„Rzeczpospolita” przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy. Seria opisuje nie...

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.

źródło opisu: www.rp.pl

źródło okładki: www.rp.pl

Flack | 2012-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2012

Kolejna przeczytana przeze mnie książka z serii "Mitologie Świata". I jak inne z tej kolekcji nie można jej ocenić wyżej niż "dobra", traktuje ona bowiem temat zbyt pobieżnie. Ale to właśnie jest jej zadanie! - zainteresować czytelnika, by sam wytworzył w sobie nieodpartą chęć zdobywania wiedzy w tym temacie. I książka ta z tego zadania się wywiązuje, a przyjemną i niezbyt długą lekturę umila dodatkowo wiele interesujących ilustracji.

jeremiash | 2016-09-19

Jedna z nielicznych książek serii, wobec której mam mieszane uczucia i zastrzeżenia. Cóż, może po prostu Parandowski i inni ustawili wysoką poprzeczkę. Mam wrażenie powierzchowności tematu, nie wszystkie informacje wydają się być zgodne z tymi, które dostępne są w innych pokrewnych źródłach dot. mitologii greckiej. Nie czyta się lekko, autorzy wyjątkowo dla tej serii chyba nie są specjalistami i znawcami tematu. Ale ogólnie uważam, że warto mieć w domu całą serię, jest naprawdę przepięknie wydana.

Habujalaba | 2017-01-05
Fashi | 2016-12-18