Mroczna tajemnica Bieszczad

Wydawnictwo: Novae Res
Bieszczady, kryminał, morderstwo
Canis_Luna

Bieszczadzkie miasteczko w cieniu okrutnego morderstwa W Bieszczady powraca zakapior Ryszard Gort, oskarżony piętnaście lat temu o zabójstwo, nigdy nieskazany, jednak przeklęty przez lokalną społeczność. Po jego przyjeździe w podobnych okolicznościach, co wcześniej, ginie młoda dziewczyna. Grupa studentów medycyny podczas pierwszej praktyki staje oko w oko z ową denatką. Jeden z nich, Wojtek,...

Bieszczadzkie miasteczko w cieniu okrutnego morderstwa

W Bieszczady powraca zakapior Ryszard Gort, oskarżony piętnaście lat temu o zabójstwo, nigdy nieskazany, jednak przeklęty przez lokalną społeczność. Po jego przyjeździe w podobnych okolicznościach, co wcześniej, ginie młoda dziewczyna. Grupa studentów medycyny podczas pierwszej praktyki staje oko w oko z ową denatką. Jeden z nich, Wojtek, poznaje w pubie policjantkę Magdę, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Po pełnym wrażeń wieczorze rozpoczynają nieformalną współpracę. Czy przyszłemu lekarzowi i młodej funkcjonariuszce uda się rozwiązać mroczną zagadkę?

Mroczna tajemnica Bieszczad to kryminał, którego akcja rozgrywa się nad Soliną. Wątki detektywistyczne przeplatane są prozą poetycką, trzymającymi w napięciu scenami erotycznymi, a całość wzbogacona solidną dawką humoru.

źródło opisu: https://zaczytani.pl/ksiazka/mroczna_tajemnica_bieszczad,druk

źródło okładki: https://zaczytani.pl/ksiazka/mroczna_tajemnica_bieszczad,druk

filozof | 2019-03-04

Okładka
bardzo dobra
skąd
biblioteka
moja opinia
Bieszczady są piękne,są i mroczne jak tu.
Zabójstwo dziewczyny,otwiera demony przeszłośći.
Książka,pełna zwrotów akcji.Romans policjantki z młodym lekarzem uważam.Za bardzo,dobry pomysł.
ŻŚwiętnie ubarwił akcję,troszkę mi brakowało.Opisów przyrody ,może stado jeleni czy.Orzeł przedni nad lasem.
Ale,oczywiście książka pierwsza klasa.

Monika | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Po książkę Pawła Ślusarczyka sięgnęłam głównie ze względu na miejsce wydarzeń. Znalazłam w niej moje rodzinne Lesko, jak i pobliski Polańczyk z Jeziorem Solińskim. Lato, turyści, gwar, smażalnie ryb, ulica Zdrojowa, Zakapiorek... opis znajomych letnich widoków. Do tego motyw kryminalny z ciekawie prowadzoną fabułą, chociaż nieco zdziwiła mnie gwara miejscowych prostych ludzi. Parę razy wybuchnęłam głośnym śmiechem, bo fantazja autora wzniosła się na wyżyny abstrakcji, np. gdy tłumaczył skróty zespołu muzycznego KSU albo rejestracji leskiej RLS.
Klimat i krajobraz bieszczadzki nie mogłyby się obejść bez wpisanych w nasze góry zakapiorów, dlatego i w tej powieści znajdujemy niejakiego Ryszarda Gorta, człowieka gór.
W gwarnym w sezonie letnim Polańczyku dochodzi do zbrodni niemal doskonałej. Ginie młoda dziewczyna, a sprawców brak. Są oczywiście poszlaki, jest grono podejrzanych ludzi, ale nie ma twardego dowodu, który świadczyłby przeciw któremuś z nich. Niespodziewanie swoje...

odAdoZ | 2018-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2018

"Mroczna tajemnica Bieszczad" to kryminał nieznanego mi dotychczas Pawła Ślusarczyka.
Miejsce akcji osadził w malutkim Polańczyku nad Soliną i osadził ją naprawdę w punkt, ze wszelkimi miejscowymi detalami.
Tak więc mamy tu lokale o prawdziwych nazwach, smażalnię pstrągów przy deptaku, ławkę obok Dedala czy malutki szczególik dotyczący lokalizacji toalety w Zakapiorze. Zwykłe tło, ale tu jakże prawdziwe. Dla mnie stworzyło namiastkę autentyczności i z tym większym zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów. Nie opuszczał mnie również strach, że wielokrotnie dreptałam tą samą ścieżką na nabrzeże co morderca.
Autor popisał się tu bardzo barwnym językiem, szczególnie dotyczącym sfery obyczajowo-erotycznej.
Było fajnie, lekko i z humorem, pomimo, że wątek kryminalny miał tu być dominujący.

AnnaKasiuk | 2017-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Mroczna tajemnica Bieszczad mignęła mi gdzieś w sieci w okresie, kiedy sama pisałam powieść z Bieszczadami w tle. Jej zakup wydał mi się absolutnie uzasadniony, bo kocham Bieszczady, kocham Podkarpacie i ciekawa byłam kryminału rozgrywającego się w malowniczym Polańczyku, gdzie spędziłam czas podczas ostatnich wakacji. I przyznam, że sięgnięcie po tę powieść okazało się słuszną decyzją.
Po pierwsze, wątek kryminalny świetnie zazębia się z równolegle rozwijającym się wątkiem erotycznym. Bardzo dopingowałam Magdzie i Wojtkowi a ich rozterki były dla mnie absolutnym powiewem świeżości. Z takimi rozterkami bohaterów nie spotkałam się dotąd. Połączenie tych dwóch wątków, ciągłe ich ścieranie, okazało się, w moim mniemaniu, świetnym fortelem, który podtrzymuje toczącą się akcję na tym samym elektryzującym poziomie. Po drugie, poczucie humoru, które nigdy nie przekroczyło granicy dobrego smaku. Cóż, mamy w tej powieści do czynienia z morderstwem, zbyt duża dawka humoru mogłaby wydać się...

MoznaPrzeczytac | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

"Mroczna tajemnica Bieszczad". Przyznacie, że tytuł jest intrygujący, jego dopełnieniem jest zdanie umieszczone poniżej: „Rozkoszne życie turystycznego miasteczka w cieniu okrutnego morderstwa”. Na okładce zaś umieszczona została martwa dziewczyna. Jak możemy się przekonać z późniejszej lektury, jest to niemal dosłowna ilustracja do opisanego morderstwa. Po raz kolejny okazuje się, że zbrodnia dotyka także małych społeczności, a do jej popełnienia czasem naprawdę potrzeba niewiele.

Pełna recenzja książki na stronie:

czarna_dama | 2019-02-16
Przeczytana: 2018 rok