Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu

Okładka książki Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu Ewa Grzelakowska-Kostoglu
Okładka książki Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu
Ewa Grzelakowska-Kostoglu Wydawnictwo: Flow books poradniki
poradniki
Flow books
2015-11-04
2015-11-04

Książka dobra dla osób które zaczynają poznawać świat makijażu. Opisuje dokładnie jaki pędzel służy do czego,jak łączyć kolory według karnacji i tego typu rzeczy. Dla osób bardziej zaawansowanych -przeciętna.

Strata czasu i pieniędzy. Kupiłam za kilka złotych w antykwariacie internetowym, a i tak mi żal. Poradnik przydatny co najwyżej dla dwunastolatki, której matka nigdy się nie maluje i nie jest jej w stanie pokazać, jak nałożyć tusz do rzęs.

Ogromne rozczarowanie...

Ogromne rozczarowanie...

Makijaż zawsze był dla mnie czarną magią. Wiedzą tajemną, mitycznym bytem, legendarnym potworem, po którego zabiciu, wypadają rzadkie itemy.

Podkłady, korektory, maskary... co to kurde jest?! W sumie nigdy mnie to nie interesowało i raczej pod tym względem nic się nie zmieni, ale od czasu do czasu fajnie by było zrobić coś więcej niż makijaż oka i to jeszcze taki "pucuj dziada"

W książce "Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu", którą napisała Ewa Grzelakowska - Kostoglu, dowiecie się wszystkiego, co jest Wam potrzebne do zrobienia makijażu. Ewa krok po kroku przeprowadzi Was przez cały proces jego tworzenia. Począwszy od wyboru pędzli, doborze koloru cieni, skończywszy na dopasowaniu szminki.

Moim zdaniem książka "Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu", którą napisała Ewa Grzelakowska - Kostoglu, jest dedykowana osobom początkującym, które na prawdę nie wiedzą od czego zacząć. Ci dla których tworzenie makijażu to nie pierwszyzna, mogą nie być zadowoleni z kupna tej pozycji. O wiele więcej dowiedzą się z filmów na You Tubie, gdzie Ewa udostępnia cały czas nowe odcinki i z pewnością nie ma w nich prostych, łopatologicznych rozwiązań, tylko bardziej zaawansowane.

"Ciekawostka: jednym z kosmetyków najbardziej niszczących pędzle jest pomadka, dlatego do niej zdecydowanie lepiej jest przeznaczyć pędzelek z włosia syntetycznego."
Dla mnie faktycznie jest to poradnik, który mogę otworzyć na interesującej mnie stronie i wspomóc się nim podczas robienia makijażu. Do tej pory robiłam jedynie makijaż oczu, a i ten pozostawia wiele do życzenia. Niedobrane pędzle, produkty, to wszystko sprawia, że prawdopodobnie gdybym użyła rzeczy dobranych pod siebie, wyglądałoby to o wiele lepiej niż teraz, nawet jeśli w sumie nie mogę narzekać i zauważyłam progres jeszcze przed sięgnięciem po tę pozycję.

KONTYNUACJA RECENZJI NA BLOGU:

Niewątpliwa nowość na rynku wydawniczym. Doskonałe kompendium wiedzy, które pozwoli utrwalić i udoskonalić warsztat niezależnie od poziomu zaawansowania. W połączeniu z materiałami video proponowanymi przez autorkę (Ewę Grzelakowską-Kostogul) pozycja ta staje się nierozłącznym elementem makijażowej układanki.

Polecam, książka podaje proste wskazówki, które pozwalają rozwijać umiejętności makijażu. Jako osoba początkująca jestem z niej bardzo zadowolona i niektóre z rad zawartych w książce wcieliłam w życie.

Bardzo dobry poradnik dla początkujących. :)
Można poznać parę trików, chociaż jak dla mnie zbyt wiele informacji powszechnych - bardziej przydadzą się osobom, które dopiero zaczynają z makijażem. :)

Bardzo dobry poradnik dla początkujących. :)

Bardzo fajny poradnik dla osób interesujących się makijażem. Przepiękne zdjęcia! Dzięki tej książce zaczęłam konturować twarz :) Mnie najbardziej zainteresował rozdział dotyczący makijażu oka, szczególnie jakie kolory cieni dobrać do koloru naszej tęczówki - świetne. Dodatkowo wróciłam do tej książki po czasie, by zobaczyć triki w makijażu dla osób noszących okulary, które zagościły też u mnie. Bardzo na plus są odnośniki do filmów na you tube, gdzie niektóre zagadnienia są rozwinięte.

Idealny poradnik dla osób początkujących takich jak ja :)

Idealny poradnik dla osób początkujących takich jak ja :)

Poradnik dla osób zaczynających malowanie. Ładne zdjęcia i tylko tyle. Wolę obejrzeć filmiki na youtube.

Szkoda pieniędzy.
Nie ma tu żadnych tajników.
Takie same wskazówki bez trudu znalazłam w internecie.
CAŁKIEM ZA DARMO!
A Ewa jest dobitnym przykładem, że jak urody nie ma to święty Boże nie pomoże. Na zdjęciach w książce widać to wyraźnie - brak powalającej metamorfozy za to mnóstwo obróbki fotografii.
Żeby nie było, że jestem złośliwa : pokazałam tę książkę facetom w pracy pytając o opinię.
Wszyscy byli zaskoczeni : to ma być urodowa "guru"???
Bez makijażu jest po prostu nieatrakcyjną kobietą a z makijażem wygląda jak..... clown! Albo postać z kreskówki.
No cóż...
Skoro to opinia facetów to ja już nie mam nic więcej do dodania.
Książka - banał, nie warta uwagi ani pieniędzy.

Szkoda pieniędzy.
Nie ma tu żadnych tajników.
Takie same wskazówki bez trudu znalazłam w internecie.
CAŁKIEM ZA DARMO!
Żeby nie było, że jestem złośliwa : pokazałam tę książkę facetom w...

• Poradniki
  • 2016