Tajniki paznokci

Wydawnictwo: Altenberg
poradniki
bunixx21

Jak pielęgnować i ozdabiać paznokcie tak, jak robi się to w najlepszych salonach kosmetycznych? Z Ewą to naprawdę łatwe! Ewa Red Lipstick Monster pokaże ci, jak w domowych warunkach: - pielęgnować paznokcie i dbać o ich zdrowie, - w prosty sposób tworzyć piękne wzory i kompozycje, - nie dać się zwieść kosmetycznym mitom, - stosować triki profesjonalnych manikiurzystów. Witaj w świecie...

Ewa Red Lipstick Monster pokaże ci, jak w domowych warunkach:
- pielęgnować paznokcie i dbać o ich zdrowie,
- w prosty sposób tworzyć piękne wzory i kompozycje,
- nie dać się zwieść kosmetycznym mitom,
- stosować triki profesjonalnych manikiurzystów.

Witaj w świecie zdrowych, mocnych i pięknych paznokci! Włożyłam całe serce w to, by udowodnić, że każdy może łatwo i przyjemnie zamienić swój dom w profesjonalny salon pielęgnacji i stylizacji paznokci! Chciałam, by „Tajniki paznokci” były pełnym kompendium na temat paznokci, dotyczącym zarówno ich pielęgnacji, jak i zdobień. Zawarłam tu najważniejsze informacje, będące esencją mojej wiedzy teoretycznej oraz trików szlifowanych (dosłownie!) przez wiele lat!

W „Tajnikach paznokci” omówiłam też w przystępny sposób trudne zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii. Uważam, że ich znajomość jest bardzo ważna, niezależnie od tego, czy zajmujesz się paznokciami zawodowo, czy tylko w domowym zaciszu. Wiem, że znając podstawy, dużo szybciej i łatwiej opanujesz zasady pielęgnacji, rozwiążesz problemy (np. z narastającymi skórkami lub nierówną płytką) i przyswoisz nawet najbardziej zaawansowane techniki zdobienia paznokci.

źródło opisu: https://altenberg.pl/ewa/

źródło okładki: https://altenberg.pl/ewa/

Demimi88 | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

"Ładna książka" tak bym nazwała tę publikację. Jednak piękne zdjęcia, czy miły papier nie poprawią formy i wartościowości. Duże braki materiałowe, niedociągnięcia tematów i w dużej mierze uogólnienia tematowe w książce która miała robić za kompendium wiedzy dla początkujących i średnio zaawansowanych. Dziś przeczytałam ją jeszcze raz i nie dość że z ręką na sercu powiem że te "300" stron przepłynęły w 3 godziny to tam się nie czyta a ogląda zdjęcia. Lepsza nazwa była by foto book. Dobrze ale przeczytałam jeszcze raz w celu dokładniejszego wgłębienia się w tekst i choć nie jestem ekspertem z dziedziny manicure to znalazłam OGROM błędów, niedomówień i niedoinformowania które mogło by się skończyć tragicznie. Podam 4 najbardziej rażące przykłady:
1. Suplementacja i produkty ważne dla paznokci. Owszem jest co potrzebne i jakie produkty zawieraiony składnik, ale nie ma co daje ten składnik.
2. Dział jak malować paznokcie. Pięknie graficznie pokazane ale co z wolną linią brzegową...

jestemsobiekasia | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

Moje ciężko zarobione 50 złotych wydałam na książkę, którą przeczytałam w godzinę (przy okazji w tym samym czasie doglądając gotującego się obiadu)....
Nie nazwałabym tej książki ksiażką, raczej albumem ładnych paznokci z krótkim wstępem co to i jak to się robi. Przez krótki mam na myśli ilość informacji, która nie dorównuje ulotce do zestawu lakierów hybrydowych. Szczerze, to jestem naprawdę zawiedziona... Ewa, która tworzy super filmy pełne pasji, wypuszcza tak słabą pozycję, typową "zapchajdziurę" celebrycką.
I nie, nie jest to książka dla "początkujących i średniozaawansowanych" - robiłam hybrydy może z 10 razy, osobiście uważam się za kompletnego laika, a wciąż więcej wiem o hybrydach niż wyczytałam z tej książki. Jedynym targetem czytelniczym wydają mi się 12-13 latki, które chcą sobie kupić lakier i pomalować po raz pierwszy paznokcie.

NIC nie wspomniane o problemach z hybrydą, uczuleniach, składach produktów, rodzajach lamp, jak nakładać/przedłużać/ściągać żele, rodzaje...

Dunya | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Dziś przyszła do mnie przysyłka zawierająca tę oto pięknie wydaną i pachnącą książkę z autografem autorki.
Przyznam, że do zakupu zdecydowałam się z czystej ciekawości i sympatii do Ewy, bo paznokcie robi mi manicurzystka :') Dowiedziałam się za to czemu służą niektóre Jej działania, jak pielęgnuje moje dłonie i ogólnie sporo interesujących faktów, jednak jestem świadoma, że gdybym wcześniej choć trochę zainteresowała się tematem to najpewniej nie znalazłabym tu nic odkrywczego.
Nie będę mówić jaka to jestem rozczarowana, że w książce znajduje się tak dużo zdjęć, a mało treści, bo po takim typie książek można się tego spodziewać.
Tym, co mi się bardzo nie spodobało jest za to fakt, że o ile połowa zdobień proponowanych przez Ewę jest ciekawa i dokładna to druga część jest okropnie krzywa i niechlujna, a komuś kto wydaje na ten temat książkę takie coś zdarzyć się nie powinno.
Bardzo, bardzo podoba mi się za to idea jednego posiłku dla dziecka za zakup egzemplarza:)

Ogólnie ta...

aga_brokułowa | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Dużo porad ale jednak oczekiwałam więcej inspiracji jeśli chodzi o dekoracje. Większość książki to zdjęcia, tekstu jest na prawdę mało. Drugi raz bym jej nie kupiła, więcej fajnych tutoriali można znaleźć na youtube, ale przyznać trzeba, że jest solidnie wydana.

niewidka | 2017-10-11

Szkoda pieniędzy, najbardziej mnie boli w tej książce że Ewie nie chciało się wykonać innych paznokciu niż te które zrobiła na potrzeby filmików na yt. Mogła chociaż kolory zmienić. Książkę na pewno kupują osoby które znają jej twórczość i są na bieżąco a nie można się z niej dowiedzieć nic ponad to co jest na jej kanale, mogła chociaż dodawać kody z odnośnikami do filmików żeby książka była bardziej interaktywna jak już użyła tych samych przykładów. Myślałam że dowiem się czegoś nowego, ale ta książka jest dla osób które nie mają nic wspólnego z tym tematem i nie oglądały żadnego jej filmiku o tematyce paznokciowym. Jest bardzo dużo niepotrzebnych zdjęć Ewy które nic nie wnoszą, a za mało dokładnych zdjęć odnoszących się do danych tematów. Szkoda bo jednak mogłam przeznaczyć te 50zł na coś lepszego.

Emsi | 2018-05-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2018

Mieszane uczucia.

Piękne zdjęcia, ogólnie świetna szata graficzna i ciekawe pomysły na paznokcie. Jednakże skoro użyto słowa "tajniki" możnaby czytelnika bardziej wtajemniczyć w temat. A tutaj niczego odkrywczego w zakresie paznokci nie znalazłam.

Karolinnn | 2017-10-14
Przeczytana: październik 2017

Strasznie mi przykro, że daję tak niską notę, ale po Ewce spodziewałam się czegoś lepszego. Ewa to kobieta z niesamowitym dystansem do siebie i świetnym poczuciem humoru. Tego też oczekiwałam od książki. Niestety dla mnie wygląda to jak portfolio fotografa. Dużo zdjęć, mało treści, choć przyznać muszę, że na półce książka prezentuje się bardzo ładnie. Kolorowo, świetna oprawka i tylko tyle plusów potrafię znaleźć. Mimo to, czekam na kolejne książki. Mam nadzieję, że Ewka weźmie się za ambitniejszą tematykę.

Domena | 2018-04-30
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Jak to się stało, że książka trafiła w moje ręce? Do nauki "stylizacji paznokci" zachęciła mnie mama. Postanowiłam zabrać się za to na poważnie. A kiedy ja coś robię, to chcę to robić dobrze! A kto mnie lepiej nauczy jak nie Ewa Red Lipstick Monster? No kto? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że Ewa jest świetna! A jeśli nadarza się pretekst, żeby powiększyć swoją biblioteczkę to... ja nie widzę przeszkód!

Zakupiłam więc wszystkie trzy książki Ewy, no jakże by inaczej... Zabrałam się za najnowszą, ponieważ była dla mnie najbardziej interesująca (do tego mam egzemplarz z autografem). I nie zawiodłam się! Jest po prostu genialna!

Ewa krok po kroku prowadzi nas za rączkę tłumacząc jak w ogóle działa paznokieć, jak jest zbudowany, jakich witamin potrzebuje, jak poradzić sobie z pojawiającymi się problemami... By później przejść do omawiania sprzętu, podstaw manicure, manicure męskiego i wreszcie do malowania! Dowiemy się jak idealnie pomalować paznokcie zwykłym lakierem, jak...

Monia323 | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

Jestem po kursach a książkę wylicytowałam na aukcji dla chorej dziewczynki. Dla mnie nic nowego. Ewentualnie jakiś pomysł na wzorek może się przydać. Jeżeli ktoś zaczyna od zera to książka rzeczywiście będzie pomocna. Jednak to wszystko a nawet więcej można znaleźć na youtube. Szkoda takiej kwoty.

Kaś | 2017-10-30
Przeczytana: 30 września 2017

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że ta książka pojawia się na blogu. Jako osoba zajmująca się manicurem, choćby tylko hobbystycznie, po prostu musiałam ją dorwać w swoje łapki, zwłaszcza że filmiki Ewy dotyczące paznokci uwielbiam i bardzo często z nich korzystam. Nie przeszkodził mi trochę zniechęcający sposób dystrybucji, mój entuzjazm nie opadł podczas długiego oczekiwania na paczkę. Przegrałam dopiero, gdy treść musiała zmierzyć się z moimi oczekiwaniami – wychodzi na to, że postawiłam poprzeczkę zbyt wysoko.

Tajniki paznokci podzielone są na trzy podstawowe części: wprowadzenie teoretyczne, pielęgnację oraz wzory. Na samym początku czytelnikom zostaje zaprezentowany zbiór ciekawostek, ważne pojęcia oraz najpopularniejsze mity związane z budową, wzrostem i stanem paznokci. Po takim wstępie dowiadujemy się, jak prawidłowo dbać o pazurki, by rosły długie, mocne i gładkie. Dopiero tak przygotowane dłonie powinnyśmy ozdabiać, dlatego też sposoby dekorowania paznokci znajdują się na...