Jej wszystkie śmierci

Seria: Czarna Seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
giovanna

Erwin Cis wymazał z pamięci swoją przeszłość. Kiedy pewnego dnia podnosi słuchawkę telefonu, dowiaduje się, że ktoś dla niego ważny pozostawił przesyłkę, po którą ma się zgłosić do warszawskiej kancelarii prawnej. Nadawcą przesyłki jest dawna miłość Erwina, Izabela. Od Polski dzielą go setki kilometrów, a z dziewczyną nie widział się od czasów studiów. Nie wie, jak potoczyły się jej losy ani dlaczego zostawiła dla niego kopertę z tajemniczą zawartością. Po przyjeździe do kraju czeka na niego szokująca wiadomość - Izabela nie żyje. Jej śmierć tylko na pozór wydaje się sprawą zamkniętą. Erwin, nie mogąc uwolnić się od wspomnień o Izabeli, zrobi wszystko, by poznać, jak wyglądały ostatnie dni życia dziewczyny.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/

Dla mnie rewelacja. Najlepsza powieść autorki, chociaż cykl o Julii Krawiec też był dobry.
Ta powieść jest całkiem inna. Nie ma tu policyjnego śledztwa, nie ma miejsca zbrodni, chociaż są morderstwa tylko że są na drugim planie.
Erwin i Izabela kiedyś byli parą, bardzo w sobie zakochani planowali wspólne życie. Niestety pewne tragiczne wydarzenie podczas wakacji spowodowało, że Izabela od niego odeszła. Erwin wyjechał do Niemiec, założył własna firmę, ożenił się i został ojcem.
I teraz po 10 latach otrzymał telefon od prawnika z Polski, że ten ma dla niego przesyłkę od Izabeli. Zostawia wszystko i przyjeżdża do Polski, żeby dowiedzieć się, ze Izabela od kilku tygodni nie żyje, bo popełniła samobójstwo.
Początkowo zrozpaczony i załamany zaczyna własne śledztwo bo nie wierzy w jej samobójcza śmierć a wskazówki które znalazł w kopercie, prowadzą go do miejsca które dobrze zna, do maleńkiej miejscowości nad jeziorem , gdzie jego szczęśliwe życie się zakończyło.
Akcja dzieje się...

Jeżynka | 2018-01-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Niektóre książki są jak jedzenie w fast foodzie: chwilowo zaspokajają głód czytania ale w sposób mało wyrafinowany. Po kilku godzinach nie pamięta się już o czym opowiadała dana historia bo ani akcja specjalnie nie wciągała ani bohaterowie nie budzili cieplejszych uczuć.
Ot takie czytadła dla zabicia czasu: nie szkodzą ale też specjalnie nie wnoszą wiele do do naszego życia.

Do tej kategorii właśnie zaliczam "Jej wszystkie śmierci" Marty Zaborowskiej. To kryminał z wątkiem miłosnym w tle i mroczną tajemnicą z przeszłości która ciąży na sumieniu grupki przyjaciół.
Erwin Cis od lat mieszka w Niemczech. Ma zaborczą żonę której nie darzy specjalnym uczuciem i syna dla którego tak naprawdę tkwi w tym związku.
Żyje z dnia na dzień, rozwija swoją firmę szkoleniową i czuje się źle sam ze sobą. Z marazmu wyrywa go tajemniczy telefon z kancelarii prawniczej z Polski i informacja że w Warszawie czeka na niego przesyłka której nadawcą jest jego dawna miłość Iza. Erwin rzuca wszystko,...

cymelium | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Dla mnie mocno przekombinowana historia. Zbyt zagmatwane. Nie to, że nie lubię pokręconych historii, ale tu jest przesyt. I jakoś mało prawdopodobny ten kryminał. Można przeczytać ale nie będę go polecać innym.

Marta Bilewicz | 2017-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2017

Marta Zaborowska to jedna z tych polskich autorek, które mają ogromny talent do tworzenia wciągających historii. Po lekturze jej poprzednich książek wiem, że warto po nie sięgać, stąd w moich rękach najnowsza powieść autorki.

Erwin Cis mieszka na stałe w Hamburgu. Od przeszłości odciął się niemal zupełnie, w Niemczech się ożenił, urodził mu się syn, a on sam prowadzi nieźle prosperującą firmę. Czy jest szczęśliwy? Chyba nie do końca, ale na razie nic nie zmienia. Jednak pewnego dnia odbiera telefon od mecenasa Nawrockiego, którego do odnalezienia Cisa zobowiązała jego dawna ukochana, Izabela. I w tym momencie życie Erwina robi nieoczekiwany zwrot. Erwin jedzie do Polski i spotyka się z prawnikiem, który przekazuje mu przesyłkę od Izabeli i informuje go o jej śmierci. Zszokowany Erwin postanawia spróbować rozwiązać zagadkę ostatnich dni Izabeli.

Izabela była dla Erwina kimś bardzo ważnym, co tu się oszukiwać, była tą jedyną… Dlaczego się rozstali? Co zmusiło Erwina do opuszczenia...

anetapzn | 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017

Bardzo lubię książki Marty Zaborowskiej. Rozpoczynając lekturę Jej wszystkich śmierci oczekiwałam podobnych wrażeń, jakich dostarczyły mi wcześniejsze książki, których bohaterką jest policjantka Julia Krawiec.
Najnowsza powieść Zaborowskiej jest inna niż poprzednie.
Mimo, iż opowieść jest zręcznie napisana, to dosyć nierówna.
Zaczyna się bardzo dobrze.Ciekawie napisane, gładka szybka akcja, w którą wczytałam się w mgnieniu oka.
Środek książki napisany jest na zasadzie grochu z kapustą. Niektóre fragmenty są niczym torpeda, inne wloką się niemiłosiernie. Z kolei zakończenie mega mocne niczym najlepszy thriller i niespodziewane.
Głównym bohaterem (tylko z założenia) jest trzydziestoparoletni Erwin Cis, który po latach wraca z Hamburga do Polski, żeby odebrać od prawnika tajemniczą kopertę, którą zostawiła dla niego miłość życia i dowiedzieć się o śmierci swojej dawnej narzeczonej. To tylko początek bardzo ciekawej historii, która ma zaskakujące zakończenie i zmienia nasze wyobrażenie...

Marek | 2018-05-28
Przeczytana: 27 maja 2018

Pani Zaborowska znowu nieźle namieszała. Zastanawiam się, czy rzeczywiście wątek zazdrosnej żony był konieczny, gdyż był marginalny. Niby można było się domyśleć, kto "zabił", jednak mimo wszystko fabuła tak poprowadzona, że na końcu nieco się zdziwiłem. Dobry polski kryminał.

CzytalaElzbieta | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

"Jej wszystkie śmierci" to czwarta książka Marty Zaborowskiej, po którą sięgam, a przy okazji pierwsza, w której nie pojawia się postać tak nielubianej przeze mnie Julii Krawiec. Prawdopodobnie dzięki temu jest trochę lepiej, choć nie ma co popadać w hurraoptymizm.

Erwin Cis z Polski wyjechał do Niemiec. Założył tam rodzinę i otworzył firmę, obecnie nieźle prosperującą. Pewnego dnia odbiera telefon od notariusza, który przekazuje mu wiadomość od dawnej ukochanej. Informacja wiąże się z koniecznością odbioru koperty z wycinkami przekazanymi przez nieżyjącą już Izabelę. Erwin postanawia rozwiązać zagadkę jej śmierci i wkracza na tory swojego prywatnego śledztwa.

Marta Zaborowska jednak, jak we wcześniej czytanych przeze mnie książkach, nadal odpływa ze strony książki kryminalnej do powieści obyczajowej. To już czwarta tego typu powieść, która sprawia, że zastanawiam się, dlaczego te książki wydawane są w ogóle w ramach Czarnej Serii. Akcja jest niespieszna, by nie rzec: powolna....

kawa | 2018-04-17

Cieszę się, że autorka odeszła od schematu i napisała książkę z zupełnie nowymi bohaterami. Przez to uniknęła powtarzalności.
Splot osób i zdarzeń w przeszłości odzywa się po długim czasie. Wydarzenia były dramatyczne. W teraźniejszości zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które nie mają wyjaśnienia.
Rzecz o ludzkiej psychice, która jest jak twardy dysk. Przechowuje wszystko i pamięta.
Dobry kryminał z silnym wątkiem obyczajowym.

noodla_books | 2017-11-03
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 02 listopada 2017

wkręciłam sie, do końca nie wiadomo było kto co i dlaczego, wątki całkiem całkiem ale coś mi brakowało..nie wiem..mimo wszystko polecam do przeczytania :)

aydinka | 2018-03-03

ciężko ocenić mi tą pozycję. nic nadzwyczajnego. choć nie... główny bohater miał nietypowo na imię. i to tyle co można o tej pozycji napisać