Zaginiona

Okładka książki Zaginiona Lisa Harris
Okładka książki Zaginiona
Lisa Harris Wydawnictwo: Dreams Cykl: Akta Nikki Boyd (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Akta Nikki Boyd (tom 2)
Missing
Dreams
2018-04-01
2018-04-01
Martyna Żurawska

Trylogia niby kryminalna. Całkiem przyjemna w odbiorze, ale bez fajerwerków.
Trochę odniesień do Boga, modlitwy - narracja w stylu Terri Blackstock.
Można przeczytać jako przerywnik mocniejszych pozycji. Dużo wstawek o emocjach, uczuciach itp. Nie jest to szalenie ambitna literatura, jednak z całą pewnością nie znaczy, że jest słaba i gorsza od poczytnych kryminałów. Zdecydowanie jest to wersja light ;)
Można sięgnąć, jednak bez szału... ;)

Trylogia niby kryminalna. Całkiem przyjemna w odbiorze, ale bez fajerwerków.
Trochę odniesień do Boga, modlitwy - narracja w stylu Terri Blackstock.

O ile pierwsza część troszkę mnie zmęczyła, to ta była napisana naprawdę dobrze chociaż nie bez minusów. Niestety autorka ma tendencję do budowania wielu wątków w bardzo krótkim czasie przez co czytelnik ma wrażenie, że książka jest bardzo skomplikowana. Jednak każdy z wątków jest rozwiązany i tworzy całkiem przyjemną do czytania całość.
Nie rozumiem wątki miłosnego, ale pewnie nawet w kryminałach takowy musi być.

Nie rozumiem wątki miłosnego, ale...

W końcu zabrałam się za kolejną część przygód Nikki Boyd! Pierwsza część bardzo mi się podobała- recenzowałam już ją, więc możecie śmiało poszukać. Rzadko kiedy sięgam po cykle książek, ponieważ wolę odrębne historie, jednak tutaj nie mogłam się doczekać kolejnej części. Jestem bardzo ciekawa trzeciego tomu!

IG: Czytomanka

Agentka Nikki Boyd zajmuje się osobami zaginionymi, jednak tym razem bierze sprawę w której doszło do podwójnego morderstwa, a właściciel posesji zaginął. Agentka próbuje odnaleźć zaginionego i rozwikłać sprawę morderstwa. Pierwsze ślady prowadzę ją do łodzi jej najlepszego przyjaciela... W grę wchodzi kartel narkotykowy, niebezpieczni ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, żeby się chronić. Nikki jest zagrożona, czy rozwiąże zagadkę? Kim jest morderca i co jej grozi? Co ma z tym wszysystkim wspólnego jej przyjaciel?

👉Zazwyczaj jest tak, że pierwsza część jest najlepsza, a tu niespodzianka- ta część bardziej mi się podobała, niż pierwsza! Jestem bardzo ciekawa trzeciego tomu... Tą część czytałam z zapartym tchem.

❗Ocena: 10/10

IG: Czytomanka

Agentka Nikki Boyd...

W domu na przedmiescisch Nashville dochodzi do 2 morderstw, Nikki rozpoczyna śledztwo ponieważ zaginęła Lucyi jej mąż Mac.sytuacja staje się niepojeta gdy na lodzi jej przyjaciela Tylera dochodzi do kolejnego zabujstwa a on i jego tesć sa podejrzani. Na lodzi znajdują się narkotyki....
W sprawe zamieszanych jest wiele osób które produkują podróbki lekarstw na których można zarobić fortunę ale kto za tym stoi i kto ma dowody na to nie dowiecie się dopóki nie przeczytacie tej książki,,trzyma w napięciu do samego końca. Polecam wszystkim

Lisa Harris po raz kolejny wciąga nas w świat zagadek i tajemnic. Przez to , że akcja trwa tylko kilka dni, książka wciąga na maksa, chcemy szybko poznać zakończenie i odnaleźć zaginioną. Ponownie jednak uważam, że wątek romantyczny jest dość naiwny, pomijając już rozterki czy to już czas czy nie. Trudno uwierzyć by dwójka dorosłych ludzi była tak niewinna, z jednej strony denerwował mnie on, z drugiej interesował bo miałam nadzieję, że w końcu się obudzi . Wracając jednak do sprawy jest interesująco, skomplikowanie, spora ilość trupów a oprócz tego wydaje się , że w wszystko jest zamieszany przyjaciel Nikki. Nie chce wam zdradzać całej fabuły ale akcja pędzi bo jak wiadomo pierwsze godziny od zaginięcia są najważniejsze, a nasza zaginiona Lucy wie jak się ukryć. Do tego zbiry które tak jak Nikki chcą ją odnaleźć i miliony ukryte w tym wszystkim.
Na końcu znajdziecie fragment 3 tomu , który od razu zmusi Was by sięgnąć po ściąganą !

Jeśli czytasz kryminały skandynawskie będziesz zawiedziony. Czytając serie Lisy Harris ma się wrażenie, że Nikki totalnie nie nadaje się do wykonywanej pracy (agentka specjalna wydziału do spraw osób zaginionych),chyba faktycznie lepiej sprawdziłaby się w roli nauczycielki (którą zresztą kiedyś była)... Wątek miłosny i wewnętrzne rozterki bohaterki to mega gniot. Ani to kryminał ani romans. Jedyny plus za pomysł na historie, daje 4 bo ten tom i tak jest nieco lepszy od pierwszego.

Poruszony ciekawy wątek w tej historii zdecydowanie lepsza część od tomu pierwszego czytałam i byłam ciekawa jak zakończy się historia denerwujące są powroty do zaginionej siostry NIkki ponieważ nie dają żadnego rozstrzygnięcia. Sama historia małżeństwa wmieszanego w aferę nielegalnego obrotu leków jest ciekawie rozpisana.

Kolejne spotkanie z agentką Nikki Boyd uważam za doskonałe."Zaginiona" jest II tomem serii "Akta Nikki Boyd" jednak możemy poszczególne części czytać niezależnie od siebie. Oczywiście nie czytając wcześniej ”Wendety”, nie znamy historii porwania siostry Nikki, ale autorka zadbała o kilka zdań nawiązania, więc nie powinno być problemu z ogólnym zrozumieniem, o co chodzi.
Muszę przyznać,że autorka utrzymała poziom pierwszego tomu i tą część czyta się na prawdę szybko i płynnie ,a opowiedziana historia wciąga od pierwszych stron.
Jeden minusik natomiast za zakończenie.Cóż ,poczułam lekkie rozczarowanie,bo spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego .Ale i tak polecam .

Druga część na pewno okazała się lepsza od części pierwszej. Wątek kryminalny był ciekawiej poprowadzony, również sprawy prywatne detektyw Nikki Boyd zainteresowały mnie mocniej. Niemniej książka nie powala na kolana, choć da się ją czytać.

Ciesze sie, ze po nia siegnelam po przeczytaniu (slabszej) pierwszej czesci. Ta wciagnela mnie juz nie co bardziej.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał