Gra o wszystko

Cykl: Aleksandra Wilk (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
AMisz

NAJBARDZIEJ POŻĄDANA POZYCJA ROKU! Młoda kobieta zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Obfite kształty ofiary i suto zastawiony stół rodzą wiele pytań, jednak policja uznaje jej śmierć za samobójstwo. Z dnia na dzień przybywa osób odbierających sobie życie w dziwnie zainscenizowanych okolicznościach. Na jaw wychodzą ich wstydliwe sekrety i perwersyjne upodobania... W śledztwie...

NAJBARDZIEJ POŻĄDANA POZYCJA ROKU!
W śledztwie pomaga Urszula Zimińska, profilerka z Łodzi. W kręgu osób bacznie obserwowanych przez poznańską policję główną podejrzaną jest… psycholog Aleksandra Wilk. Co łączy wszystkie ofiary i jaki to ma związek z Aleksandrą? Czy czyjeś fantazje mogą prowadzić do zbrodni?
TO GRA POZORÓW ZWANA UWODZENIEM. UWAŻAJ, CZEGO PRAGNIESZ, BO ZA GRZESZNE PRZYJEMNOŚCI TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ WYSOKĄ CENĘ.

źródło opisu: Czwarta Strona, 2017

źródło okładki: Czwarta Strona

Oficjalna recenzja
poczytne książek: 161

Pozwól mi spełnić Twoje perwersje

Poznajcie Katarzynę – kobietę kochającą jeść, czego efektem są jej obfite kształty. Pomimo nie wpisywania się popularne kanony kobiecego piękna, Kasia znalazła akceptację oraz miłość. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać, ponieważ po jednej z jej randek, kobieta zostaje odnaleziona martwa. O pomoc w rozwiązaniu sprawy zostaje zostaje poproszona łódzka profilerka – Urszula Zimińska, prywatnie przyjaciółka wpadającej od trzech tomów w kłopoty psycholog - Aleksandry Wilk. Druga kobieta również tym razem przyciąga problemy. Okazuje się, że w przypadku śmierci Katarzyny istnieją ślady prowadzące mundurowych właśnie do Aleksandry..

„Gra o wszystko” jest finałową częścią trylogii o Aleksandrze Wilk. Tym razem również Joanna Opiat-Bojarska nie pozwala bohaterce na odpoczynek z dziećmi czy też na ułożenie sobie życia po wydarzeniach z pierwszego tomu! Całe szczęście „dopieszcza” innych bohaterów pomagając im spełnić ich fantazje seksualne, ale patrząc na przykład Katarzyny, to jednak nie zawsze kończy się to dobrze.

Autorka porusza zagadnienie parafilii, czyli dewiacji seksualnych, ale wbrew pozorom, „Gra o wszystko” nie jest pozycją, która może zgorszyć i odrzucić czytelnika. Warto zaznaczyć, że te specyficzne upodobania nie zostały opisane obleśnie, a są po prostu jedną z różnic indywidualnych, potrzebą charakteryzującą daną osobę. Co więcej wydaje się, że Joanna Opiat-Bojarska chce uświadomić czytelnika, że istnieje wiele odcieni spełnienia seksualnego, a te przedstawione w książce wcale nie są gorsze. Pomocna w zrozumieniu tego będzie Aleksandra, którą również jest nam dane poznać z nieco innej strony...

Mimo wszystko, lektura „Gry o wszystko” sprawia, że czytelnik musi wyjść ze swojej psychicznej strefy komfortu, ale przez to, że jest napisana ze smakiem, nie gorszy. Joanna Opiat-Bojarska poruszyła odważny temat i właśnie ze względu na to nieobecność parafilii w kryminale, koniecznie trzeba zapoznać się z tą pozycją, oczywiście po uprzednim nadrobieniu dwóch pierwszych części o Aleksandrze Wilk.

Katarzyna Muszyńska

Ludwikczyta | 2018-02-17

Czyta się...
szybko.

To główna zaleta tej pozycji. Główną wadą jest postać głównej bohaterki. Aleksandra Wilk. Kobieta pełna sprzeczności. Raz dzielna jak Spartanin, a zaraz tchórzliwa jak fretka. Mądra i głupia jednocześnie. Dojrzała i infantylna.
Do tego zbudowana tak, że czytelnik ani się z nią nie zżywa ani nie obchodzą go jej losy. O, czasami może nawet lepiej byłoby, gdyby skończyła jak najgorzej.

Fabuła jest, hmm, trudno powiedzieć.
Z jednej strony ciekawa, oparta na zabójstwach wiązanych z zaburzeniami seksualnymi, a z drugiej motyw wydaje się paskudnie sztuczny. Bez niego książka byłaby totalnie nijakim czytadłem. Ale dodane smaczki czasem też psują ogólny smak. Ostrość dodaje kwasowości...

Można przeczytać. Nie jest to lektura wzbudzająca głębsze emocje, nie jest to mocny thriller, a już na pewno nie najbardziej pożądana pozycja.

Jedna dodatkowa akcja na plus, że autorka nie siliła się na dłużyzny. Opowiedziała historię, zamknęła ją i zrobiła to w zaplanowanym...

adawid | 2018-01-27

"Gra o wszystko" i "wszystko" dobre można napisać o książce. Pani Joanna Opiat-Bojarska ponownie wykazała się wielkim kryminalnym kunsztem. Z jednej strony poruszyła kwestię drażliwą społecznie - erotyczność i zawiązane z nią preferencje. Z drugiej,tak umiejętnie wplotła ją w akcję, że czytelnik nie może się na dziwić nad pomysłem motywu zabójcy.
Główni bohaterowie jakże różni. Profilerka Urszula Zimińska zesłana do Poznania w celu zajęcia się starą sprawą z przeszłości. Rozwiązuje ją bardzo szybko w tle głównych wydarzeń. Lecz większość uwagi koncentruje nad "świeżymi" zabójstwami. Okazuje się, że wplątana w nie została jej przyjaciółka psycholog Aleksandra Wilk, która o dziwo zawsze pojawia się w pobliżu miejsca zbrodni. Ponadto ukrywa wiele tajemnic, jak również wychodzi na jaw, że wszystkie ofiary były jej pacjentami. Urszuli pomaga miejscowy policjant Tomasz Chmielewski - prosty człowiek z poczuciem humoru i zasadami. Widzi motyw i przesłanki u danej osoby - to znaczy, że...

lila | 2018-06-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Co prawda zaczęłam trylogię od ostatniej części, ale nic ien szkodzi. Zgrabnie napisany realistyczny kryminał.
Miejsce akcji: Poznań i okolice w dodatku miejsca, które dobrze znam. Fajnie ( wiem gdzie to) i niefajnie (morderca był niedaleko ;-) ).

Sargento_Garcia | 2018-03-15
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 15 marca 2018

Wartka i dobrze pomyślana akcja sprawia że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest to ostatni tom trylogii o przygodach psycholog Aleksandry Wilk, i jej przyjaciółki policjantki Urszuli Zimińskiej.
Akcja książki związana jest z dwoma wydarzeniami: morderstwem popełnionym na 8 letniej dziewczynce 29 lat wcześniej i obecnie ginącymi parafilikami - osobami o dziwnych preferencjach seksualnych. Wszystkie współczesne ofiary są powiązane z Aleksandrą i jej pracą zawodową. Toczące się śledztwo wskazuje na sprawstwo głównej bohaterki, która nie mając zaufania do organów ścigania swoim lekkomyślnym postępowaniem tylko dodatkowo utwierdza prowadzącego śledztwo Tomasza Chmielewskiego w przekonaniu o trafności stawianych hipotez i podejrzeń.
Kończąc książkę autorce udało się w ciekawy sposób zamknąć wątki całego cyklu tak, że czytelnik z jednej strony nie został pozostawiony z niedopowiedzeniami, a z drugiej strony autorka w przyszłości może dopisać kolejne tomy przygód porywczej pani...

joaśka | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Choćby i tysiące Cobenów stwierdziło, że to znakomita książka a oni dostawali dreszczy podczas jej czytania to ja nadal będę twierdzić, że to nie jest dobra książka.
Nie jestem czytelniczym targetem pani Joanny Opiat - Bojarskiej i w związku tym nie będę podejmować więcej prób, aby zmienić moje zdanie.

ps. Nie ma to, jak ocenić powtórnie książkę na tle gorszej. Podwyższam więc ocenę, ale nadal twierdzę, że zabrakło umiejętności/chęci na interesujące rozwinięcie wątków.

MAGnezja | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

Pozycja może nie najbardziej pożądana, ale warta przeczytania.Tym razem, znana nam z wcześniejszych części, Aleksandra Wilk staje się jedną z osób podejrzanych o zabójstwa jej byłych pacjentów. Autorka bez hamulców analizuje różnego typu zaburzenia seksualne występujące u ofiar, jak się wkrótce okaże- seryjnego zabójcy.Laików takich ja Ja, może zaskoczyć taka gama parafilii. Dla bardziej wrażliwych na tego typu dewiację, odradzam lekturę. A niezrażonych zachęcam.

zeberka363 | 2018-07-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2018

Kolejny fajny kryminał ciągle trzymający w napięciu.
Nie spodobały mi sie tylko te perwersyjne upodobania seksualne zamordowanych.
Ale książkę polecam!

Sandra Jasona | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

III tom - równie smaczny jak pozostałe, a ponieważ wcinałam wczoraj rogale świętomarcińskie, wchłonęłam trzy tomy za jednym razem :-p
Aleksandra Wilk psycholog, matka dwójki dorastających pociech, bez męża, z wredną bratową znów jest w centrum wydarzeń. Zostają znalezione zwłoki dziewczyny, czy popełniła samobójstwo, czy ktoś jej pomógł? Początek niczym film "7", zwłoki dziewczyny ułożone, była obiektem feedersów, potem już to wrażenie zmieniło się. Następne zwłoki i następne parafilie. Okazuje się, że wszyscy byli pacjentami pani psycholog. I tak, jak w poprzednich częściach zmieniające się wyobrażenie sprawcy, oczywiście od razu nie podejrzewałam Wilk :-p Podszkoliłam się mimo woli w tych parafiliach :-(
Nie wiem. czy autorka planuje czwarta część, bo widzę, że serie pisze po trzy, ale z chęcią przeczytam.
Ogólnie pisarka mnie zaintrygowała, z tych książek, które przeczytałam wierzę, że będzie moją czytaną

smolkosia | 2017-11-29
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Ostatnia część serii o psycholog Aleksandrze Wilk i jej przyjaciółce policjantce Urszuli, to kryminalna uczta dla czytelników. 6 morderstw parafilików, czyli osób o dziwnych preferencjach seksualnych, wszystkich powiązanych z Aleksandra i jej terapią grupową. Śledztwo, które zaskakuje, daje fałszywe wnioski, mieszanie się ofiar i oprawców. Do tego śledztwo sprzed 30 lat i dążenie do złapania mordercy przed przedawnieniem. Całość pełna zwrotów akcji, szczegółowych opisów zabójstw, profili psychologicznych doprawiona humorem charakterystycznym dla Opiat-Bojarskiej. Polecam.

Kominek | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

#32patronatmedialny

Książka po którą obecnie można sięgnąć przed Kominkiem, a poniżej kilka krótkich myśli pisanych na gorąco w trackie lektury:

Historia O. nie pozostawia złudzeń, co do tego, że dzieje się tak dużo, iż emocje przepełniają czarkę po wielokroć, a to, co siedzi w nas głęboko ma szansę ujrzeć światło dzienne. O ile starczy ci odwagi, o ile fantazje i pragnienia nie pozostawią cienia, nie wzbudzą zwątpienia. Tylko wtedy masz szansę poczuć i doświadczyć. Poznać i zrozumieć.

----------------

Joanna Opiat-Bojarska bez skrępowania dotyka Twojego, a może też mojego pragnienia. Ulotną fantazję, głębokie wynaturzenie, trudne do ogarnięcia ludzkim rozumem zboczenie. A jednak jakkolwiek to nazwiemy nie wzięło się z powietrza, nie spadło z deszczem, nie przywiał go wiatr. Głęboko ukryty w Tobie fetysz, taki, o którym nie wiesz, że istnieje, a może wiesz, jednak boisz wypuścić go na światło dzienne. Jak jest w istocie? Pojawia się również skojarzenie z pewnym filmem, choć...