Chicago w ogniu

Tłumaczenie: Martyna Żurawska
Wydawnictwo: Dreams
pochłaniacz

Amerykańska powieść z polskim akcentem. Jako właścicielka cieszącej się renomą fabryki zegarów, Mollie Knox wydaje się mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Wszystko zmienia się w ciągu jednej nocy, podczas której wielki pożar niemal doszczętnie trawi jej ukochane miasto. Mollie podejmie każde ryzyko, byle tylko odbudować swoje życie po katastrofie. Zack Kazmarek, wpływowy chicagowski prawnik...

Amerykańska powieść z polskim akcentem.
Podczas gdy Chicago z trudem podnosi się z ruin, Mollie staje twarzą w twarz z wszechogarniającą potęgą wpływów Zacka. Mężczyzna upatruje w tym swoją szansę na zdobycie jej serca. Czy bohaterka ulegnie wreszcie jego czarowi i pozwoli samej sobie tkwić w oku cyklonu, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość własnej firmy?

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

katala | 2018-06-09
Na półkach: 2018, Historycznie, Przeczytane
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Zupełnie nie miałam tego w planach. Jakoś tak wyszło pokrętnie, że zaczęłam, a potem skończyłam. I choć okazało się, że to wybór bardzo przypadkowy, wyszło z tego całkiem przyjemne czytanie. Wydaje się, że na dodatek o całkiem niezłym podłożu historycznym. A już na pewno takim, że kilka faktów szybko trzeba było sprawdzić i doczytać w Internecie. To całkiem spory plus.
Co do samej fabuły, to w zasadzie też nie można narzekać. Nudzić się nie można. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy romansów, a także miłośnicy trójkątów. Lubiący mocne, stanowcze, dbające o siebie kobiety też nie będą rozczarowani. Ja co prawda zdecydowanie jestem z drużyny Zacka, niż z Mollie, która mnie ogólnie denerwowała. Ta postrzegana w niej mądrość, spostrzegawczość, oraz trafność ocen mocno zawiodły w ocenie mężczyzn w jej życiu. Na szczęście, jak to często bywa w literaturze, wszystko zakończyło się dobrze. I oczywiście plusik za polskie akcenty.
Myślę, że zwolennicy gatunku powinni być usatysfakcjonowani.

Ida | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Pelny opis na: GodzinaZksiazka.blogspot.com
(...)
Akcja rozpoczyna się prawie 150 lat temu i przyznaję, że historyczne tło, lekko mnie niepokoiło. Nie przepadam za książkami, które są z aż tak odległych lat, ale...W pewnym momencie złapałam się na tym, że zarówno fabuła książki, jak i jej bohaterowie tworzą klimat, wcale nie tak odmienny od współczesności. Właściwie, oprócz tego, że nie mieli nowoczesnych środków transportu i komunikacji, a do kontaktu brakowało im telefonów, czy internetu, to czymże się różnili??
Byli przecież takimi samymi ludźmi, jakich można spotkać obecnie na ulicach, w sąsiedztwie, w pracy.(...)
Mamy zatem młodą, kreatywną, przedsiębiorczą kobietę - Mollie, która odziedziczyła zakład zegarmistrzowski po zmarłym ojcu. Dziewczyna radzi sobie świetnie, zaniedbując wprawdzie swoje prywatne życie, ale czy to Wam czegoś nie przypomina? Czy dzisiaj nie jest powszechne?
Mamy również wspomniany wątek polskości - Zack Kazmarek - młody mężczyzna, który robi w Chicago...

Justyna | 2019-03-22
Przeczytana: 21 marca 2019

"Chicago w ogniu" to kolejna bardzo dobra książka tej autorki jaką mi przysło przeczytać. Jest to barwna opowieść z ciekawymi bohaterami, bystrą akcją i kawałkiem historii. Tym razem również i ta książka zmusła mnie do poszperania w googlach i uzupełnienia informacji, co dla mnie jest dodatkowym plusem. Lubię gdy w tak przyjemny sposób jestem zachęcona do poszukiwania i uzupełniania wiedzy oraz ciekawostek.
"Chicago w ogniu" to obyczajowa powieść połączona z romansem historycznym. Po raz kolejny pragnę podkreślić, że wątek miłosny jest wyważony, podany ze smakiem i dobrym gustem. Tak więc drodzy czytelnicy nie musicie się obawiać, że dostaniecie niestrawności z nadmiary lukru, słodyczy czy infantylności bohaterów. ;)
W tej książce bardzo przypadli mi do gustu bohaterowie. Sama Mollie bywała czasami ciut irytująca, miejscami zbyt uparta ale generalnie na koniec poszła po rozum do głowy. Podobała mi się jej postać, ambitne dążenie do celu, troska o innych, niebywała samodzielność...

Bursikowa | 2018-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Uwielbiam książki, które sprawiają że buszuję w internecie w poszukiwaniu dodatkowych informacji. I tak było tutaj. Pożar, który odbył się w Chicago i stanowi praktycznie jądro wokół którego kręcą się wydarzenia - spustoszył ogromne obszary i sprawił, że w ludzi wstąpiła niesamowita energia do naprawy miasta. Druga rzecz, która bardzo mi się podobała to motyw polskości i to bardzo fajnie rozpisany. Lubię czytać o nas, Polakach w książkach zwłaszcza zagranicznych autorów. Szukałam też informacji skąd u Pani Camden zamiłowanie do naszych rodaków. Czy to przypadek czy może jakieś polskie korzenie, ale niestety nic w internecie nie znalazłam. No i trzeci plus to sama opowieść, historia o ludziach, którzy próbują wrócić do normalnego życia po katastrofie. Natomiast główna bohaterka sprawiała, że coś dziwnego robiło mi się w środku... tak sobie myślę, że chyba bardzo polubiłam Zachariasza i przez to moja niechęć do Mollie :p

Montgomerry | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Brawurowo napisana, wciągająca i absorbująca. Warto :)

Agnieszka | 2019-01-13

Bardzo dobra książka. Chociaż autorka odznacza się raczej nużącym stylem, bardzo polubiłam jej historię i to, jak lekko wprowadza czytelnika w świat bohaterów. Nie ukrywam, ale to moje niedawne odkrycie, więc tym bardziej się cieszę, że jest trafione.
Czasami nużyła mnie akcja, ale potem już było coraz lepiej i z każdą kolejną stroną czułam coraz większą sympatię do bohaterów, chociaż Mollie czasami mnie denerwowała, ale i Zack nie był też idealny. Może właśnie dlatego tak podobała mi się ich relacja; taka ludzka. Z tymi niedomówieniami, oskarżeniami i podejrzliwością.
Cieszę się też, że autorka pochyliła się lekko w stronę mniejszości narodowej, jaką niewątpliwie byli Polacy i szukanie miejsca w świecie. Nie mieli własnej ojczyzny, więc robili, co mogli, by budować ją od nowa, nawet jeśli przebywali poza granicami ojczyzny.
Zdecydowanie podobała mi się ta książką i chętnie skolekcjonuję twórczość Elizabeth Camden.

Mili | 2019-03-07

Bardzo ciekawa historia miłosna Molly Knox, właścicielki fabryki ręcznie robionych zegarków i Zachariasza Kazmarka, syna polskich emigrantów i wpływowego prawnika.
Autorka skupia się w większości na tle ich relacji, niż na niej samej.
Dla Molly ważniejsze od miłości jest odbudowanie firmy, by mogła nadal dawać pracę wojennym weteranom, w niej zatrudnionym. Ludziom pokaleczonym fizycznie i emocjonalnie, ale zdolnym i lokalnym wobec niej.
Kaczmarek natomiast, rozdarty jest pomiędzy kobietą, którą od lat skrycie uwielbia, a swoim pracodawcą, u którego ma dług wdzięczności za to, że dał mu wykształcenie.
Mimo amerykańskich realiów, jest w tej historii mnóstwo polskich akcentów, a to za sprawą rodziców Kazmarka, którzy postawili sobie za cel udokumentowanie historii Polski.
Karmią oni Amerykanów pierogami, rozmawiają z polskimi emigrantami, spisują ich wspomnienia i tworzą książkę, mająca na celu ocalenie pamięci o swojej ojczyźnie, która mimo rozbiorów i zniknięcia z mapy świata,...

Urszula | 2019-02-07
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2019

1. Książka o niczym...
2. Znów idiotyczny obraz miłości bez znajomosci drugiej strony; znów mylenie namiętności i zauroczenia z miłością
3. Rozmemłana główna bohaterka kreowana na silną kobietę, która w konsekwencji i tak nie daje sobie rady bez wspaniałomyślnych i silnych mężczyzn.
4. Płaska fabuła, oczywiste od początku zakończenie.

CzasemTakJest | 2017-11-22

Elektryzująca okładka od razy wpadła mi w oko - trzeba przyznać, że jest piękna. Do tego intrygujący tytuł i już wiedziałam, że muszę ją mieć. I oczywiście Wydawnictwo Dreams, które nigdy mnie nie zawiodło... czy tym razem było tak samo?

Amerykańska powieść z polskim akcentem.
Jako właścicielka cieszącej się renomą fabryki zegarów, Mollie Knox wydaje się mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Wszystko zmienia się w ciągu jednej nocy, podczas której wielki pożar niemal doszczętnie trawi jej ukochane miasto. Mollie podejmie każde ryzyko, byle tylko odbudować swoje życie po katastrofie. Zack Kazmarek, wpływowy chicagowski prawnik polskiego pochodzenia, to jeden z najpotężniejszych obywateli stanu Illinois. Zdecydowany i przebiegły, zwykle dostaje to, na czym mu zależy. Aż do dnia, w którym spotyka na swej drodze Mollie Knox – uwodzicielską kobietę sukcesu, która wydaje się być poza jego zasięgiem. Podczas gdy Chicago z trudem podnosi się z ruin, Mollie staje twarzą w twarz z...

Paola30 Paulina | 2017-12-03

zapraszam na bloga z recenzjami książek