. Przejść obojętnie obok książki, której autor twierdzi, że w nocy moja podświadomość podrzuca mi rozwiązania różnych sytuacji, informacje o chorobach czy moim “prawdziwym ja”? Nie ma mowy! No i do tego to pięknie wydanie, które zachwyci każdego.

Kocham spać. Gdyby nie uczelnia i znajomi, to prawdopodobnie bym mogła przerywać sen tylko na jedzenie. Myślałam, że chociaż to robię dobrze, a tu niespodzianka! Wydaje się, że potrafi to każdy człowiek, a ja się dowiedziałam, że śpię nieprawidłowo. ⅓ mojego życia okazała się kłamstwem dzięki 180 stronom sennika, na których jest wiedza czysto teoretyczna.

Lubisz siedzieć po nocach i ciężko wstać ci rano? Wmawiasz sobie, że postarasz się przestawić swój zegar biologiczny, ale mimo spania przez osiem godzin budzisz się niewyspany? Przyczyna jest jedna - jeśli jesteś nocną sową, to...

Renax | 2017-10-22
Przeczytana: 20 października 2017

Dziedzina granicząca z okultyzmem, ale interesująca wszystkich: sny. Jakoś tak się składało, że przez te wszystkie lata nie posiadaliśmy w domu sennika. Musiałam dzwonić do takiej znajomej, która sennik egipski miała pod ręką. 27 września 2017 roku Marginesy wydały 'Wielki sennik', którego ja stałam się szczęśliwą posiadaczką. Książka zrobiła przyjemność mojej mamie, a to z kolei ucieszyło mnie.

Sennika szukałam od dawna. Może nie intensywnie, ale przeglądałam je w księgarniach i albo były klasyczne, z 'obiektami' tradycyjnymi, albo nowoczesne, bez tego tajemnego czasu senników starych. Ten Wielki sennik składa się z dwóch części: opisowej o snach i słownikowej z hasłami.
Po części opisowej spodziewałam się bzdur tajemnych, ale nie. Jest tam ciekawy wykład na temat faz snów, problemów ze snem i praktycznych porad, na przykład tego jak pogodzić tabletki nasenne ze snem i kiedy zrezygnować z chemii. Mamy też opis snów w kontekście psychologii, tego, jak psychoanalitycy...

Maromira | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Kiedy w śnie człowiek śni? Czym są właściwe te fazy i dlaczego powinno się kłaść spać będąc spokojnym? Czy to co śnimy, ma jakieś znaczenie? Na te i inne pytania odpowiada Baumgarten.

Jego „Wielki sennik” to nic innego jak wielka księga snów. Wielka, bo na sześciuset i kilkudziesięciu stronach zawarł najważniejsze informacje dotyczące snu i całą sferę naukową, a także pokaźny słownik snów. Rzetelnie wykonana praca procentuje, choć z pozoru książka wygląda na kolejną marną, kiepsko napisaną i uważającą czytelnika za idiotę, pozycję. Na szczęście takową nie jest, a Baumgarten może zasłużenie zbierać wszelkie laury za swoje dzieło.

„Wielki sennik” dzieli się na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W tej pierwszej Baumgarten przedstawia wszystkie informacje dotyczące snu – ze strony medycznej, jeśli chodzi o to, jak człowiek śpi i po co jest to mu to potrzebne czy ze strony historycznej czyli traktowanie i odczytywanie snu w zależności od czasu i kultury danej cywilizacji. Są...

Elwira | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Część opisowa to bardzo sensowny tekst (żadne tam bajania) na temat faz snów, problemów ze snem itp, plus garść praktycznych porad mi.n jak sobie poradzić bez proszków nasennych. Wiadomo od dawien dawna, że w snach mają odbicie nasze problemy. A interpretacja snów wcale nie jest łatwa i każdy z nas śni inaczej i o czym innym. Każdemu też dany symbol oznacza coś innego.
Ja gdy śnię o grzybach, zazwyczaj oznacza to przypływ gotówki :-) Ale za to ksylofon w życiu mi się nie śnił (tak, tak jest w tym senniku)
A wy o czym śnicie?

Lustro Rzeczywistości | 2017-11-12