Arkusz poetycki

Wydawnictwo: Flow books
poezja, współczesność
poezja

Poetycki głos młodego pokolenia. Wiersze jak w soczewce skupiają najsilniejsze emocje i ukazują problemy pulsującej rzeczywistości. Pędzący świat nas zmienia, ale uczucia pozostają takie same. Jak o nich mówić. „Arkusz poetycki” przynosi szczerą i poruszającą odpowiedź na to pytanie.

źródło opisu: www.flowbooks.pl

źródło okładki: www.flowbooks.pl

1991monika | 2018-04-20

Arkusz poetycki to tomik poezji, który wyraża myśli oraz uczucia autorki – Weroniki Marii Szymańskiej, występującej w internecie pod pseudonimem Billie Sparrow. Muszę przyznać, że wcześniej ten pseudonim nic mi nie mówił, dlatego, że raczej nie oglądam filmików na Youtube, a korzystam z tej strony jedynie poprzez słuchanie muzyki. Otóż, Sparrow ma od kilku lat swój kanał, na którym porusza najrozmaitsze tematy, ale co najważniejsze ma już swoje szerokie grono odbiorców. Jednak arkusz poetycki to literacki debiut tej młodej kobiety uważającej, że poezja powinna mówić o nas za nas.

Tomik został podzielony na kilka rozdziałów: pokolenie, tożsamość, uniesienia, w(y)rażenia oraz marność. W każdej z tych części zostały poruszone inne tematy niezwykle aktualne, a także dotyczące współczesności i codzienności. Teksty są proste w odbiorze i każdy może je interpretować na swój własny sposób, z niektórymi można się spokojnie utożsamić, a z kolei inne w ogóle do mnie nie przemówiły....

Ania | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Instapoezji mówię stanowcze nie. Ładna strona graficzna.

Amanda | 2018-04-23
Przeczytana: kwiecień 2018

Tekst pochodzi z bloga: https://amandaasays.blogspot.com/2018/04/arkusz-poetycki-weronika-maria-szymanska.html

YOUTUBERZY I POEZJA
Nie śledzę YouTube na tyle, aby znać konta vlogerów, booktuberów itd., więc o tym, że Arkusz poetycki napisała Youtuberka dowiedziałam się stosunkowo późno. Czy to dobrze? Pewnie tak, bo przy tej całej gamie "literackich kwiatuszków" blogerów, vlogerów, celebrytów, po ten tomik nawet bym nie sięgnęła, zrażona tym, na co marnowano już papier. Czy żałuję więc, że dałam szansę twórczości Billie Sparrow? Ani trochę.
Jak się okazuje, wiersze zawarte w tym tomiku pełne są emocji, a wiele tematów pobudza nas samych do przemyśleń. Spośród słów wyłania się słodko-gorzki obraz naszej nowoczesnej codzienności, którą opanowały lajki, obserwacje, popularność i moda. W odstawkę poszły uczucia, które utrzymać w dobrej kondycji jest coraz ciężej. A twarz, którą widzimy w lustrze, coraz rzadziej jest tą, którą rozpoznajemy.
Trzeba przyznać, że format tomiku jest już...

penny | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

"Arkusz poetycki" jest w stanie być całkiem dobrym wstępem do poezji dla osób, które wcześniej nie miały zbyt dużej styczności z nią. Jednocześnie ludzie, którzy już od jakiegoś czasu czytają wiersze i same je piszą, mogą różnie spojrzeć na ten tomik. Moje odczucia są raczej mieszane - niektóre wiersze do mnie mocno trafiły, inne bardzo dobrze się zaczynały, ale gdzieś po drodze gubiły to "coś", co wprawiłoby czytelnika w zamyślenie, zachwyt.
Sądzę jednak, że jak na debiut "Arkusz poetycki" jest całkiem udany, i mam nadzieję, że następne publikacje będą lepsze :)
Plus za szatę graficzną, która jest cudowna.

Luiz White-Wine | 2018-04-21
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

To jest to, czego nasz obecny świat potrzebował. Słowa idealnie do siebie pasujące, a puenta zawsze w punkt. Uważam, że zdecydowanie trzeba przeczytać tę książkę, kupić ją, nawet zamiast posiłku.
Oprawa wizualna jest przepiękna, ale nigdy nie góruje nad słowem.
Przez całą lekturę przeplata się motyw śmierci i przemijania, a mimo to nie popadamy w pesymizm.
Polecam przeczytać za jednym razem całość, żeby dojrzeć jak wybitnie wszystko się spina klamrą przesłania, a potem wracać do tych wierszy, które bardziej zapadły w pamięci.
Dzięki temu, że wiersze są zazwyczaj krótkie, będzie to doskonała rozrywka dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu.
Język jest współczesny. Autorka nie zasłania przekazu dziwniedobranymi konstrukcjami ani archaizmami.
To poezja teraz. To poezja naszego pokolenia, żyjącego XXI wieku. To poezja o nas, poezja dla nas.

xxpatkaa | 2018-04-24
domaab | 2018-04-19