Wielki sennik

Das große Buch der Traumdeutung
978-83-7404-165-2
sny, sennik
edtta

Poradnik jest dwuczęściowy. Po obszernej części teoretycznej następuje ułożona w porządku alfabetycznym część leksykonowa, zawierają ca opis podstawowych znaczeń poszczególnych symboli sennych. Pochodzą one częściowo ze źródeł historycznych, częściowo zaś opierają się na wynikach nowoczesnych badań. Autor wyjaśnia, co zrobić, aby skuteczniej przypominać sobie marzenia senne, jak systematycznie rozwijać umiejętność interpretacji i unikać przy tym błędów, jak pokonywać wewnętrzne opory przed analizowaniem nieraz trudnych do z aakceptowania zakodowanych przekazów, a nawet – jak pośrednio sterować przebiegiem snów w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania.

Okładka: twarda

_Chimena_ | 2018-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2018

Chyba po raz pierwszy nie wystawię oceny, bo mam bardzo, ale to bardzo mieszane uczucia na temat tej książki, i chyba zbyt mało jeszcze wiem na temat symboliki snów.
Z jednej strony miałam w ręku naprawdę obszerny i na pierwszy rzut oka wyczerpujący opis znaczenia sennych motywów (podparty komentarzem, jak należy interpretować sny), a z drugiej strony cały czas odnosiłam wrażenie, że siedzę na kozetce u Zygmunta Freuda. Wychodzi na to, że prawie 70% marzeń sennych ma mocno ukryte podłoże seksualne albo jeżeli nic nie pasuje, to na pewno chodzi o seks. Muszę skonfrontować "Wielki sennik" z innymi tego typu publikacjami, wtedy wystawię odpowiednią ocenę.

Pami | 2012-08-12

Cóż.. I sny stają się jasne ☺

Korneliusz | 2016-06-22

Przyznam się, że do tej książki musiałem po prostu dojrzeć :) Zanim ją przeczytałem przeleżała na mojej półce ponad 10 lat! Wbrew pozorom nie jest to jedynie sennik, czyli zbiór haseł i przypisanych do nich znaczeń. Bardzo ciekawa jest część teoretyczna, która stara się wyjaśnić fenomen śnienia oraz w jaki sposób sny starają się przekazać nam informacje. Zachęcam do przeczytania!

yellow90 | 2015-10-12
Przeczytana: 21 listopada 2007

Bardzo dobry sennik.
Symbole senne są tłumaczone ze względu na ich wartość psychoanalityczną, nie ma tu raczej naiwnego "przepowiadania przyszłości" i podobnych bzdet zazwyczaj występujących w sennikach.
Na szczególną uwagę zasługuje część pierwsza, z której możemy się dowiedzieć co nieco o fizjologii snu i psychologii marzeń sennych.

Dorota Dziubdziela | 2012-04-25
Przeczytana: wrzesień 2011

SNY SĄ CZĘŚCIĄ NASZEGO ŻYCIA,CODZIENNIE WĘDRUJEMY W NIEZNANE NAM ŚWIATY,POZNAJEMY NOWYCH LUDZI,ORAZ SPOTYKAMY OBECNYCH I JUŻ NIE ŻYJĄCYCH.UWIELBIAM ŚNIĆ,GDYŻ PRZENOSZĘ SIĘ W INNY WYMIAR.CZĘSTO ZAPISUJE SWOJE SNY,BY POTEM STWIERDZIĆ CZY KTÓREŚ Z NICH SIĘ SPRAWDZIŁY,A OSTATNIO CZĘSTO SIĘ SPRAWDZAJĄ.

pierwiastek28 | 2012-07-03
Przeczytana: 2011 rok

To świetna książka. Dla wytrwałych, ale świetna.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

Przydatny i obszerny. :)

aGwer | 2013-04-13

Dużo ciekawych informacji, dużo możliwości interpretacji ale myślę, że jest kilka słowników które mają w sobie więcej

| 2017-09-05
Przeczytana: 05 września 2017