Mars

Wydawnictwo: Solaris
Mars
83-88431-59-5
cezarix

3 część cyklu Droga Przez Układ Słoneczny. Ku surowym bezmiarom czwartej planety od słońca rusza trzynastu astronautów. najlepszych naukowców z jedenastu krajów. Wszyscy odbywają epokową podróż w nieznane. Międzynarodowa załoga marsjańskiej misji spędza dziewięć miesięcy w kosmosie. przemierzając 100 milionów kilometrów i dociera do ostatniego. wielkiego Pogranicza ludzkości. Wyprawa obfituje...

3 część cyklu Droga Przez Układ Słoneczny.
Ku surowym bezmiarom czwartej planety od słońca rusza trzynastu astronautów. najlepszych naukowców z jedenastu krajów. Wszyscy odbywają epokową podróż w nieznane. Międzynarodowa załoga marsjańskiej misji spędza dziewięć miesięcy w kosmosie. przemierzając 100 milionów kilometrów i dociera do ostatniego. wielkiego Pogranicza ludzkości. Wyprawa obfituje w spory. zarówno natury osobistej. jak i politycznej. a czas. który badacze spędzić mają na czerwonej planecie ledwie starcza im na przysłowiowe pozostawienie odcisków butów i wbicie flag. Mimo trgo. dokonują najbardziej niesamowitego i szokującego odkrycia w całej historii nauki.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Dylogia Mars i Powrót na Marsa to jedne z lepszych przykładów hard SF. Zauważyłem, że Wenus ma wyższe oceny od Marsa. Moim zdaniem Powrót na Marsa to była ostatnia część space opery Bovy, która trzyma wysoki poziom, reszta to zamykanie umowy z wydawcą.

Marcin Badtke | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chronologicznie powinna to być część przed 'Księżycami'. Edith jeszcze nie jest sławą, a Pani Prezydent jeszcze jest Panią Wiceprezydent. No, ale może z punktu widzenia Ziemi, liczymy kolejne tomy cyklu odległością od kolebki? W każdym razie kolejna dobra powieść. Tym razem mniejszością z niewielkimi kompleksami są Indianie Nawaho. Może dlatego, że jeden leci na czerwoną planetę ;-) Fabuła nie jest przekombinowana, bohaterowie są krwiści. Oczywiście kryształowy jest Indianin, ale autor daje szansę również innym narodowościom. Końcówka trzymająca w napięciu i wzruszająca. Jednym zdaniem świetne czytadło dla lubiących kosmiczne przygody w sztywnych skafandrach w rzeczywistości którą możemy pojąć i której możemy dowieść naukowo.

Pablos | 2011-10-21
Przeczytana: 21 października 2011

Ben Bova to dość ciekawa postać wśród autorów science fiction. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to pisarz bardzo słabo promowany w naszym kraju, choć jednocześnie Wydawnictwo Solaris zadbało, by całkiem sporo jego książek w Polsce się ukazało. Rzadko się o nim wspomina w artykułach o twórcach science fiction, a niewątpliwie ma wśród nich swoje miejsce

Na pierwsze spotkanie z Bovą wybrałem sobie książkę “Mars”, która doczekała się dwóch kontynuacji, a żeby wszystko jeszcze bardziej zagmatwać całość historii o Marsie należy do znacznie większego projektu pisarza zwanego “Drogą przez Układ Słoneczny”. Poświęciłem kilka chwil na wyszukanie informacji o chronologii wewnętrznej całego cyklu, ale musiałem się poddać, tyle sprzecznych danych można znaleźć. Na szczęście autor pisze swoje książki w starym, dobrym stylu: nie ważne którą do ręki weźmiesz, dasz sobie radę, znajomość poprzednich nie jest konieczna do zabawy.

“Mars” opowiada, jak łatwo można się domyśleć, o wyprawie na...

książek: 1980
Jahty | 2013-02-20
Przeczytana: 28 lutego 2013

Fajna ale nie tak dobra jak cykl o księżycu.

Ragnarook | 2016-08-19
Atta | 2016-05-02