Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu

Wydawnictwo: Wydawnictwo BookFlow
poradniki
Mizu

Nieważne, ile masz czasu i ile pieniędzy wydajesz na kosmetyki – Ewa z RED LIPSTICK MONSTER pokaże ci, co zrobić, by wyglądać oszałamiająco! Ta książka pozwoli ci zrozumieć zasady makijażu. W końcu znajdziesz odpowiedź na pytania: Jak dobrać odpowiedni podkład? Jak zrobić perfekcyjną kreskę na powiece? Jak w prosty sposób konturować twarz? Jak dobrać makijaż do okularów? Jak skompletować...

Nieważne, ile masz czasu i ile pieniędzy wydajesz na kosmetyki
– Ewa z RED LIPSTICK MONSTER pokaże ci, co zrobić, by wyglądać oszałamiająco!

Jak dobrać odpowiedni podkład?
Jak zrobić perfekcyjną kreskę na powiece?
Jak w prosty sposób konturować twarz?
Jak dobrać makijaż do okularów?
Jak skompletować makijażowy niezbędnik?

#redlipstickmonster #tajnikiRLM #flowbooks

Red Lipstick Monster to najpopularniejszy kanał makijażowy na polskim YouTubie, który każdego miesiąca ogląda ponad pół miliona internautek.

Jego twórczyni, Ewa Grzelakowska-Kostoglu – wizażystka i piercerka – zdradza wypracowane przez lata tajniki makijażu. Radzi, jak wykorzystać je w praktyce, by czuć się pięknie każdego dnia.

Pozycja obowiązkowa na półce każdej kobiety – niezależnie od wieku, typu urody oraz tego, jakie są jej umiejętności w sztuce makijażu!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6746,Red-...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6746,Red-...»

Opinie czytelników (2079)
denudatio_pulpae | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017

Na samym wstępie zaznaczę, że jestem makijażowym laikiem. Moje największe osiągnięcia w tym temacie to stosowanie kremu do twarzy i oczy à la panda dumnie noszone przeze mnie w okresie liceum. Byłam wtedy bardzo groźnym metalem, to zobowiązuje :)

Jak powszechnie jednak wiadomo - starość nie radość, młodość nie wieczność, więc postanowiłam zapoznać się z tematem od podstaw, w końcu niedługo trzeba będzie zacząć tuszować nieubłagany upływ czasu, a do tego nie wystarczy maszkara :P

Najpierw były losowo oglądane filmy RLM, dzięki którym w ogóle zaczęłam mniej więcej ogarniać temat. Na książkę skusiłam się przy promocji i szczerze mówiąc troszeczkę jestem zawiedziona. Większość tematów w niej poruszanych zostało już omówionych na filmach RLM, więc moja wiedza po lekturze poszerzyła się w niewielkim stopniu.

Poleciłabym ją komuś, kto zupełnie nie miał styczności z tym tematem i chce zacząć od podstaw. To nie jest zła książka, ale zawiera za mało treści.

tysya | 2018-06-14
Na półkach: 💙 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Książka lekka i przyjemna. Jednak, jeśli jesteście na bieżąco z makijażem, a przede wszystkim z kanałami beauty na YouTube, to niestety ciężko będzie znaleźć tutaj coś nowego - czegoś o czymś wcześniej nie miałybyśmy pojęcia. Dlatego też myślę, że dla kobiet, które dopiero zaczynają z make-upem książka będzie strzałem w dziesiątkę 😉

lodovata | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Przyznam się szczerze – po książkę Red Lipstick Monster sięgnęłam z sentymentu do autorki. Ewę regularnie oglądam na YouTube, cenię ją głównie za świetny kontakt z widzem i masę pozytywnej energii. Sama mam fioła na punkcie kosmetyków, dość obszerną wiedzę na temat makijażu, dlatego poradnik RLM potraktowałam jako książkę, którą przeczytam dla przyjemności, a nie dla polepszenia swoich zdolności. Ten poradnik będzie idealny jako prezent dla nastolatki zaczynającej swoją przygodę z makijażem – nie ma w nim nic bardzo odkrywczego, jedynie bardzo dobrze wytłumaczone podstawy wizażu i pielęgnacji. Dla bardziej doświadczonej kobiety będzie miłym umilaczem jesiennego popołudnia.

Książka RLM pod względem estetycznym to prawdziwa perełka. Wszystkie szczegóły są idealnie dopracowane – miła dla oka czcionka, bardzo ładna kolorystyka, świetna kompozycja. Podobają mi się zwłaszcza pomysłowe zdjęcia Ewy, wywołujące uśmiech na mojej twarzy. Lubię wygodny format poradnika, starannie wykonane...

Ataga | 2016-01-12
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Moja przygoda z RLM zaczęła się już jakiś czas temu. Bardzo spodobały mi się filmiki Ewy, dlatego pomyślałam sobie, że fajnie by było przeczytać jej książkę. Zupełnie niespodziewanie "Tajniki makijażu" znalazły się wśród moich prezentów gwiazdkowych. Cóż za niespodzianka :-)

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na zimowy wieczór z kocem i herbatą.
Zaczynając czytać miałam nadzieję, że dowiem się co robię źle, a co dobrze. Po przestudiowaniu poradnika byłam bardzo zadowolona. Okazało się, że sporo rzeczy robię dobrze.
Szczególnie spodobał mi się rozdział o makijażowych trikach dla okularnic. Noszenie "minusów" jak dla mnie to nic fajnego. Dzięki poradom Ewy już wiem, co zrobić, żeby moje oko nie wyglądało na mniejsze.

"Tajniki makijażu" to zdecydowanie jeden z lepszych poradników jaki czytałam. Dzięki przyjemnemu i łatwemu stylowi pisania całość jest zrozumiała w odbiorze. Na wyróżnienie zasługuje również szata graficzna. Piękne kolorowe...

Magdalena Gałaszewska | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Książka będzie prezentem dla mojej młodszej siostry, która uwielbia Red Lipstick Monster i bardzo chciała przejść się na spotkanie autorskie, które z racji tego, że odbywało się daleko od niej, niestety musiała pominąć. Wysłano więc mnie po książkę i dedykację w niej, żeby siostrze miło było i żeby się lepiej czytało. Kolejka do Ewy ciągnęła się prawie przez całą warszawską Arkadię, ale czy warto było w niej spędzić 5h? Czy książka i podpis były tego warte?
Nie należę do osób, które lubują się w youtube'owskich filmikach, nie śledzę żadnych kanałów, nie znam ludzi prezentujących swoje zdolności. Gdyby nie moja siostra nie wiedziałabym kim jest słynna Red Lipstick Monster.
Jestem raczej typem sportowca, nie maluję się codziennie, więc mam znikomą wiedzę o tej sztuce, lecz skoro miałam przed sobą tę książkę, to pomyślałam sobie, że ją przeczytam.
I doszłam do wniosku, że nie żałuję przestanych 5 godzin i to nie tylko ze względu na radość mojej siostry, ale także dlatego, że Ewa jest...

Beatas125 | 2015-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Powiem tak, trochę się zawiodłam na tej książce, ale po prostu może miałam zbyt wielkie oczekiwania, co do tego typu poradnika. Sądzę, że osoby, które przynajmniej raz na jakiś czas śledzą jakieś wizażystki, czy też jakieś wpisy dotyczące makijażu na stronie internetowej wizaż, lub na innych tego typu stronach poświęconym właśnie sztuce makijażu, strasznie się rozczarują czytając ten poradnik. Poradnik ten jak mniemam jest raczej dla os., które posiadają zerową wiedzę, co do technik najprostszego, no dobra prawie najprostszego makijażu, bo nie ma tu praktycznie nic, co by zaskoczyło osobą znającym się choć trochę na rzeczy. Gdybym kupiła w ciemno ten poradnik (na szczęście książkę wypożyczyłam z biblioteki, powiedziałabym, że to pieniądze wyrzucone w błoto, bo może parę str. z ładnym makijażem by mi się przydało zatrzymać, czy też zestawienie palety cieni, ale to przecież można znaleźć na internecie. Szukałam poradnika z bardziej szczegółowymi opisami, z większą ilością pokazanych...

Mylengrave | 2016-01-10
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Tak bardzo mocno się zawiodłam. Wiem, że tematyka urodowa do ambitnych nie należy, ale każdy ma swoje słabostki. Oglądam autorkę na youtube, nieregularnie, od czasu do czasu, głównie wtedy, kiedy wykonuję coś przy użyciu rąk, a filmiku po prostu sobie słucham. Książka jest pięknie wydana, ma śliski papier, dobre zdjęcia, toteż pomyślałam sobie, że uprzyjemni mi kilka zimowych wieczorów pod kołderką... Zajęła mi z godzinkę i umileniem raczej tego nie nazwę. Dużo zdjęć, jakbym chciała głównie oglądać buzię Red Lipstick Monster to bym sobie wydrukowała jej zdjęcia. Tymczasem ktoś wydrukował je za mnie i kazał zapłacić za to spore pieniądze. Treści jest tyle co kot napłakał.
Skupmy się więc na treści. Napisana takim językiem, że szczęka mi opadła. Ja rozumiem, że autorka chciała się popisać erudycją, ale język jakim opisuje pędzle okazuje się być po prostu za trudny. Jak czytam książki ambitne, takie, które mają poszerzyć moje horyzonty myślowe to się tego spodziewam, ale na Boga, w...

Kasiasss | 2015-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Od mamy, 2015
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Książka zdecydowanie dla początkujących w makijażu. Opisane w zasadzie podstawy. Bardzo podoba mi się rozdział i podejście Ewy do pędzli. Rozsądnie podpowiada, które są podstawą, a które można odpuścić. Większość rozdziałów omówiona jest też na filmikach na YouTube, ale np. dział o okularach jest nowością. Za co bardzo dziękuję ;) Do filmików łatwo pokierują nas kody QR.
O ile nigdy jakoś namiętnie nie śledziłam filmów Red Lipstick Monster, to książka urzekła mnie wyglądem. Zawiera dużo zdjęć, wszystko jest ładnie dopasowane itp. I ma świetny film "reklamowy"! Wreszcie ktoś ewidentnie cieszy się, że coś osiągnął, pokazuje wnętrze książki, bo wie że tym zachęci a nie powtarzaniem na każdym kroku "KUPCIE KONIECZNIE!!"

Ola | 2016-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Kiedy tylko dostałam książkę, od razu wpadłam w zachwyt. Oto przede mną leżało wielkie dzieło, które rozwiąże wszystkie moje problemy z makijażem. I troszkę się zawiodłam. Bardzo podoba mi się jakość wykonania książki: strony są zrobione z grubego papieru, całość kolorowa, zachęcająca, a zdjęcia dobrze podsumowują opisywane treści i są bardzo ładne. Całość bardzo estetyczna. Autorka niektóre rzeczy opisuje jednak zbyt szczegółowo, powtarza rzeczy, które są dla wszystkich jasne. Inne za to rozdziały są moim zdaniem zaledwie liźnięte, odklepane i bez szczegółów opisane, chociaż właśnie na to powinno się poświęcić dużo czasu. Poza tym podane jest mnóstwo linków do filmików na Youtubie i myślę, że tak naprawdę sama książka jest szkieletem, zebraniem myśli i żeby dobrze zagłębić temat, to niestety konieczne jest obejrzenie filmów. Całość jest jednak bardzo dobra, w miarę ciekawa i czegoś się nauczyłam. Dla osób, które śledzą RLM od lat, może to wszystko być jednak nudne.

kooooooot | 2016-02-18

Ciesze sie ze na ta ksiazke nie wydawalam ani zlotowki,bo otrzymalam ja w prezencie.Jestem z zawodu wizazysta wiec wiem o temacie mnostwo.Plusem jest piekna grafika i zdjecia.Zrobie swietne zdjecia i tym zapcham książkę.To kolejny dowód jak dziala marketing,popularność.Jest mnostwo książek wizażystek które naprawde przekażą wam czystą wiedze.Jezeli się uczyć to od najlepszych.Rozdział o konturowaniu do wyrwania.

zobacz kolejne z 2069