Flack | 2012-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2012

Kolejna przeczytana przeze mnie książka z serii "Mitologie Świata". I jak inne z tej kolekcji nie można jej ocenić wyżej niż "dobra", traktuje ona bowiem temat zbyt pobieżnie. Ale to właśnie jest jej zadanie! - zainteresować czytelnika, by sam wytworzył w sobie nieodpartą chęć zdobywania wiedzy w tym temacie. I książka ta z tego zadania się wywiązuje, a przyjemną i niezbyt długą lekturę umila dodatkowo wiele interesujących ilustracji.

jeremiash | 2016-09-19

Jedna z nielicznych książek serii, wobec której mam mieszane uczucia i zastrzeżenia. Cóż, może po prostu Parandowski i inni ustawili wysoką poprzeczkę. Mam wrażenie powierzchowności tematu, nie wszystkie informacje wydają się być zgodne z tymi, które dostępne są w innych pokrewnych źródłach dot. mitologii greckiej. Nie czyta się lekko, autorzy wyjątkowo dla tej serii chyba nie są specjalistami i znawcami tematu. Ale ogólnie uważam, że warto mieć w domu całą serię, jest naprawdę przepięknie wydana.

Habujalaba | 2017-01-05
Fashi | 2016-12-18